Nowe przepisy dotyczące przekraczania granicy z Białorusią

Porady prawne. Doradcy.

Nowe przepisy dotyczące przekraczania granicy z Białorusią

Postautor: zet » poniedziałek 13 cze 2011, 14:41

Od 12 czerwca funkcjonują nowe przepisy dotyczące przekraczania granicy z Białorusią i wywozu towarów do tego kraju.

Nowe regulacje pojawiły się, aby ograniczyć wywóz przez osoby fizyczne benzyny oraz oleju napędowego a także innych podstawowych towarów o cenach regulowanych przez państwo poza obszar Unii Celnej tworzonej przez Rosję, Białoruś i Kazachstan na Litwę i do Polski.

Z nowych przepisów wynika, że benzynę i olej napędowy można wywozić jedynie bak plus 10 litrów paliwa i to nie częściej niż raz na 5 dni.
Będzie można wywieźć paliwo częściej, jednak dopiero po wypełnieniu deklaracji i opłaceniu cła.

Ponadto ograniczenie dotyczy papierosów i za wywóz powyżej 2 paczek trzeba będzie zapłacić cło w wysokości 4 tysięcy rubli białoruskich za każdą paczkę przewyższającą normę.
Niebawem ma zostać wprowadzony zakaz wywozu niektórych produktów, między innymi mąki, kaszy i mięsa.

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka stwierdził, że nowe przepisy są potrzebne, aby nie podwyższać cen na rynku wewnętrznym, a wiele towarów na Białorusi jest dwa-trzy razy tańszych niż na Litwie czy w Polsce i przez wywóz tych produktów do sąsiednich krajów Białoruś doznaje strat.
zet

Re: Nowe przepisy dotyczące przekraczania granicy z Białorus

Postautor: pyszny21 » wtorek 18 lut 2014, 11:08

Hej
Ostatnio miałem problem z cłem z zachodniej europy i otrzymałem parę tysięcy kary za spóźnienie z opłatą za cło było to wynikiem złego zrozumienia dokumentów i przepisów od tego czasu powiedziałem sobie że zawsze będę kontaktował się z profesjonalnym biurem tłumaczeń. Znalazłem biuro w internecie tlumaczonline.com są bardzo profesionalni i sumienni oraz oferują szeroki zakres współpracy. Polecam to naprawdę tak wiele nie kosztuje a potrafi oszczędzić czas pieniądze oraz nerwy
pyszny21

Re: Nowe przepisy dotyczące przekraczania granicy z Białorus

Postautor: januszj » czwartek 27 lut 2014, 23:08

I co z tych przepisów ma wynikać? Przecież ja sam osobiście uważam, że tego typu działania żadnej korzyści nam nie dadzą.
http://www.arslege.pl/testy/ - kliknij!
januszj

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Prawo, ustawy, przepisy