Przykłady dobrych mailingów

Jak skutecznie reklamować firmę.

Przykłady dobrych mailingów

Postautor: TWielgas » niedziela 30 cze 2013, 15:35

Znacie jakieś przykłady dobrych mailingów i newsletterów? Chodzi mi o ładną grafikę i dobry układ treści.
TWielgas

Re: Przykłady dobrych mailingów

Postautor: Bizon » poniedziałek 01 lip 2013, 09:18

Zobacz sobie na te przykładowe newslettery na : freshmail.pl

edit admin (zbyt mało treści na linki z reklamami)
Bizon

Postautor: tytus1 » czwartek 11 lip 2013, 10:17

Ja korzystam z
Kod: Zaznacz cały
http://freshmail.pl/
, możesz sobie u nich zrobić szablon maila, łatwo się wysyła. Wrzucasz sobie listę adresów i i leci, a i ceny maja takie nawet w miarę. Zresztą zobacz sobie na stronie, tam masz szczegóły opisane.
Walczyć trzeba zawsze
tytus1

Postautor: tomkus » niedziela 01 wrz 2013, 21:03

no dobra, a jaki jest procentowy przykładowy odzew z takiego mailingu, tzn np: na 100 osób ile zagląda? jest to do zmierzenia?

pytam, bo osobiście nigdy nie klikam w reklamy na mojej skrzynce, tylko od razu je kasuje :D
tomkus

Postautor: Mruczek » środa 25 wrz 2013, 21:37

Sam bardzo często przeglądam maila wysyłane przez dwie największe księgarnie - empik i matras. Wydaje mi się, że oni mają dobrze wykonane mailingi a co najważniejsze - wysyłają je tylko wtedy, kiedy "trzeba" a mojej skrzynki nie zalewa dziennie milion informacji o tym jakie to cuda na kiju mogę u nich kupić. Tylko raz na jakiś czas i starczy. I to lubię. Zgodzę się też, że freshmail, czyli darmowy program do masowego wysyłania maili sprawdza się bardzo dobrze. Zaproponowane przez nich szablony są łatwe w obsłudze i estetyczne, więc nawet taki nieoblatany w grafice gamoń jak ja może sobie z łatwością sprawić całkiem eleganckiego maila. Wystarczy się skupić na treści, częstotliwości i odpowiednim dobraniu adresów do skrzynki adresowej.
Mruczek

Postautor: kosma » czwartek 26 wrz 2013, 09:30

Myślę, że powodzenie mailingu przede wszystkim zależy od atrakcyjności treści dla danej grupy docelowej czyli na odpowiednim dopasowaniu targetu. Jeśli to się nie uda - myślę, że tak naprawdę w 90% stracimy pieniądze bez żadnego efektu. Ja mogę polecić newslettery jakie wysyłają przede wszystkim fundacje czy organizacje non-profit - nie wiem - może to brak nastawienia tylko i wyłącznie na sprzedaż wzbudza i wzmacnia w ludziach taką kreatywność i pomysły na ciekawe treści - nie tylko sprzedażowe :) polecam zwłaszcza newsletter Fair Trade - przychodzi stosunkowo rzadko a jego odbiór to czysta przyjemność ;)
kosma

Postautor: Dawido » wtorek 28 sty 2014, 11:57

no nie wiem dla mnie na przyklad najgorszy mailing to taki w ktoeych całą strone zajmuje jeno wielkie zdjecie, od razu wyłączam, zero efektu.

Chyba mail powinien być krótki, mocny przekaz dobrze docierający, niestety nikt nie chce sie dzisiaj pokwapić o szczyptę kreatywnosci a to przynosi najwieksze efekty. Klienta trzeba jakos pobudzić!
....Pisanie Prac ----> www.lextext.pl
Dawido

Postautor: kalafior » środa 05 mar 2014, 00:23

Miałam dobra graficzkę, zrobiła mi fajny mailing, mogę polecić jak ktoś chce. Muszę powiedzieć, że zauważyłam większy napływ klientów - wiadomo trzeba dobrze trafić na grafika, żeby nie zrobił badziewia z video na cały ekran i huczącą muzyką, najlepsze są te niestatyczne, lekkie, bez natłoku informacji i produktów, u mnie się sprawdziło.
kalafior

Postautor: Alicja - MailMan » środa 02 kwie 2014, 11:03

Dużo inspirujących newsletterów tutaj >> http://www.pinterest.com/datemailman/.
www.datemailman.com
Alicja - MailMan

Postautor: MirekChocisz » środa 02 kwie 2014, 18:57

Też mogę polecić wspomniany wcześniej Freshmail. Korzystam z tego programu już od dłuższego czasu i naprawdę usprawnia on pracę z mailingiem, jak równiż pozwala go usprawnić poprzez m.in. analizę wyników w SmartReport czy też różnego rodzaju szablony do newsletterów. Są całkowicie darmowe, a naprawdę wyglądają świetnie i też można je dopasowywać do własnych potrzeb. Po za tym dużo daje też Mapa Kliknięć, czyli analiza, które elementy w newsletterze były najbardziej "klikalne". Jak ktoś naprawdę się w to zagłębia, to można usprawnić jeszcze bardziej swój mailing.
MirekChocisz

Następna

Wróć do Marketing i reklama