Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Szukam pracy. Zatrudnię.

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Postautor: ori » wtorek 11 wrz 2012, 09:29

Hej. Muszę przyznać, że jestem beznadziejna jeśli chodzi o rozmowy rekrutacyjne. Byłam wielokrotnie na nie zapraszana i się nie dziwię, ponieważ posiadam dobre kwalifikacje, ale jeśli chodzi o telefon w sprawie przyjęcia to już się takiego nie mogę doczekać. Powiedzcie mi jakie macie sposoby na to by dobrze wypaść podczas takiej rozmowy?
ori

Re: Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Postautor: vegas » wtorek 11 wrz 2012, 14:09

patrz prosto w oczy, nie myl się, musisz odpowiadać zdecydowanie, nie zostawiaj dużo czasu na myślenie, odpowiedzi muszą być instyktowane i mów to co przyszły pracodawca chciałby usłyszeć :) przy dużej ilości rozmów powinnaś tą sztuke już opanować
vegas

Postautor: 56sardyna » środa 12 wrz 2012, 11:53

Ja zapisałam się na kurs przez internet. Właściwie muszę się przyznać, że wątpiłam w skuteczność. Ale teraz wiem, że faktycznie było warto i nie mam czego żałować. http://kodatrakcyjnosci.pl/ - TO BYŁ TEN KURS! Fajny, bo dla każdego! Sama zapisałam się bo bałam się rozmowy kwalifikacyjnej gdyż nigdy wcześniej na takiej nie byłam! Ale wiele nowych rzeczy się nauczyłam i nie zagięło mnie żadne pytanie. Pracuje już od ponad pół roku w dużej firmie w Łodzi :)
56sardyna

Postautor: ori » środa 12 wrz 2012, 14:04

O to mi się podoba :) Trochę długo trwa, bo 4 tygodnie , ale rozumiem, że przez to iż niczego nie osiągnę w 3 dni. Myślę, że się na niego skuszę, jeśli ma mi to pomóc znaleźć pracę.
ori

Postautor: vegas » środa 12 wrz 2012, 16:22

akurat czas jest normalny, 4 tygodnie starczą idelanie, nie będziesz musiała się spieszyć podczas "lekcji". Poza tym wiedzy nie da się zdobyć w kilka godzin, wymaga to teori i praktyki
vegas

Postautor: tomasz1987 » czwartek 13 wrz 2012, 09:24

Przede wszystkim trzeba być sobą i co ważne - nie ściemniać! Jak tylko zaczyna się podkłamywać zaraz zaczyna się wkradać stres.
tomasz1987

Postautor: justysia8282 » środa 19 wrz 2012, 14:50

Poza tym trzeba być zdecydowanym. Kłamstwo+niezdecydowanie to najgorsi wrogowie.
justysia8282

Postautor: jaro » poniedziałek 10 gru 2012, 11:34

Żeby dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej wcześniej nie należy kłamać w CV, nasz życiorys będzie leżał przed pracodawcą i według niego pracodawca będzie zadawał niektóre pytania.
Kiedyś posłuchałem "dobrych rad" i napisałem CV na kolorowym szablonie a pracodawca na początek zapytał:
Po co te wzorki? Czy pan ma coś do ukrycia, ma Pan małe doświadczenie? Nie czuje się Pan pewnie że namalował Pan tutaj takie coś? itd. ogólnie była to porażka.
Tak więc aby uniknąć takich pytań polecam (o ile ktoś sam nie potrafi) darmowy online kreator CV w klasycznej formie bez żadnych bajerów - takie są najlepsze, link: www.cv-wzor.com/kreator.html
Jak już masz dobre CV to ubierz się odpowiednio na spotkanie (elegancko nie koniecznie modnie), bądź wyprostowany, pewnie podaj rękę i zrozumiale odpowiadaj na pytania, nie spuszczaj wzroku nie wierć się itd. a jest szansa że dostaniesz tę pracę.
jaro

Rozmowa kwalifikacyjnej - jak się zaprezentować

Postautor: blanka.win » poniedziałek 10 gru 2012, 15:41

moim zdaniem trzeba podejść do tego na luzie, wiem, ze to trudne, bo w końcu potrzebujemy pracy, ale u mnie przynajmniej podziałało, tym bardziej, że gdy mam takie wrażenie, że wypadłam na tyle źle, że mnie nie przyjmą to wtedy właśnie oddzwaniają, więc dobrze jest czasem rzucić jakimś żartem, który potrafi rozładować atmosferę
blanka.win

Postautor: -goska- » piątek 14 gru 2012, 12:44

przede wszystkim ubieramy się elegancko, panie bez dekoltu ;) potencjalny pracodawca wie, że jest to stresujące i stara się rozluźnić atmosferę, ale nie przesadzajmy i nie traktujmy rekrutera jak kumpla przy piwie ;)
-goska-

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Praca w Polsce