Wizytówka

Jak skutecznie reklamować firmę.

Wizytówka

Postautor: Kameczka » piątek 22 mar 2013, 16:11

Jak powinna wyglądać profesjonalna wizytówka? Powinna być odblaskowa(wyróżniająca się) czy może lepiej by była stonowana? Jakie elementy powinny się na niej znaleźć obowiązkowo? Myślicie, że lepiej spróbować zrobić ją samemu czy lepiej zlecić to profesjonalnej firmie?
Kameczka

Wizytówka

Postautor: Lalka » poniedziałek 25 mar 2013, 15:36

Myślę, że wizytówka przede wszystkim powinna być profesjonalna. Osobiście zrobienie takiej wizytówki powierzyłabym osobie, która się na tym zna. Obrobienie jej w paincie nie jest zbyt profesjonalne :) Poza tym moim zdaniem odblaskowa wizytówka odpada. Wizytówka musi być prosta, powinna przekazywać tylko najważniejsze informacje. Kolory raczej pastelowe bez dużej ilości liter.
Lalka

Re: Wizytówka

Postautor: Rogerxxl » poniedziałek 25 mar 2013, 18:30

Wygląd wizytówki zależy od branży w jakiej działasz. Jeśli jest to np. kancelaria adwokacka to najlepszą opcją będą wizytówki eleganckie na papierze fakturowanym. Tradycyjna wizytówka w tym przypadku będzie najlepsza.

Natomiast przy wizytówce np. firmy budowlanej jak najbardziej laminowane, foliowane ze względu na specyfikę branży. Fachowiec, mający małą firmę i pracujący tak samo jak pracownicy z pewnością nie ma czystych rąk. Przy wizytówkach standardowych łatwo je ubrudzić, a laminowanych sztywnych - jest mniejsze ryzyko uszkodzenia materiału. W tym przypadku można również zrobić te wizytówki w formie małej ulotki, gdzie na drugiej stronie wymieniamy usługi jakie wykonujemy, szata graficzna może tu być bardziej urozmaicona, wzbogacona o zdjęcia domu lub innej pracy wykończeniowej.

Wizytówki nie polecam robić samemu, bo jak domniemam nie jesteś specjalistą w projektowaniu, a przecież wizytówka świadczy o naszym podejściu do biznesu. Jeśli będzie ona amatorska pod względem graficznym to zaufanie do firmy na tym ucierpi.
Firma toruńska oferująca wyrób pieczątki kikuś w Toruniu udostępnia za darmo wzory pieczątek - 150 przykładów, które możesz wykorzystać do projektu własnej pieczątki.
Rogerxxl

Profesjonalna wizytówka

Postautor: Maczka » poniedziałek 25 mar 2013, 18:59

Roger, chyba już napisał wszystko co najważniejsze :) Choć ja nie wpadłabym na to, by uzależnić wygląd wizytówki od branży, w której mamy firmę. Jednak jest w tym dużo racji. Firma budowlana rzeczywiście powinna mieć trwalsze wizytówki, gdyż wiadomo, że budowlańcy pracują w dość trudnych i niezbyt czystych warunkach.
Maczka

Postautor: Gość » wtorek 26 mar 2013, 16:01

Co wy z tymi domami dla budowlanki na wizytówkach, albo dachami itp zmieniacie tylko kolor i itp ale itak w 90% wizytówka firmy x od firmy y prawie niczym sie nie rózni, a może by tak odejść od schematów zastować inne podłoże niz tradycjny papie np papier syntetyczny, nawet jak sie zabrudzi to można wsadzić po wode i umyć nei trzeba laminować. Co do reszty to można oryginalamn czcionka i układ a przedewszytki oryginalne LOGO.
A jak już będzie mieć coś w głowie to polecam drukarnie Graf Art. Fachowa i konkretna obsługa bez naciąganai na zbędne wodotryski. Polecam bo sam z ich usług korzystam. http://www.grafart.waw.pl
Gość

Postautor: Zbigniewski » czwartek 06 cze 2013, 16:33

W gusta wszystkich ludzi nie trafimy jedną wizytówką, więc ja cenie sobie prostotę. Najczęściej wykonuję wizytówki sam na http://www.voogo.pl/. Wybieramy szablon, uzupełniamy dane i gotowe. Wszystko robimy online, bez dodatkowych programów. Szablony są projektowane przez profesjonalistów, więc wizytówki naprawdę ciekawie się prezentują.
Zbigniewski

Postautor: Dawido » wtorek 28 sty 2014, 11:59

czysta, jasna przejrzysta, nie może nie biała, nie za dużo tesktu, dobrze żeby byla dwustronna
....Pisanie Prac ----> www.lextext.pl
Dawido

Postautor: Ona_Onarka » czwartek 06 mar 2014, 09:41

Oczywiście, że warto mieć wizytówki, ale ja bym zleciła to działanie profesjonalnej firmie. Warto również korzystać z ulotek, książeczek reklmowych itd. Kązdy sposób na dotarcie do klienta jest dobry. Ja dodatkowo korzystam ze stojaków reklamowych, na których właśnie prezentuje te wszystkie materiały. Wiem, że odnalezienie takich stojaków może okazać sie problematyczne wiec polecam producenta u którego sama je zamiawiam http://sip.krosno.pl/
Ona_Onarka

Postautor: kalafior » niedziela 09 mar 2014, 19:07

Ja bym nie uderzała w agencję reklamową, kolega właśnie takiej agencji zlecił wykonanie projektu i szczerze mówiąc zapłacił dużo a nie był zadowolony. Ja swoją wizytówkę robiłam u freelancera, bardzo dobra graficzka, polecam jeżeli ktoś szuka - n.buldak@gmail.com. Wizytówka musi być przejrzysta no i z pomysłem, żeby się wyróżniała wśród masy innych w portfelu.
kalafior

Postautor: krzyzak » czwartek 27 lis 2014, 11:15

Również myślę, że dobrze zlecić projekt wizytówek jakiemuś zaufanemu grafikowi. Dobrze, żeby też miał pod ręką drukarnię, wtedy na pewno wszystko będzie zaprojektowane odpowiednio i wyjdzie jak trzeba, bo niestety czasem bywa tak że drukarnia używa innych skal kolorów czy jak to się tam nazywa. W każdym razie warto skontaktować grafika z drukarnią albo dobrze się dowiedzieć wszystkiego. A do druku też sprawdzone kontakty polecam – ja od lat drukuję w Mdruk (dawniej Miller Druk).
krzyzak

Następna

Wróć do Marketing i reklama