Skuteczna reklama firmy w Internecie

Jak skutecznie reklamować firmę.

Re: Skuteczna reklama firmy w Internecie

Postautor: Milena » wtorek 17 gru 2013, 05:32

Ja raczej do reklamy w internecie nie polecałbym allegro. Najlepsze i najbardziej wymierne efekty daje porządne pozycjonowanie a to z kolei może wam zapewnić serwis www.funkymedia.pl
Milena

Postautor: grunia » wtorek 17 gru 2013, 16:15

Kiedyś to było pozycjonowanie, teraz oprócz niego trzeba często podpierać promocję linkami sponsorowanymi, bardzo dobre i dobrze zoptymalizowane kampanie linków sponsorowanych przeprowadza Wild Moose ze Szczecina, mają doświadczenie, analizują stronę na początek, dzięki czemu są dużo skuteczniejsi niż np. ustawiania kampanii samodzielnie.
grunia

Postautor: arur76 » poniedziałek 10 mar 2014, 14:15

Pozycjonowanie, to mogę sam polecić. Zleciłem to firmie SEE-ME z Siedlec ko-ko.eu/
Gdy moja firma znalazła się w pierwszej 3 wyszukiwania w google zauważyłem większe obroty.
arur76

Postautor: PunktKrytyczny » środa 09 kwie 2014, 08:26

Przed przystąpieniem do działań związanych z realizacją skutecznej reklamy w pierwszej kolejności należy dokonać analizy rynku i konkurencji. Szczegółowy raport powinien zawierać m.in. następujące informacje:

-Analizę otoczenia organizacji
-Benchmarking konkurencyjny
-Poznanie planów i celów działania konkurencji
-Określenie słabych i mocnych stron
-Szanse firmy na zdobycie przewagi konkurencyjnej
-Określenie tendencji rozwoju dla danego rynku
-Badanie zachowania i preferencji konsumentów

oraz w momencie, w którym firma istnieje już na rynku, a jej celem jest wyznaczenie strategii komunikacji należy przeprowadzić dodatkowo analizę działań marketingowych, do których należą:

-Monitoring mediów
-Analiza działań promocyjnych
-Analiza wizerunku w sieci

Dopiero po przeanalizowaniu powyższych zagadnień można podjąć się zadania, jakim jest określenie skutecznych działań reklamowych.
Punkt Krytyczny Centrum Informacji Biznesowej - bezpłatne konsultacje marketingowe

Informacja, na którą czekasz
Raport, którego potrzebujesz
Wiedza, dzięki której zarabiasz

www.punktkrytyczny.pl
PunktKrytyczny

Postautor: MirekChocisz » poniedziałek 05 maja 2014, 11:01

Poczytajcie sobie ten artykuł odnośnie badań nad skutecznością różnych działań e-marketingowych od firmy Census: https://econsultancy.com/blog/62464-66-of-marketers-say-email-delivers-excellent-or-good-roi-2#i.zdhsipvwdfgvvh Wg nich aż 66% marketingowców pozytywnie ocenia działania mailingowe. Warto przy tym wybierać dobre firmy oferujące skutecznie narzędzia związane z mailingiem. Na polskim rynku od dłuższego czasu liderm jest Freshmail. Warto go wypróbować, szczególnie że na początku oferuje bezpłatną wersję.
MirekChocisz

Postautor: Agreścik » poniedziałek 12 maja 2014, 08:24

bardzo fajna ta stronka którą podałeś. Ja kiedyś robiłam tak że najpierw sobie na stocku szukałam jakiejś grafiki, kupowałam a potem obrabiałam pod siebie np z dwóch lub trzech różnych :) zawsze coś fajnego wychodziło - ale wiadomo lamerskie podejście. W momencie kiedy już założyłam firmę nie mogłam tak robić i zamówiłam sobie gotowe logo u grafika - 2 miesiące mu to zajeło szok ! a teraz patrzyłam tu https://zlapgrafika.pl/ i wkurzam sie ze dałam sie tak wyrolować.. tu bym miała kilka propozycji a nie tylko dwie i to słabe :evil:
Agreścik

Postautor: PunktKrytyczny » poniedziałek 12 maja 2014, 16:11

W kontekście skutecznej reklamy w internecie polecam szkolenie: "Wszystko o social media marketingu" - 21 maja 2014

Szkolenie to systematyzuje i ukierunkowuje na konkretne działanie. Pobudza i inspiruje, ukazuje możliwości działania i rozwoju, a także buduje nowe kanały sprzedaży.
Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu projektów dla startupów, specjalistów ds. marketingu oraz właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw.
Szkolenia prowadzone są w formie warsztatów w bardzo komfortowych warunkach, przez wzgląd na ilość uczestników - max. 9 osób.

Plan Szkolenia

Solidny background

Podstawowe pojęcia oraz statystyki.
Social media a rynek internetowy w Polsce.
Social media a rynek internetowy na świecie.
Społeczne ujęcie Internetu - social media.
Czy media społecznościowe się zmieniają?

Marketing w social media

Zasady działania, funkcjonalność oraz zasięg poszczególnych mediów społecznościowych.
Omówienie podstawowych platform komunikacji społecznej.
Specyfika komunikacji w mediach społecznościowych.
Kryteria wyboru poszczególnych platform społecznościowych w poszczególnych branżach.
Social media a tworzenie wizerunku.
Jak działają inni w social media?
Budowa strategii efektywnej komunikacji.

Analiza oraz monitoring social media

Co nam daje analiza social media?
Jak dane przekuć w wiedzę?
W jaki sposób możemy monitorować naszą firmę w Internecie?
Praktyczne zastosowanie narzędzi do monitoringu - ćwiczenia.

Dla kogo szkolenie

- Specjalistów ds. marketingu.
- Działów marketingu.
- Managerów.
- Właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw.
- Pasjonatów social media.
- Wszystkich osób zainteresowanych tematem.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny: http://www.punktkrytyczny.pl/#!wszystko-o-social-media/cb94
Punkt Krytyczny Centrum Informacji Biznesowej - bezpłatne konsultacje marketingowe

Informacja, na którą czekasz
Raport, którego potrzebujesz
Wiedza, dzięki której zarabiasz

www.punktkrytyczny.pl
PunktKrytyczny

Postautor: Bojakwski » środa 21 maja 2014, 09:52

A może ktoś mi doradzi – mam dobrą propozycję z proedit na storne www – w zasadzie wizytówkę – kilka zakładek. Firma sprawdozna. Jakie [dla małej firmy remontowej o lokalnym zasięgu działania] dalibyście zakładki – o firmie, usługi, realizacje, kontakt – i co jeszcze?
Bojakwski

Postautor: FirmaPrzyjaznaMlodym » czwartek 22 maja 2014, 10:26

Ze swojej strony możemy zachęcić do udziału w konkursie firma przyjazna młodym.
Odróżnij się od konkurencji i pokaż, że patrząc na potrzeby młodych pracowników, orientujesz się na przyszłość i rozwój.
Każda firma przystępująca do Konkursu będzie mogła bezpłatnie skorzystać z udziału w szkoleniu Wszystko, czego szybko powinieneś się nauczyć o kierowaniu zespołem, kiedy jesteś młodym menadżerem.

Więcej informacji na http://mlodym.pl
FirmaPrzyjaznaMlodym

Postautor: yevgenio » piątek 30 maja 2014, 16:30

mi się wydaje, że całkiem fajnie można sie wypromować w sieci bez większych kosztów, wystarczy poświęcić dziennie z kilka minut, można udzielać się na forach, pisać artykuły na przedruki do takich serwisów jak np. http://www.publikuj.org/ chyba obowiązkiem stało się prowadzenie firmowego bloga

z takich płatnych działań to pozycjonowanie, marketing szeptany, katalogowanie, adwords
yevgenio

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Marketing i reklama