Co warto dzisiaj sprowadzać z Chin?

Procedury eksportowe. Porady dla importerów.

Co warto dzisiaj sprowadzać z Chin?

Postautor: Poszukiwacz » sobota 03 lis 2012, 16:11

Mam znajomego, który jakiś czas temu oszalał na punkcie Chin. Facet ma sporo kasy bo dorobił się na handlu używanym sprzętem komputerowym i teraz myśli, że zrobi biznes na imporcie z Chin. Lata tam regularnie, wynajął nawet sobie mieszkanie - apartament w Guangzhou i tylko ciągle brakuje mu konkretnego pomysłu co zacząć sprowadzać z Chin na większą skalę. Widzę jak się mota i normalnie śmiać mi się chce bo zajmuje się takimi duperelami i drobiazgami że przykro patrzeć mając świadomość że obracał setkami tysięcy złotych na handlu po europie. Zamawiał żarówki led i ledwo to mu zeszło na allegro, ściągał te fotele do masażu i też chyba ledno po kosztach sprzedał, ściągał już nawet te kretyńskie kule co nad morzem dzieciaki w nich włażą i na tym się cieszył że przyciął okropną marżę :) Tylko że sprzedał ich kilka więc nie wiem z czego tu się cieszyć :) Jak dom sobie budował to się szczyci że jakieś kafle, meble itp sobie taniej z Chin ściągał. Tylko co z tego skoro więcej wydał na przeloty i mieszkanie w Chinach.
Piszcie jak macie konkretne pomysł co teraz opłaca się z Chin importować to może wejdę z nim w jakąś spółkę i sam wyłożę na to trochę kasy.
Poszukiwacz

Co warto importować z Chin?

Postautor: blanka.win » wtorek 08 sty 2013, 14:26

tak na prawdę opłaca się wszystko importować, bo nie ukrywajmy w Chinach jest najtaniej, cokolwiek tak na prawdę stamtąd nie sprowadzisz możesz nałożyć nawet trzykrotną marżę, chociaż pomysł Twojego kolegi z wynajmowaniem mieszkania i jeżdżeniem po towar jest trochę szalony, jeśli miałbyś wejść z nim w spółkę to radziłabym wynająć firmę spedycyjną, która zajmie się takim transportem z Chin
blanka.win

Re: Co warto dzisiaj sprowadzać z Chin?

Postautor: Czekolada » czwartek 21 lut 2013, 13:39

Myślę, że szczególnie drobnicę: sprzęt elektroniczny (zwłaszcza elementy dodatkowe, typu ładowarki do telefonów, zestawy słuchawkowe), odzież (społeczeństwo już przywykło, że 90% wyrobów odzieżowych jest z Chin :P), kosmetyki (wszelkiego rodzaju próbki kosmetyków, których transport jest tańszy, niż w przypadku gotowych, dużych produktów do sprzedaży).
Czekolada

Żałosne

Postautor: Ja'czyliJa » wtorek 26 mar 2013, 17:36

Przykre... i żałosne. Kolega stara się - jak mu wychodzi, tak wychodzi. Gdyby dokładał to by nie wynajmował, latał itd. A takim idiotom jak Ty wydaję się: dam kaskę, ktoś będzie myślał, robił a ja sobie procencik pociągnę... Myśl tak dalej, do usranej śmierci, bo nic mądrego nie zrobisz. Na miejscu "kolegi", gdybyś się do niego zgłosił jako pseudo inwestor/wspólnik, to bym się uśmiał na maksa...
Ja'czyliJa

Postautor: piotrbank » piątek 03 maja 2013, 08:27

wszystko!
jesteś faktycznie idiotą! a co do twojego kolegi to fajnie ze tak "probuje " produktow bo zawsze jest czas na jakis z produktow tylko trzeba sie wstrzelic .
ps.
mam nadzieje ze nigdy nie zrobi błedu i wejdzie z tobą w spolkę bo z gory skazana jest na porażke. :D
piotrbank

Postautor: piotrbank » piątek 03 maja 2013, 08:30

...i jeszcze jedno:
gdybym byl twoim "kolegą" i przeczytalbym taki wpis ...dostalbyc po ryju!
piotrbank

Postautor: Import-Vital » czwartek 27 cze 2013, 13:34

Przy większych zamówieniach proponujemy - Import-Vital
Prężnie rozwijająca się profesjonalna firma. Zajmujemy się importem z Chin od A do Z. W Państwa imieniu nasz zespół dołoży wszelkich starań aby kontakty handlowe z chińskimi dostawcami były łatwe, skuteczne i przede wszystkim bezpieczne.
Nasza oferta:

-wyszukiwanie potencjalnych dostawców,
- analiza konkurencyjnych ofert,
- pomoc w podjęciu optymalnej decyzji,
- kompletna wycena kosztów,
- złożenie i wycena zamówienia towarów,
- obsługa frachtu do Polski,
- formalności celno-podatkowe,
- dostawa na terenie kraju,
- darmowe magazynowanie towaru,
- eventy i wyjazdy biznesowe do Chin,
I wiele innych.

kontakt z nami : info@import-vital.com
strona www (na chwilę obecna w przebudowie) : http://import-vital.com/
Import-Vital

Propozycja Rozwoju Biznesu w Chinach

Postautor: connectchina.com.pl » czwartek 28 lis 2013, 08:08

Wszystkich zainteresowanych rynkiem chinskim zapraszamy na stronę:

http://www.connectchina.com.pl/

Celem Connect China jest pomoc w odnalezieniu się na rynku chińskim i w relacjach z partnerem chińskim. Od początku swojej działalności firma zajmuje się kompleksowo wyszukiwaniem chińskich dostawców, weryfikacją ich wiarygodności, prowadzeniem negocjacji, organizacją zamówień i kontrolą jakości.

Ponadto zajmujemy się także kojarzeniem partnerów biznesowych, weryfikacją ich wiarygodności oraz pomagamy w uzyskiwaniu licencji na wprowadzanie polskich produktów na rynek chiński. Szerokie kontakty z chińskimi producentami i dystrybutorami z różnych sektorów ułatwiają sprawną kooperację.
connectchina.com.pl

Postautor: blanka.win » poniedziałek 27 sty 2014, 11:40

Import Chin nie tylko polega na sprowadzaniu tanich produktów, wbrew pozorom mozna tam nabyć wiele luksusowych rzeczy.
blanka.win

Postautor: miszczu » środa 07 maja 2014, 12:18

Chińczycy potrafią robić luksusowe meble? Na wzór Włoskich czy Hiszpańskich?
miszczu

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Import – eksport towarów i usług