Reklama na Facebook - czy warto wykupić i ile kosztuje?

Jak skutecznie reklamować firmę.

Re: Reklama na Facebook - czy warto wykupić i ile kosztuje?

Postautor: corvin » niedziela 17 mar 2013, 19:42

Sama reklama jest tak dobra jak ilość osób które ją zobaczyło. W przypadku Facebooka ilość użytkowników mówi sama za siebie. Argument że większość osób nie zwraca uwagi na reklamę jest taki sam jak ten że większość przełącza kanał TV w trakcie reklam. Reklama dźwignią handlu to nie frazes to fakt.
Zapraszam na stronę http://www.e-marketing.mk-p.pl/ tych którzy chcieli by zaistnieć w mediach społecznościowych
corvin

Postautor: zdziwiony » niedziela 12 maja 2013, 23:39

bolozula pisze:
Gosc z UK pisze:Zdecydowanie nie polecam reklamy na facebooku. Firma w której pracuję reklamowała się tam przez 2 lata. Miesięcznie wydatki po 20-30 tysięcy. Skuteczność sprzedażowa bardzo słaba, ale chodziło raczej o wizerunek, więc nie było problemu.

Jednak problem zaczął się około miesiąca temu gdy postanowiliśmy zrobić przerwę w reklamowaniu na facebooku...

Od tamtej pory codziennie ubywa nam około 200 fanów z naszej strony. Facebook tłumaczy to usuwaniem "nieaktywnych" kont. Jednak wystarczy zacząć na dzień lub dwa płacić ponownie za reklamę i fani przestają ubywać.

Wygląda to niczym płacenie haraczu. Jeśli nie będziesz płacił za reklamę, to będziemy Ci usuwać fanów. Tak oto działa facebook, a wszystko legalnie...

Zarejestrowałem się specjalnie, żeby potwierdzić to co napisałeś. Wydawaliśmy co miesiąc po ok 4-5 tys. zł na reklamę na facebooku. Po 2 dniach jak wyłączyliśmy reklamę i fanów zaczęło ubywać (takie strzały po 150-200 fanów). Mafia. Dodam, że mamy kilka fan page'y i sprawa tyczy się tylko tego jednego, który reklamowaliśmy. Na innych fanów nie ubyło. Sami sobie wyciągnijcie wnioski.

ciekawe co piszesz, gdzie ten kryzys skoro ludzie wydają 4-5 tys na miesiac tyllko po to rzeby sprawdzic jakąś teorie z fora dyskusyjnego.??
zdziwiony

Postautor: tytus1 » czwartek 13 cze 2013, 10:10

Jak dla mnie social media zwłaszcza FB to trochę sztuczna reklama. Mało osób rzeczywiście zostanie naszymi klientami. Warto mieć fanpage ale chyba lepiej zainwestować tą kasę w coś innego, dajmy na to pozycjonowanie czy optymalizacje strony. Możesz też robić to samemu a kasę co Ci zostanie wydasz na dobre płatne katalogi. Poczytaj sobie też parę artykułów na tej stronie http://www.webmetrics.pl/ właśnie o pozycjonowaniu, analityce itp. To bardzo pomaga jeżeli chcesz się na poważnie samemu zająć promocja w sieci.
Walczyć trzeba zawsze
tytus1

Postautor: Czenzo » poniedziałek 05 sie 2013, 18:28

Witam,

Zauważam tu wiele kontrowersji jeśli chodzi o reklamę na Facebooku. Myślę, że pierwszy podstawowy problem, z którego należy sobie zdać sprawę, że reklama na Facebooku ma charakter wspierający w stosunku do całości działań Facebookowych, nawet nie koniecznie musimy promować firmę, czasem znacznie lepiej wyjdziemy na promocji wydarzenia, aplikacji, czy konkretnej rzeczy. Jak pokazują badania jeśli już ktoś kliknie "lubię to", rzadko kiedy wciśnie "nie lubię". Problemy w tym, że jeśli chcemy ściągnąć fanów to musimy dobrze przemyśleć swoją strategię social media, dokładnie przeanalizować cele, rynek, target, a ponadto poświęcić nie mało czasu na utrzymanie naszej strony atrakcyjną dla klienta. A przede wszystkim pamiętajmy, że Facebook to przede wszystkim miejsce rozmowy z klientem. Jeśli będziemy zasypywać ludzi spamem w postaci postów wyłącznie z naszą ofertą, szybko ich zniechęcimy. Ludzie wchodzą na Facebooka w dużej mierze dla rozrywki, więc musimy im ją zapewnić. Właściwie można by długo jeszcze pisać na temat prowadzenia kampanii w social media, że nie wspomnę o tym, iż trzeba ją dostosować do konkretnej branży.

Czy warto w to inwestować? Cóż w Polsce Facebook ma 10 mln użytkowników - i to jest chyba odpowiedź. Jedyne co mi się nasuwa, to uwaga, że przy obecnych trendach samodzielne prowadzenie Facebooka jest bardzo trudne, i czasochłonne, może więc lepiej zlecić do profesjonalnej Agencji?

Zainteresowanych odsyłam do: http://czenzo.pl/oferta/social-marketing
Czenzo

Postautor: centrumpir » czwartek 08 sie 2013, 10:28

Witam,

Jestem nową osobą na forum ale temat mediów społecznościowych z racji zawodu jest mi bardzo bliski. Słusznie zauważono iż działania na FB wspierają komunikację w pozostałych kanałach. Należy pamiętać również, że nie trzeba mieć fanpage'a żeby reklamować się na FB - można reklamować swoją stronę.
Zdobycie większej ilości lajków zależy od odpowiedniego targetowania reklamy już na etapie jej przygotowania- wiadomo, że jeśli skierujemy reklamę do wszystkich mieszkańców Polski to znajdą się w tej grupie osoby, które nie należą do naszej grupy docelowej i tym samym skuteczność reklamy będzie niska.

Czy media społecznościowe są po to żeby sprzedawać? Myślę, że nie takie myślenie było dobre w dobie internetu 1.0 natomiast teraz opinie tworzą klienci i tam przenosi się cała obsługa klienta.
centrumpir

Postautor: pawel56 » czwartek 08 sie 2013, 14:18

biorąc pod uwagę ogromną popularność tego portalu, uważam, że powinieneś spróbować. Stanowi to dobre źródło marketingu, sam czerpie z niego wiele informacji. wszytko oczywiście zależy od Ciebie oraz od twoich środków finansowych.
pawel56

Postautor: dedyk » poniedziałek 12 sie 2013, 00:22

opinie są przeróżne i niestety reklama na Fb jest taka samo dobra i tak samo zła jak na innych nośnikach typu ulotki, bannery czy adwordsy - jak się dobrze taką reklamę stargetuje i trafi tylko do osób, które mogą zostać naszymi klientami, to myślę, że zadziała. Obecnie nie ma w 100% sprawdzonego i skutecznego sposobu, gdyż wszystko zależy od branży, w której działamy. na pewno warto i trzeba inwestować w reklamę, żeby firma się rozwijała
dedyk

Postautor: Rogerxxl » poniedziałek 12 sie 2013, 22:18

Czenzo pisze:Jedyne co mi się nasuwa, to uwaga, że przy obecnych trendach samodzielne prowadzenie Facebooka jest bardzo trudne, i czasochłonne, może więc lepiej zlecić do profesjonalnej Agencji?

Jak ktoś chcę iść na łatwiznę i mieć dodatkowe koszty to może zatrudnić taką agencje reklamową, ale uważam że żadna agencja nie zna usług/produktów tak dobrze jak My prowadzący firmę w konkretnej branży. Niech mi ktoś wytłumaczy, co niby taka zewnętrzna firma miałaby pisać na facebooku za nas właścicieli przedsiębiorstwa, na którym znamy się najlepiej?

Jeśli chodzi o prowadzenie FB na własną rękę to jest to prosta sprawa, z doświadczenia wiem, że skuteczne jest wrzucanie zdjęć naszych produktów bądź wykonanych usług, które można sfotografować wraz z krótkim opisem.

Reklama na FB w bocznych boksach jest dobra jeśli posiedzimy trochę nad przemyśleniem komu ma być wyświetlana. Na pewno nie będzie to 10 milionów ;)
Rogerxxl

Postautor: tomkus » niedziela 01 wrz 2013, 20:49

powiem tak osobiście nie próbowałem jeszcze płatnej reklamy na FB, ale znajomy, który prowadzi sklep z kosmetykami zainwestował w nią coś około 1000 - 1500 zł, zdobył dzięki temu około dajmy na to 1000-1200 osób (nie chcę do końca zmyślać, ale mniej więcej), każda osoba którą kliknęła "Lubię to" automatycznie powiadomiła np: swoich 150-300 znajomych o tym, że lubi taki sklep 1000x150 osób = olbrzymi zasięg, z czego pewna część z ciekawości zajrzała, szczególnie płeć piękna ;) efekt był na tyle mocny, że od tamtej pory już w reklamę nie inwestuje, a lajki dodają się same i osiągnęły ilość ponad 1800 osób, tak więc jakbym nie widział, to bym zaprzeczył w działanie tej reklamy, ale widziałem i dalej widzę, że liczba fanów rośnie, tak więc stwierdzam, że to działa, oczywiście tutaj także znaczenie może mieć sprzedawany produkt, usługa
Chciałbyś coś sprzedać lub kupić? Sprawdź nowy portal ogłoszeniowy. Zamieść bezpłatne ogłoszenia drobne. Bez żadnych opłat i prowizji. Zapraszamy!
tomkus

Postautor: Dawido » wtorek 28 sty 2014, 11:53

czy warto to zależy od Ciebie. Facebook nie jest sprzedażowy. Ludzie wchodza na FB dla rozrywki, relaksu. Ale ja mam reklamy na FB akurat i dają coś:) dla mnie się opłaca, koszt - to zależy:D płacę kolesiowi który mi to robi 300zł miesięcznie i on sie juz tym zajmuje.
....Pisanie Prac ----> www.lextext.pl
Dawido

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Marketing i reklama