Czy każdy może dostać dofinansowanie z Unii?

Porady prawne. Doradcy.

Czy każdy może dostać dofinansowanie z Unii?

Postautor: kandos » piątek 04 sty 2013, 15:25

Czy dofinansowanie w ramach środków unijnych może dostać każdy?
Czy są jakieś szczególne wymagania? Chcielibyśmy się ubiegać o dofinansowanie w ramach projektu 8.1.
Nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z dofinansowania z unii.
kandos

Jak dostać dofinansowanie z Unii?

Postautor: sofek » piątek 04 sty 2013, 15:46

Teoretycznie może je każdy dostać, ale zapewne są ograniczenia takie jak konieczność dostarczenia dokumentu potwierdzającego niekaralność danej osoby. Na pewno należy zlożyć obszerny wniosek i biznesplan. W przypadku 8.1 mówimy o ogromnych sumach pieniędzy, dlatego w żaden sposób te środki nie powinny trafić do osoby przypadkowej, która np. ma za sobą przestępstwa gospodarcze. Osoby, które otrzymają te środki są dobierane z zachowaniem zdrowego rozsądku i jeśli chcesz coś kręcić, to na pewno żadnych pieniędzy na takich zasadach nie otrzymasz.
sofek

Re: Czy każdy może dostać dofinansowanie z Unii?

Postautor: aneri » piątek 04 sty 2013, 19:11

Dofinansowanie może dostać każdy kto spełni okreslone warunki.
aneri

Jak dostać dofinansowanie z Unii?

Postautor: kandos » poniedziałek 07 sty 2013, 15:49

Ameryki nie odkryłeś. Zamierzam w tym roku ubiegać się o dofinansowanie z Unii na realizację mojego projektu. Mam bardzo ciekawy pomysł, tylko brakuje mi środków. Czy uda się go zrealizować? O tym przekonamy się wkrótce, ale mam nadzieję, że tak. Projekt jest w 100% związany z internetem, chodzi o innowacyjny portal internetowy. Jednak czy ta innowacja będzie zarobkowa? O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas.
kandos

Postautor: Green_girl » wtorek 28 maja 2013, 10:13

W ramach Działania 8.1 przewidziano dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi. O ile Twój pomysł na biznes mieści się w kategorii e-usługa możesz starać się o dofinansowanie.

O dofinansowanie w ramach Działania 8.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy złożą wniosek o udzielenie wparcia nie wcześniej niż w dniu wpisu przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Sądowego lub Ewidencji Działalności Gospodarczej i nie później niż przed upływem roku, licząc od dnia tego wpisu (możliwość aplikowania nie dotyczy spółek kapitałowych w organizacji). Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu.

Proponuję udać się do Agencji Rozwoju Regionalnego po więcej informacji.
Pamiętaj, że czas na składanie wniosków jest ograniczony.

http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl
Green_girl

Postautor: dedyk » poniedziałek 12 sie 2013, 00:44

z dofinansowaniami jest tak, że wszystko zależy od gminy i twojego pomysłu, ja na przykład starałem się o pieniądze w mieście rodzinnym gdzie był ogromy budżet na dof. a mała ilośc wniosków i dawali w zasadzie każdemu kto się zgłosił. podstawą jest dobrze napisany wniosek i równie dobre uzasadnienie już na późniejszej rozmowie. oczywiście trzeba też spełnić określone warunki, np być kobietą czy mieszkać w miejscowości do iluś tam mieszkańców itp
dedyk

Postautor: Gość » wtorek 18 lut 2014, 07:52

mi udało się otrzymać dofinansowanie do stworzenia nowej firmy. pieniądze pochodziły z programu unijnego - 20 tys. złotych. wystarczy przez rok utrzymać działalność i mamy nową firmę przy pomocy 20 tys z unii. wreszcie i unia dały mi szanse na rozwój w polsce
Gość

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Prawo, ustawy, przepisy