Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Szukam pracy. Zatrudnię.

Re: Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Postautor: Czekolada » piątek 25 sty 2013, 10:12

Trzeba być sobą. Nie silić się ani na przesadne poczucie humoru, ani też nie zgrywać nie wiadomo jakiego specjalisty. Starać się obrócić każde pytanie w taki sposób, aby było dla nas korzystne. Jeśli zostaniemy zapytani o jakąś umiejętność, której nie posiadamy, nie mówimy ze zmartwioną miną: "Niestety, nie potrafię tego, więc chyba się nie nadaję", tylko budujemy zdanie oparte o konstrukcję: "Nie, ale... (tu wymieniamy zalety, które pozwolą nam szybko wszystkiego się nauczyć, albo umiejętności, które są bardziej imponujące od tych, których nie posiadamy :P) :)
Czekolada

Postautor: michal01 » poniedziałek 15 kwie 2013, 10:29

Jest kilka rzeczy których musimy wystrzegać się na rozmowie kwalifikacyjnej i kilka rzeczy na które musimy zwrócić uwagę. Najlepiej gdy poczytasz sobie ten blog na temat human relations. No i napisz gdy Ci się uda zdobyć pracę :)
michal01

Postautor: damian12 » wtorek 16 lip 2013, 10:50

Pracodawca na pewno zapyta o mocne i słabe strony. To jest 100% pewności, musisz być przygotowany. Zapyta również o to dlaczego to właśnie Ciebie ma wybrać.
Dużo pisania, najlepiej przeczytaj na internecie :)
: mycv.pl/porady_rozmowa-kwalifikacyjna np tu.
Pozdrawiam ;)
damian12

Postautor: Edeon » wtorek 16 lip 2013, 15:35

Podstawa to wiedza, warto poczytać czym zajmuje się firma, jakie ma kierunki rozwoju, zakres działalności.
Edeon

Postautor: Eizzy » poniedziałek 20 sty 2014, 14:46

Zgadza się, warto posiadać jakąś wiedzę o firmie do której rekrutujemy, szczególnie z bieżących faktów. Dzięki temu możemy połączyć nasze umiejętności z planami i perspektywami firmy np. Firma organizuje większa konferencję - możemy wspomnieć, że uczestniczyliśmy w czymś podobny, dzięki czemu zdobytą tam wiedzę udałoby się nam wykorzystać również przy tym projekcie. Oczywiście, argumentujemy to w ten sposób tylko wtedy, jeśli jest to prawdą! :)

http://mycv.pl/wzory-cv
Eizzy

Postautor: karol837 » czwartek 23 sty 2014, 10:00

Ja proponuję przede wszystkim wyspać się, zaplanować wcześniej dojazd tak żeby się nie spóźnić, no i nie stresować:) Oczywiście wcześniejsze przygotowanie sobie informacji o firmie do której startujemy wraz ze stosowną argumentacją na kluczowe pytania typu: dlaczego akurat ta firma? dlaczego to stanowisko? dlaczego Pan/Pani na tym stanowisku to najlepszy wybór? to podstawa.
karol837

Postautor: andrzej zielinski » poniedziałek 18 sie 2014, 21:18

Wiedza o firmie jest bardzo ważna, bo często takie pytanie pada. Ważne jest pokazanie entuzjazmu, że naprawdę chce się pracować w tej firmie. Odpowiedzi na podstawowe pytania: warto je poznać. Na pytania o swoich umiejętnościach, dokonaniach z przeszłości, osiągnięciach, co nam udało się osiągnąć, pomimo problemów, które były na drodze. No i podejść na "luzie", bo zdenerwowanie często jest przeciwnikiem naszym. Miałem taki przypadek, kiedy w ostatnim, bodajże trzecim etapie skopałem całą rozmowę, bo za bardzo się przejąłem wagą rozmowy. To sprawiło, że nie ciężko było mi opowiedzieć na o sobie:( Ale bynajmniej takie sytuacje uczą:)
andrzej zielinski

Postautor: Joanna.darc » czwartek 04 wrz 2014, 14:45

Ja to przyjmowałam zawsze zasadę, aby starać sie trakttować potencjalnego pracodawce jako zwykłą osobe z którą akurat mam przyjemność rozmawiać. stres potrafi zepsuś wszystko dlatego trzeba jak najmniej myśleć o "powadze"sytuacji, patrzec w oczy, mówić ładnie uśmiechać sie, samemu też zadać pytanie, nawiązać rozmowe to najważniejsze ;)
Joanna.darc

Postautor: jabłon » piątek 10 paź 2014, 18:57

Musisz być pewna siebie i swoich kwalifikacji, jeśli Ty w nie nie wierzysz, pracodawca też nie uwierzy. No i bądź naturalna, szczera, uśmiechnięta.
jabłon

Postautor: biznestobiznes » poniedziałek 27 paź 2014, 13:51

Jeśli nasze CV nie będzie za bardzo "upiększone" to nie będziemy musieli się podczas rozmowy kwalifikacyjnej stresować niewygodnymi dla nas pytaniami. O odpowiednim stroju wspomniano powyżej kilkakrotnie i chociaż trąbi się o tym na prawo i lewo to mnie i tak zdarzało się widzieć osoby, które na rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą pracy o charakterze biurowym przychodziły w trampkach :? Jeśli mamy taką możliwość to warto wcześniej sprawdzić dojazd na miejsce rozmowy. Czasem trasa, która niewinnie wygląda w google maps w praktyce może okazać się znacznie gorsza (korki, roboty drogowe itp.) Jeśli pojawimy się na rozmowę kwalifikacyjną spóźnieni to bardzo trudno będzie nam potem opanować stres....
Twoje finanse pod kontrolą
http://finance365.info/pl/
biznestobiznes

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Praca w Polsce