Aromamarketing, czyli marketing zapachowy

Jak skutecznie reklamować firmę.

Re: Aromamarketing, czyli marketing zapachowy

Postautor: Filip » środa 10 kwie 2013, 09:00

Takie zapachowe zabiegi są na pozradku dziennym podczas sprzedaży nieruchomości. Mieszkanie, w którym ładnie pachnie ma większe szanse na to , ze się sprzeda.
Filip

Postautor: Fafarafa » piątek 12 kwie 2013, 10:49

:) Telewizory wydzielające zapachy? :D Przyszłość reklamy, pewnie niedługo ktoś opracuje sposób. Już nie raz czytałem publikacje nt komputerów, które miałyby wydzielać zapachy :D W USA każdy sklep z odzieżą ma swój charakterystyczny zapach (A&F, Hollister, Old Navy, Aeropostale – w tym ostatnim pachnie podobnie jak w Stradivariusie :)). Aromamarketing moim zadaniem to świetny pomysł, ponieważ zmysł zapachu pomaga nam utrwalić w pamięci dane miejsce. Kiedyś również skontaktowałam się w tej sprawie z firmą tu wsponianą juz, świadczącą takie usługi, AromaCorp, z prośbą o prezentację case study do pracy mgr i powiem Wam, że efekty projektów, jakie przeprowadzili, przerosły pewnie oczekiwania ich klientów..
Fafarafa

Postautor: Mario_1-2+3 » czwartek 18 kwie 2013, 07:17

ale to forma o ograniczonym zasięgu, nie użyje się jej w Internecie, bo - jak wiadomo - niczego nie da się powąchać
Mario_1-2+3

Postautor: KamilKnurzynski » środa 24 kwie 2013, 10:29

przypomniało mi się kiedyś takie urządzenie, które miało
wytwarzać zapachy. Także kto wie :)
KamilKnurzynski

Postautor: kleopatra » wtorek 14 maja 2013, 09:31

Jest to dosyć ryzykowne, każdy ma inną wrażliwość, dla jednego zapach cytrusów będzie przyjemny dla innego nie. Dodatkowo zapach silnie wiąże się ze wspomnieniami i odczuciami, zapach róż dla kogoś może mieć wbrew zamierzeniom negatywny wpływ. Dochodzi jeszcze kwestia ludzi, który mają problemy z węchem!
kleopatra

Postautor: zemin » czwartek 23 maja 2013, 21:56

Jedyna polska firma produkująca profesjonalne systemy zapachowe to ScentCare Polska . Mają cudowne kompozycje zapachowe!!!! www.scentcare.pl
zemin

Postautor: alijah » wtorek 04 cze 2013, 11:32

Coraz częściej się spotykam z zastosowaniu aromamarketingu - szczególnie podczas wizyty w dużych centrach handlowych. Na pewno neutralizacja zapachów w przypadku sklepów obuwniczych jest ważna, a przyjemny zapach zachęci do wstąpienia do sklepu. Chociaż z tym też trzeba uważać, bo tuż przy wejściu do pewnej znanej sieci kosmetycznej pachnie tak mocno, że nawet nie wchodzę do środka... Od razu mnie głowa boli.
alijah

Postautor: aromatyczna » środa 26 cze 2013, 12:19

Tak, marki które podaliście są dobrym przykładem tego jak dużo dobrego może zdziałać aromamarketing. Nic tylko brać z nich przykład. Sama z tego skorzystałam w swojej działalności i nie żałuję, bo było warto. Ja akurat współpracowałam z warszawska firmą aroma corp, która dużo mi pomogła, więc z czystym sumieniem polecam ich usługi. Takich firm jest u nas sporo, bo i w Polsce coraz bardziej docenia się takie nietypowe formy marketingu.
aromatyczna

Postautor: tomkus » niedziela 01 wrz 2013, 20:57

aromamarketing, nie raz człowiek szedł po supermarkecie i nagle poczuł na całej jego powierzchni zapach świeżych i gorących bułeczek, od razu w brzuchu burczało, nawet jeśli nie do końca byliśmy głodni :) hehe

strasznie okrutne narzędzie :D (od razu kupowało się z 12 szt bułeczek) ;]
Chciałbyś coś sprzedać lub kupić? Sprawdź nowy portal ogłoszeniowy. Zamieść bezpłatne ogłoszenia drobne. Bez żadnych opłat i prowizji. Zapraszamy!
tomkus

Postautor: Magdalena Kasprzyk » czwartek 19 wrz 2013, 10:20

Witam serdeczenie.

Jestem właścielką salonu SPA i coraz poważniej myślę o jego aromatyzacji. Czy korzystaliście z takich usług? Możecie polecić jakąś firmę? :-)
Magdalena Kasprzyk

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Marketing i reklama