Gdzie kupie dobrą bazę danych

Jak skutecznie reklamować firmę.

Gdzie kupie dobrą bazę danych

Postautor: sylwia4012 » poniedziałek 06 cze 2016, 08:38

Mieliście okazję korzystać z baz danych b2b lub b2c? Zastanawiam się nad przeprowadzeniem kampanii mailingowej i poszukuję takiej bazy. Samodzielne stworzenie chyba nie jest proste więc wolałabym kupić. Wiecie gdzie kupię dobrą bazę danych?
sylwia4012

Re: Gdzie kupie dobrą bazę danych

Postautor: ewelina546 » środa 08 cze 2016, 09:36

No ja bym się nie porywała na samodzielne tworzenie bazy. Taka baza musiałaby by rzetelnie przygotowana, zawierać sporo informacji, informacje musiałby być legalnie pozyskane, a do tego aktualizowane. Za dużo roboty. Są firmy np. Marketing Relacji http://marketingrelacji.com/ - które dostarczają takie bazy gotowe. Sprawdź, bo to wygodniejsza opcja.
ewelina546

Postautor: marko31 » piątek 10 cze 2016, 08:32

Ja współpracowałem z firmą Marketing Relacji i mogę się o nich w samych superlatywach wypowiadać. Mega profesjonaliści, do tego z fajną opcją doradztwa strategicznego. Sylwia, jeśli nie do końca ogarniasz temat to skontaktuj się z nimi.
marko31

Postautor: Igor36 » wtorek 14 cze 2016, 10:01

Ze swojej strony mogę Ci tylko odradzić kupowanie baz na aukcjach i w mega niskich promocyjnych cenach. W tym biznesie to tak nie działa. Żeby baza była dobra i legalna wymaga pracy, czasu i pieniędzy. Nikt nie oddaje takich informacji za darmo. A jeśli chce CI oddać tanio tzn. że dane, które ma, są praktycznie bezużyteczne. Tu nie ma co oszczędzać. Na dobrą bazę trzeba wydać.
Igor36

Postautor: marko31 » środa 15 cze 2016, 11:53

Masz rację. Kiepska baza będzie albo niekompletna, albo nielegalnie pozyskana, albo pełna nieaktywnych danych. Tak czy inaczej szkoda pieniędzy na coś takiego, bo taka inwestycja się z pewnością nie zwróci. Lepiej zapłacić firmie takiej jak wspomniany przeze mnie Marketing Relacji za samą bazę albo pomoc w przygotowaniu strategii działań i wyciągnąć jak najwięcej zysków z takiej inwestycji.
marko31

Postautor: sylwia4012 » środa 22 cze 2016, 07:48

Dzięki za wszelkie info. Tutaj https://www.linkedin.com/company/marketing-relacji-sp.-z-o.o. znalazłam jeszcze trochę informacji o tej firmie Marketing Relacji. Wygląda to fajnie. Martwi mnie jednak negatywne podejście tak wielu osób do mailingów. Czy faktycznie mogą być traktowane jako spam?
sylwia4012

Postautor: Igor36 » czwartek 23 cze 2016, 08:25

Można tak traktować mailing czy inne kampanie typu sms, ale tylko wówczas gdy trafiają one do osób niezainteresowanych tematem i tych, które nie wyraziły zgody na otrzymywanie takich informacji. Dlatego tak ważny jest wybór dobrej bazy, która ma legalnie pozyskane i aktualne dane. I wtedy nie ma problemu ze spamem.
Igor36

Postautor: ewelina546 » poniedziałek 27 cze 2016, 08:10

Jestem podobnego zdania. Zresztą koszt dobrej bazy w porównaniu z potencjalnymi zyskami to grosze. A warto inwestować w rozwój. Nie ma się więc na czym zastanawiać.
ewelina546

Postautor: marko31 » wtorek 28 cze 2016, 07:46

No tak to jest w biznesie, że trzeba zainwestować by mieć z tego jakiś profit. Ale stawiając na dobre bazy, dobrze opracowane strategie i współpracę z najlepszymi możemy być pewni, że takie działania się opłacą.
marko31

Postautor: Igor36 » środa 29 cze 2016, 08:06

Tak to jest :) A potencjał baz ogromny jak już było wspomniane. I warto z tego korzystać dopóki przynosi efekty.
Igor36

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Marketing i reklama