Aromamarketing, czyli marketing zapachowy

Jak skutecznie reklamować firmę.

Re: Aromamarketing, czyli marketing zapachowy

Postautor: natasza » czwartek 15 lis 2012, 18:05

ja myslę ze to działa. był ktos kiedys w stradivariusie? wy wiecie jak tam pachnie? do dzis nie wiem czym pryskaja ale sam zapach wabi klientów.
natasza

Postautor: madź » piątek 16 lis 2012, 10:49

Stradivarius jest jednym z lepszych przykładów, ale moim zdaniem pachnie tam zbyt intensywnie, jeśli ktoś nie lubi takiego zapachu to nawet nie wejdzie do środka.
Więc uważam, że zapach w sklepie - ok, jak potwierdzają badania działa na klienta - ale wszystko z umiarem!
madź

Postautor: blanka.win » poniedziałek 10 gru 2012, 15:55

ta forma marketingu jest chyba stosowana przez każdy sklep w centrum handlowym, wchodzisz do jednego inny zapach, a w drugim inny, łatwo się zorientować kto chce nas nabrać, nie wspominając już o zapachu chleba w kawiarniach, bo podobno on kojarzy nam się z piciem kawy do śniadania ;)
blanka.win

Skuteczny marketing zapachowy

Postautor: piterpan » czwartek 10 sty 2013, 11:59

metoda dobra bo nienachalna, jak obsługa sklepowa, a chcąc nie chcąc działa w jakimś stopniu na wszystkich klientów. dobrze wiedzieć!
piterpan

Postautor: Czekolada » wtorek 15 sty 2013, 15:06

Kiedyś, gdy nie miałam pojęcia, że istnieje coś takiego jak aromamarketing, często łapałam się na tym, że skuszona zapachem chleba kupowałam w piekarni tonę wszystkiego ;-) Później przeczytałam artykuł w prasie branżowej i od tamtej pory zapachy są dla mnie tylko po to, by je wąchać ;-) poniucham sobie miłych zapachów, a później wracam do tego, co zamierzałam kupić i nie daję się skusić na nic więcej ;-) Aaaa, jeszcze tak przy okazji: w związku z tym, że coraz większą rację bytu ma sprzedaż internetowa, zakres możliwości aromamarketingu znacznie się kurczy, no chyba, że wymyślą kiedyś monitory, które za pośrednictwem łącza internetowego będą przesyłać zapachy :)
Czekolada

Postautor: Albert » czwartek 24 sty 2013, 18:24

madź pisze:Stradivarius jest jednym z lepszych przykładów, ale moim zdaniem pachnie tam zbyt intensywnie, jeśli ktoś nie lubi takiego zapachu to nawet nie wejdzie do środka.
Więc uważam, że zapach w sklepie - ok, jak potwierdzają badania działa na klienta - ale wszystko z umiarem!

Zgadzam się, umiar musi być...
Porządek musi być.
Albert

Postautor: Czekolada » czwartek 21 lut 2013, 13:10

Teraz tylko czekać, aż zaczną sprzedawać telewizory z ukrytym atomizerem i podczas reklam uwalniane będą zapachy ;P
Czekolada

Postautor: Kazzimz » piątek 22 mar 2013, 11:30

Jestem tego samego zdania. Chciałabym jednak wypowiedzieć się pod kątem marketingowym – pracuję w agencji reklamowej i co raz więcej akcji w przestrzeni miejskiej jest prowadzonych właśnie wraz z wykorzystaniem aromamarketingu z firmą www.aromacorp.pl. Wyniki naprawdę są zadowalające, co widać po chęci inwestowania klientów w takie działania. Jako potencjalny klient odnoszę te same wrażenia – zapach przyczynia się do decyzji zakupowych – ładnie pachnie – chętnie spędzam czas w sklepie, zapoznaje się z jego ofertą i zawsze znajduję coś, co kupię...
Kazzimz

Postautor: szósty zmysł » wtorek 26 mar 2013, 18:08

Jeśli chcą Państwo poznać ofertę firmy, która oferuje urządzenia 40% tańsze i tak samo skuteczne, zapraszamy do współpracy.
Kod: Zaznacz cały
 http://www.szosty-zmysl.pl
. My jako specjaliści dobierzemy Ci zapach pod względem profilu działalności firmy i nawet koloru ścian , dla nas każdy detal się liczy.
szósty zmysł

Postautor: Czekolada » środa 03 kwie 2013, 12:11

No proszę, czyli kwestia tych zapachów poszła już tak daleko, że powstały firmy, które dokładnie w tym się specjalizują :o Aż strach wąchać ;-))
Czekolada

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Marketing i reklama