Reklama na Facebook - czy warto wykupić i ile kosztuje?

Jak skutecznie reklamować firmę.

Re: Reklama na Facebook - czy warto wykupić i ile kosztuje?

Postautor: karol837 » wtorek 28 sty 2014, 12:03

Na pewno jako ewentualna forma komunikacji z klientami jest to świetne rozwiązanie. Ale czy kampanie reklamowe wykorzystujące głównie FB są skuteczne?? Szczerze mówiąc wątpię, no chyba że dysponujemy super produktem/usługą i musimy zarazić w krótkim czasie przy ograniczonych kosztach max liczbę potencjalnych klientów. Muszę zaznaczyć że nie jestem znawcą tematu i bardziej wypowiedź z rozumowania wynika niż praktyki ;)
karol837

Postautor: Tina » czwartek 06 lut 2014, 14:14

To zależy od specyfiki branży :) Na pewno sprawdza się do promowania konkursów i wrzucania newsów fan page. Co do reklamy, to z doświadczenia wiem, że promowane posty i reklamy dają sporą konwersję ruchu.
Tina

Postautor: akor » piątek 07 lis 2014, 08:18

W zasadzie to obecnie każda szanująca się firma posiada swój fan page firmowy. Zauważyliście? Tak więc jestem zdania,że na pewno warto jest zainwestować szczególnie, że coraz więcej osób szuka usług właśnie przez serwisy społecznościowe.
Sama mam fan page swojej firmy, od jakiegoś czasu zainteresowanie firmą znacznie wzrosło . Prowadzi mi go firma ThinkThings.pl - na stronie można sobie przejrzeć ich realizacje. Wszystko prowadzone bardzo profesjonalnie. Fakt,że jest to pewien koszt dla firmy ale odbija się to w skuteczności reklamy.
akor

Postautor: marketer » sobota 15 lis 2014, 08:20

żadna firma nie pozwoli sobie nie mieć strony na Facebook'u, aktywnością dużo szybciej można sie wypozyconować w google dzięki faebookowi a skutecznosc reklam zależy od tego jak sie to robi, trzeba to zrobic dobrze, przydają się do reklamowania pojedynczych akcji typu "w sobotę bedzie darmowe coś tam". Zajmuje się tym profesjonalnie mogę komuś zrobić reklamę na FB (FaceAds) kontakt michal11225 (małpa) wp.pl
marketer

Postautor: wojciech_m » środa 01 cze 2016, 20:35

Prowadzenie fanpage nie jest taką prostą sprawą, jak może się wydawać, warto mieć osobę, które zajmie się tym profesjonalnie. Obecność w sieci jest ważna, ale nie warto ograniczać się tylko do takiej formy promocji. Mogę się sprawdzić także ulotki, banery reklamowe, a nawet sms-y w formie powiadomień. Rzućcie okiem na stronę https://serwersms.pl - firma oferuje masową wysyłkę wiadomości tekstowych w dobrych cenach, także nie trzeba się martwić o to, czy klient np. zostanie poinformowany o statusie zamówienia czy terminie wysyłki.
wojciech_m

Postautor: adam adam » wtorek 14 cze 2016, 12:10

mozliwosci jest dużo, dobó kanałów komunikacyjnych zależy od branży w jakiej działa firma, polecam przede wszystkim pojawić się w mediach społecznościowych, dzisiaj to robi naprawdę dużą robotę, ale trzeba do tego podejść profesjonalnie, żeby nie spalić. Wiem, że spoko kampanii na Facebooku i Instagramie dla sklepów internetowych robi agencja Conture, wychodzi im to bardzo zgrabnie
adam adam

Postautor: Maka30 » wtorek 07 lut 2017, 10:52

Algorytm FB bardzo się poprawił, więc odpowiednia kampania jest w stanie przyciągnąć zainteresowanych klientów. Wszystko bazuje na "like'ach" - jeżeli polubiłam parę stron o zdrowym odżywianiu to fb w postach sponsorowanych będzie mi pokazywał spokrewnione strony, a nie np. z branży samochodowej. Uważam, że strona na fb i promowanie się tam - oczywiście w zależności od branży, budżetu i konkurencji - jest opcją wartą uwagi, aczkolwiek nie jedyną. Jest też wiele innych opcji promowania się: adwords, pozycjonowanie, marketing... Część działań można robić samemu, ale można też wszystko zlecić jednej agencji, która kompleksowo wypromuje naszą stronę, zajmie się social media...polecam rzucić okiem na ofertę solv.pl - jest to agencja, która zajmuje się tworzeniem stron (realizacje są super), marketingiem. Dodam, że plusem jest bezpłatna wycena.
Maka30

Postautor: Kalinka » piątek 17 lut 2017, 18:55

My nie mamy reklamy na Facebooku tylko po prostu prowadzimy na bieżąco nasz profil. Ostatnio nawet mieliśmy sesję naszych produktów w Multiarte w Łodzi u pana Pawlaka, aby coś na ten profil udostępniać i aby wyglądało to profesjonalnie.
Kalinka

Postautor: Złodziej » piątek 07 kwie 2017, 18:33

Na marketing szeptany trzeba bardzo uważać, spotkałam się z wieloma "szeptaczami", którzy nigdy nie pracowali w firmie marketingowej i nie mają pojęcia o profesjonalnych działaniach w tej dziedzinie a przyciągają klientów usługami za jakieś grosze i w domach spamują niszcząc wizerunek firm. Wiem o czym mówię bo na sobie przetestowałam takich "specjalistów" i długo podnosiłam się z syfu jaki mi zafundowali w internecie. Wiadomo że każdy chce wydać jak najmniej ale nie polecam korzystać z tanich usług niewiadomo kogo tylko trzeba zgłosić się do agencji, która wie co robi. Marketing szeptany może rozwinąć firmę ale tak samo może ją zniszczyć. Sprawdzona firma to podstawa. Odradzam współpracę z K. Szajewskim i M.Kormilukiem. Ten agent buzz to słaba firma i niszy wizerunek innym firmom. Postępując niezgodnie z prawem. Co powoduje niezadowolenie ludzi, bo wszystkich okłamuje.
Złodziej

Postautor: e214 » czwartek 13 kwie 2017, 20:31

Nie polecam firmy AgentBuzz prowadzonej prze Pana Michała K. i Pana Kamila Sz.. To firma krzak, która niszczy firmom reputację i jest jedną z najgorszch w branży. Trzeba na nich mieć oko.
e214

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Marketing i reklama