Reklama na Facebook - czy warto wykupić i ile kosztuje?

Jak skutecznie reklamować firmę.

Reklama na Facebook - czy warto wykupić i ile kosztuje?

Postautor: Borewicz » sobota 03 lis 2012, 16:42

Zastanawiam się czy reklama na Facebook ma jakikolwiek sens i czy warto ją wykupić. Co prawda nie wiem nawet ile kosztuje bo jeszcze się tym nie zainteresowałem, ale zastanawia mnie sam fakt czy w ogóle jest jakikolwiek sens żeby się tam reklamować. Rozmyślam nad tym na swoim przykładzie i dochodzę do wniosku że reklama na tym portalu nie ma najmniejszego nawet sensu. Przecież ja nigdy ale to nigdy nie kliknąłem tam nawet w jedną reklamkę. Korzystam regularnie z tego serwisu i muszę się przyznać że na mnie nie zarobili nawet jeszcze jednego centa. Jestem przekonany iż nie jestem tutaj odosobniony i zdecydowana większość fejsbukowiczów nie daje właścicielom tej strony zarobić złamanego centa tylko traktuje to jako swoje miejsce w sieci gdzie wszystko jest tylko i wyłącznie za darmo. Może jakoś źle rozumuję i nie do końca umiem korzystać z tego co oferuje facebook i jest tam coś czego nie znam. Jeśli macie inne zdanie na temat reklamowania się na facebook to piszcie. Chodzi oczywiście o wykupienie jakiejś reklamy płatnej oferowanej przez serwis.
Borewicz

Reklama na Facebook - czy warto korzystać ?

Postautor: Karolcia_LOL » wtorek 06 lis 2012, 17:19

Znam trochę marketingowców i przedsiębiorców i jeszcze nie znam nikogo, kto by wykupił reklamę od cukerberga. Chociaż zainwestowanie w dobrą aplikację to już fajny pomysł
Karolcia_LOL

Re: Reklama na Facebook - czy warto wykupić i ile kosztuje?

Postautor: karolina1 » środa 21 lis 2012, 20:15

ja nie polecam reklam na Facebooku. Są raczej mało pozytywne i mało osób je odwiedza ...
karolina1

Postautor: natalia_scripto » czwartek 29 lis 2012, 12:34

Ponoć najlepiej samemu spróbować...

Ja reklamy omijam (tak, jak większość osób, stały się one dla mnie właściwie niewidoczne) i to nie tylko na Fb. Choć muszę powiedzieć, że właśnie wczoraj pewien sponsorowany post właściwie po raz pierwszy mnie nakłonił do odwiedzenia danego fan page'a i polubienia go - ponieważ jego tematyka jest związana z branżą, w której pracuję. Wszystko zależy od targetu... i dozy szczęścia. ;)
Strony WWW, sklepy internetowe na raty - najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu
natalia_scripto

Postautor: olmedia2012 » sobota 29 gru 2012, 15:54

Witam,
z reklamą na FB jest podobnie jak z bilbordami czy ulotkami.
Niektórzy czytają niektórzy omijają wzrokiem.
Fakt jest jeden że każda szanowana firma powinna mieć profil swój na Faceboku.
zakładamy takie fanpage za 299 zł brutto /miesięcznie

5 wpisów tygodniowo
prawie codziennie jakieś informacje otrzymają twoi fani
+ 1000 fanów gratis !!!

zapraszam na http://www.olmedia.com.pl
olmedia2012

Postautor: blanka.win » poniedziałek 31 gru 2012, 12:22

z wszelkich badań jakie były przeprowadzane to reklamy na facebooku niekoniecznie wpływają na sprzedaż produktów, ogólnie prowadzenie tam strony firmy jest czynnikiem bardziej wizerunkowym niż sprzedażowym, podobno najlepiej z norm emarketingu działa mailing, więc może tym się zainteresuj ;)
blanka.win

Ile kosztuje reklama na facebooku

Postautor: Marketing » wtorek 22 sty 2013, 16:36

Grałem ostatnio w Angry Birds na Facebooku i zwróciłem uwagę na wyświetlające się tam reklamy. Prowadzę małą formę o zasięgu lokalnym z oświetleniem dla domów i mieszkań. Pomyślałem, że to może być ciekawy pomysł na promocję. Zastanawiam się jednak nad kilkoma kwestiami.
Po pierwsze to cena takiego bannera. Jak to jest liczone i ile kosztuje? Chciałbym reklamować się tylko w moim rejonie prowadzenia działalności i chciałbym tylko za to płacić. Czy tak można to ustawić ?
Marketing

Postautor: Gosc z UK » poniedziałek 28 sty 2013, 15:27

Zdecydowanie nie polecam reklamy na facebooku. Firma w której pracuję reklamowała się tam przez 2 lata. Miesięcznie wydatki po 20-30 tysięcy. Skuteczność sprzedażowa bardzo słaba, ale chodziło raczej o wizerunek, więc nie było problemu.

Jednak problem zaczął się około miesiąca temu gdy postanowiliśmy zrobić przerwę w reklamowaniu na facebooku...

Od tamtej pory codziennie ubywa nam około 200 fanów z naszej strony. Facebook tłumaczy to usuwaniem "nieaktywnych" kont. Jednak wystarczy zacząć na dzień lub dwa płacić ponownie za reklamę i fani przestają ubywać.

Wygląda to niczym płacenie haraczu. Jeśli nie będziesz płacił za reklamę, to będziemy Ci usuwać fanów. Tak oto działa facebook, a wszystko legalnie...
Gosc z UK

Reklama na Facebook - czy skuteczna ?

Postautor: katis » wtorek 29 sty 2013, 21:26

Ja mam reklame na facebooku, place za klikniecia. Klnikniec miałam na reklame ok 500 przez tydzien i faktycznie ruch na stronie sklepu jest ale nic nie sprzedałam, takze w moim przypadku nie ma wogole wpływu na sprzedaż... ;( a troche sie zawiodłam
katis

Postautor: bolozula » środa 13 mar 2013, 08:44

Gosc z UK pisze:Zdecydowanie nie polecam reklamy na facebooku. Firma w której pracuję reklamowała się tam przez 2 lata. Miesięcznie wydatki po 20-30 tysięcy. Skuteczność sprzedażowa bardzo słaba, ale chodziło raczej o wizerunek, więc nie było problemu.

Jednak problem zaczął się około miesiąca temu gdy postanowiliśmy zrobić przerwę w reklamowaniu na facebooku...

Od tamtej pory codziennie ubywa nam około 200 fanów z naszej strony. Facebook tłumaczy to usuwaniem "nieaktywnych" kont. Jednak wystarczy zacząć na dzień lub dwa płacić ponownie za reklamę i fani przestają ubywać.

Wygląda to niczym płacenie haraczu. Jeśli nie będziesz płacił za reklamę, to będziemy Ci usuwać fanów. Tak oto działa facebook, a wszystko legalnie...

Zarejestrowałem się specjalnie, żeby potwierdzić to co napisałeś. Wydawaliśmy co miesiąc po ok 4-5 tys. zł na reklamę na facebooku. Po 2 dniach jak wyłączyliśmy reklamę i fanów zaczęło ubywać (takie strzały po 150-200 fanów). Mafia. Dodam, że mamy kilka fan page'y i sprawa tyczy się tylko tego jednego, który reklamowaliśmy. Na innych fanów nie ubyło. Sami sobie wyciągnijcie wnioski.
bolozula

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Marketing i reklama