Jak wycenić firmę do sprzedaży

Sprzedam firmę. Sprzedam udziały w spółce.

Jak wycenić firmę do sprzedaży

Postautor: DobryBiznes » wtorek 06 lis 2012, 11:45

Od trzech lat prowadzę popularny serwis internetowy o tematyce kobiecej. Przez cały czas strona się rozwija i zyskuje nowych użytkowników. Co za tym idzie, rosną też zyski.
Znalazłem jednak lepszą alternatywę - realny, namacalny dobry biznes, a nie wirtualny. Chcę sprzedać serwis internetowy i zainwestować w produkcję pewnego sprzętu.
Jak wycenić wartość serwisu internetowego ? Czytałem, że najczęściej jest to średni, dwuletni dochód. Taka wartość by mi odpowiadała, ale może macie jakieś inne zdania ?
DobryBiznes

Re: Jak wycenić firmę do sprzedaży

Postautor: piterpan » piątek 21 gru 2012, 13:42

najłatwiejsza będzie wycena na podstawie przynoszonych zysków, zazwyczaj jest to wtedy roczny zysk przynoszony przez stronę na daną chwilę. można też zlecić wycenę specjalnej firmie, o ile serwis jest tego wart i na pewno chce się go sprzedać
piterpan

Wycena firmy przy sprzedaży

Postautor: blanka.win » poniedziałek 31 gru 2012, 12:37

polecam, żebyś kupił sobie II część książki Leszka Czarneckiego "Biznes po prostu" tak jest obszernie na ten temat napisane i jeszcze wiele innych przydatnych informacji na temat takich transkacji
blanka.win

Postautor: AdamusPG » środa 02 sty 2013, 11:40

Wydaje mi się, że nie da się jednoznaczne odpowiedzieć na takie pytanie, a osobą, która najlepiej wie ile warta jest strona jest jej właściciel. Z kolei wartość rynkowa zależy od tego za ile jesteś w stanie ją sprzedać i ile ktoś inny będzie za nią w stanie zapłacić. Z reguły chyba sprawa sprowadza się do poziomu negocjacji.
Serwis komputerowy Apple jako pomysł na firmę
AdamusPG

Postautor: Lucyna777 » poniedziałek 22 gru 2014, 11:31

Do wyceny firm internetowych możesz użyć stron które taką wycenę robią online
sprawdzając wartość witryny wystarczy wpisać w google "wartość strony".
Daje to jakieś podstawowe pojęcie na temat wartości.
Możesz też zwrócić się o pomoc do firm które wyceną się zajmują np:
wpisz sprzedam biznes.
Pozdrawiam i powodzenia
Lucyna777

Postautor: Kami » niedziela 05 lut 2017, 17:27

Aktualnie, zwłaszcza jeśli nie jest się specjalistom w tej dziedzinie, warto skorzystać z dostępnych online narzędzi do wykonania wyceny przedsiębiorstwa. To całkiem niezła alternatywa, biorąc pod uwagę to, że kalkulator wyliczy wszystko za nas, po podaniu rzetelnych informacji. Myślę, że warto w ten sposób zaoszczędzić. Ja przetestowałam 24ivalue.pl.
Kami

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Biznes – firma na sprzedaż