Marketing szeptany - co? gdzie? i jak?

Jak skutecznie reklamować firmę.

Marketing szeptany - co? gdzie? i jak?

Postautor: Martinez » piątek 19 lip 2013, 17:29

Jako że jest to pierwszy post przepraszam z góry za błędy. Ostatnio trafiłem w sieci coś takiego jak marketing szeptany. Trochę o tym czytałem ale nie jestem przekonany... I tu moje pytanie, czy ktoś korzystał, może coś polecić, jakieś przykłady, opinie, statystyki. Nie wiem czy się na to decydować bo na niektórych forach wygląda to jak SPAM... No i rozbieżności cenowe są ogromne. Jeżeli ktoś coś może pomóc to z góry dziękuję;)
Martinez

Re: Marketing szeptany - co? gdzie? i jak?

Postautor: tytus1 » piątek 19 lip 2013, 17:48

Tak, to zdecydowanie dobre pytanie:D W sieci jest sporo tych firm co się tym zajmują, ale nie zawsze to wygląda dobrze. Po pierwsze, jeżeli jest dobrze zrobiony to jest to bardzo dobra forma reklamy. Jeżeli jest źle zrobiony to mamy po wizerunku i SPAM na temat naszej strony. Co do ceny. Nie korzystaj z tych ofert że 100 zł za 100 wpisów. Aby stworzyć dobry wpis potrzeba sporo czasu, trzeba znaleźć miejsca, napisać dobrą treść. Nikt normalny tego za taką cenę nie zrobi. Ja korzystałem z serwisu Barndle.pl i oferia. To drugie to raczej dramat, Brandle ma chociaż opcję monitorowania i skupia się tylko na tym. Ceny różne, wybieraj tylko tych ponad 2,50 z wpis i z pierwszej trójki (wiem z autopsji). Gdzie szukać? Na allegro jest dużo ofert http://allegro.pl/listing/listing.php?string=marketing+szeptany, nie polecam tych poniżej 400 zł. Poczytaj też blogi http://seo.zgred.pl/ i http://agentbuzz.pl/marketing-szeptany-agent-buzz-blog/, właśnie ten Agent Buzz ma niezłą ofertę z agencji, są też na Allegro tylko tani nie są. Szukaj też w googlach może trafisz na coś ciekawszego, jak tak to napisz. Ogólnie szeptanie jest dobre tylko musi być szeptaniem a nie szemraniem jak ktoś tu na tym forum napisał:D
Walczyć trzeba zawsze
tytus1

Postautor: Martinez » czwartek 25 lip 2013, 09:24

Dzięki za odwiedź;) Zobaczę, jak z czegoś skorzystam to dam znać.
Martinez

Postautor: Barbara » piątek 26 lip 2013, 10:55

Dobrze zrobiony marketing szeptany może przynieść same korzyści i reklama zacznie żyć własnym życiem, jak kula śnieżna będzie się nakręcać.
Barbara

Postautor: Czenzo » poniedziałek 05 sie 2013, 18:34

Szczera prawda, problem w tym, że część firm zajmujących się buzz marketingiem zupełnie się na tym nie zna. Przy wielu wpisach nie trzeba być marketingowcem, żeby zobaczyć "próbę" zastosowania tego sposobu promocji. Ileż to razy widzimy wpisy: "Wpadłem ostatnio w sieci na wspaniały poradnik/dietę/maskotkę :P, jedyne ...........(tu wstawić kwotę), a naprawdę działa". Chyba jedyne co można, to przestrzec przed amatorami, bo efekt może być gorszy niż przy nie robieniu niczego ;).
Czenzo

Postautor: Rogerxxl » wtorek 06 sie 2013, 14:03

Taka forma reklamy - bo jakby nie było to reklama, tylko ukryta - jest dobra, ale jak robi się to na własną rękę z zaufanymi osobami/znajomi/rodzina. Jak miałbym zaufać zewnętrznej firmie, która świadczy tego typu usługi to najpierw poszukałbym informacji w internecie, ale trzeba być czujnym, bo te znalezione informacje to może być marketing szeptany zrobiony przez firmę, która oferuje właśnie taki marketing :D
Rogerxxl

Postautor: tomkus » niedziela 01 wrz 2013, 20:54

ciekawe, o Barndle.pl nie słyszałem i chętnie o tym przeczytam (jeśli przetestuje to postaram się wrzucić tutaj wyniki)... jeśli chodzi o sam marketing szeptany to uważam, że to jedna ze skuteczniejszych form pozyskiwania klientów, dlaczego? to proste. Pani X zadowolona z naszego produktu / usługi poleci swoim wszystkim koleżankom to co kupiła = wzrost sprzedaży, a koleżanki polecą swoim... ;)
Chciałbyś coś sprzedać lub kupić? Sprawdź nowy portal ogłoszeniowy. Zamieść bezpłatne ogłoszenia drobne. Bez żadnych opłat i prowizji. Zapraszamy!
tomkus

Postautor: czolgista » wtorek 03 wrz 2013, 12:31

Jest to dobra forma reklamy, ale musi być umiejętnie przeprowadzana, bo w przeciwnym razie nie będzie miała, jakiegokolwiek efektu.
czolgista

Postautor: Matilo » piątek 27 wrz 2013, 13:25

Dobrze przeprowadzony marketing szeptany może przyjeść naprawdę spore korzyści dla naszej firmy. To świetny sposób na reklamę
Matilo

Postautor: aniakides » sobota 30 lis 2013, 16:44

na brandle też można się przejechać. ja współpracuję z pewną firmą już kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolona, mam kontakt z tymi osobami przez skype itp. cena - 2,77zł za post, ale podejście kreatywne, świeże
aniakides

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Marketing i reklama