Aromamarketing, czyli marketing zapachowy

Jak skutecznie reklamować firmę.

Re: Aromamarketing, czyli marketing zapachowy

Postautor: 6zmysl » środa 16 paź 2013, 14:16

Witam,
Zapraszam do zapoznania się z stroną firmy zajmującą się Aromamarketingiem.
Proszę o wysyłania maili w przypadku chęci poznania oferty Handlowej

www.szosty-zmysl.pl
6zmysl

Postautor: takbedzie » czwartek 19 gru 2013, 10:48

TAK! i Sklep Stradivarius robi to idealnie!
takbedzie

Postautor: Kazzimz » środa 19 mar 2014, 14:20

Kieruję do Aroma Corp. Współpracują z hotelami, sieciami restauracji, biurowcami, sklepami. Zanim zdecydujesz się na kontakt, dużo dowiesz się z ich strony na Facebooku. Aby sprawdzić, sama możesz wybrać się na przykład do restauracji Wiking czy w inne miejsca, w których działają.
Kazzimz

Postautor: yolando » środa 10 wrz 2014, 12:09

nie da się ukryć, że marketing sensoryczny jest co raz bardziej popularny. i owszem, są firmy, które się w tym specjalizują. Ostatnio nawet trafiłem na stronę takiej firmy (http://www.ims.fm/) i zauważyłem, że mają tam bardzo dużo ciekawych artykułów na temat aromamarketingu czy audiomarketingu, warto zajrzeć i poczytać. (sorry za link ale stwierdziłem, że może się przydać w tym temacie, to żadna reklama)
yolando

Postautor: jola » środa 24 wrz 2014, 10:58

O martetingu zapachowym można się trochę rozwinąć. Ja postanowiłam wprowadzić dozowniki zapachów z zapachem "Świeże pranie" do punktu krawieckiego. Okazało się to strzałem w dziesiątkę :D Widzę, że gdy klienci wchodzą do biura są mile zaskoczeni zapachem. Mam do tego dozownik, który psika odświeżaczem wtedy, kiedy chcę, bo można go wyłączyć na określone dni i godziny - w moim przypadku tu niedziela i poniedzialek, kiedy nie pracujemy. Caly czas używam tego samego zapachu, no i nie kosztuje mnie to dużo - ok. 20 zł na ponad miesiąc. Linku wklejać nie można to chociaż zdjęcie wam pokaze :) zapach dostałam w ole.pl

Obrazek
jola

Postautor: marianna » czwartek 25 wrz 2014, 08:26

Ja znam dobrze zapachy ze sklepów Stardivarius i Massimo Dutti - wszędzie je wywącham :) Zwróciliście uwagę, jak pięknie pachną? I wszędzie tak samo...
marianna

Postautor: re-kin » czwartek 25 wrz 2014, 10:31

Mi aromamarketing kojarzy się przede wszystkim z branżą spożywczą (wspomniany tu już wcześniej zapach świeżego pieczywa w supermarketach), ale jakoś nigdy nie zwróciłem na niego baczniejszej uwagi w takich sklepach odzieżowych...ale z drugiej strony chyba właśnie tak ma to działać - subtelnie, by klient nie zorientował się, że w charakterze technik marketingowych zachęcających do kupna danego towaru wykorzystuje się nawet zapach...
"Połowa osiągnięcia celu to jego prawidłowe wyznaczenie"

https://www.youtube.com/watch?v=GLttbe7QjfM
re-kin

Postautor: marzenka » piątek 26 wrz 2014, 09:11

No marketing zapachowy najpopularniejszy w spożywce, zauważyliście, że teraz często dają piekarnie na początku dyskontów albo marketów - jak czujemy zapach chleba to jesteśmy bardziej głodni i podobno więcej kupujemy. Zbadano też, że zapach cytrynowy zwiększa sprzedaż w sklepach z obuwiem
Zapraszam poczytaj o oszczędzaniu - http://oszczedzanie-porady.pl/
marzenka

Postautor: sebix » wtorek 10 mar 2015, 15:50

Masz na myśli aromamarketing? Myślę, że ładny, przyjemny zapach może znacznie poprawić wizerunek firmy i przykuć uwagę klientów. Jeśli chciałabyś zastosować to także u siebie polecam zajrzeć tutaj aromadesign.com.pl . Ekspert aromamarketingu dobierze dla Ciebie odpowiedni zapach, oczywiście tworzony na bazie naturalnych olejków.
sebix

Postautor: basita » piątek 22 maja 2015, 20:05

Hej, a co powiecie na taką formę promocji: https://www.youtube.com/watch?v=KpX5Ooz5gv4 - chodzi o interaktywne witryny sklepowe. Coś takiego z polskich firm oferuje Alphavision. Jak dla mnie ekstra :) A Wy co uważacie?
basita

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Marketing i reklama