Gdzie jeszcze jest dobra praca dla Polaków za granicą?

Szukam pracy za granicą. Pośrednictwo pracy.

Gdzie jeszcze jest dobra praca dla Polaków za granicą?

Postautor: zet » poniedziałek 11 lip 2011, 16:51

Z licznych badań wynika, że Polacy nie powinni już szukać szczęścia i pracy w Irlandii, Anglii czy Hiszpanii lecz w Norwegii, Czechach, Australii lub Afryce. Dzieje się tak dlatego, ze maleje liczba ofert z krajów, które są wśród Polaków najbardziej popularne, jeśli chodzi o emigrację zarobkową.

Warto tym samym zastanowić się nad nowymi kierunkami. Kto może znaleźć pracę w Azji, Australii czy Afryce? Poszukiwani są dentyści, inżynierowie, informatycy. Pracę znajdą tam również handlowcy oraz co ciekawe - górnicy.Pracodawca kopalni w kanadyjskim stanie Alberta proponuje stawkę 70-110 zł brutto za godzinę. Nic dziwnego, ze na ofertę pracy odpowiedziało tak wielu chętnych.

Handlowcy mogą znaleźć pracę w Tokio. Na ofertę pracy na stanowisku menadżera sklepu z odzieżą zgłosiło się 18 kandydatów z Polski.
zet

Re: Gdzie jeszcze jest dobra praca dla Polaków za granicą?

Postautor: allego » niedziela 18 wrz 2011, 21:09

W Szwajcarii są podobno bardzo dobre zarobki, ale praca przeważnie ciężka, fizyczna.. i znajomość języka francuskiego jest bardzo przydatna.

Natomiast jeśli ktoś się wybiera na dłużej zagranicę to warto znaleźć sobie pracę w Wielkiej Brytanii, ponieważ w tym kraju już po 7 latach pracy można otrzymać najniższą emeryturę - wiek emerytalny jest taki sam jak w Polsce i oczywiście musi zostać osiagnięty, żeby otrzymać emeryturę..

Poza tym jeśli ktoś się nastawia na spędzenie reszty życia zagranicą to w Anglii jest ono zdecydowanie łatwiejsze niż w Polsce i to nawet przy minimalnych zarobkach.
Drogą do niezależności finansowej na pewno nie jest praca na etat..
http://www.benefiter.pl/landing/energia-zarabianie/
allego

Postautor: jaro65 » czwartek 26 kwie 2012, 20:25

Praca jest dla ludzi którzy chcą CIĘŻKO pracować, znajomy w tamtym tygodni dostał pracę przy sprzątaniu metra w Londynie, drugi od 3 miesięcy zap.... na budowie też Londyn.
Dobrą pracę biuro, fabryka itp. to zapomnij na wyspach. Praca dla Programistów JAVA, C++ coś się znajdzie, nie ma roboty dla Grafików, filmowców i webmasterów.
jaro65

Postautor: G-a » piątek 13 lip 2012, 17:16

Siedzisz w Polsce a zarabiasz w dolarach: http://jbp-polska.blogspot.com/2012/04/ ... racja.html

Jak widac wcale nie trzeba wyjezdżać z Polski zeby zarobić.
G-a

Postautor: kosma » środa 22 sie 2012, 11:38

widzę, że jesteście dobrze poinformowani. ja zastanawiam się nad emigracją właśnie do Norwegii. ale nie znam nikogo kto był tam bezpośrednio na zarobku. słyszę tylko opowieści o "koledze kolegi".
gdzie mogą zostać zatrudnieni Polacy i czy konieczna jest znajomość norweskiego ? myślę tu o pracy bardziej ambitnej niż łowienie łososi ;)
kosma

Postautor: aneczka123 » niedziela 30 wrz 2012, 14:57

Akurat łowienie łososi, jak wszystkie inne prace tam, są świetnie płatne, ale przygotuj się na białą gorączne.
Mieszkałem tam 8 lat, miałem firmę (dendrologia), płaciłem do 58% podatków, za to, że byłem obcokrajowcem.

Jeśli chcesz dobrą pracę i warunki w Norwegii, musisz pokazać, że się tam przydasz.
Najlepsze i najtańsze koszule męskie.
aneczka123

Postautor: Porcelanowalady » wtorek 23 paź 2012, 09:52

Aneczka - "pracowałem", "płaciłem" - i taki nick? Hm, no ale ja tam się nie czepiam:))
Porcelanowalady

Postautor: gambi » piątek 01 lut 2013, 20:24

Obecnie po ostatnim otwarciu rynku pracy jest praca w niemczech, acz w tym przypadku przynajmniej dla mnie trochę trudniej z uwagi na język, tj. niemiecki zawsze był dla mnie trudniejszy do ogarnięcia. Ale praca blisko... jak ktoś ogarnia trochę język to może warto próbować, bo zawsze to kilka plusów więcej.
gambi

Postautor: ania » sobota 23 mar 2013, 11:28

Język to podstawa, jak mamy możliwość dobrego porozumiewania się to w każdym kraju znajdziemy dobrą pracę.
ania

Postautor: gasiorek » sobota 06 kwie 2013, 18:38

W mojej okolicy wiele kobiet ma bardzo dobrą pracę w Niemczech lub w Anglii. Jeżdżą opiekować się starszymi ludźmi. Rodziny płacą podatki a one wymieniają się co 3 tygodnie. Zarobki ok 5 tyś zł za każde 3 tygodnie. Wikt i opierunek na miejscu a podróżowanie najczęściej tanimi lotami do Niemiec lub do Anglii. I co źle? Dużo języka nie trzeba wcale znać.
gasiorek

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Praca za granicą