Inkubatory przedsiębiorczości Idea Bank - Opinie

Najlepsze parabanki, inkubatory przedsiębiorczości itp.

Inkubatory przedsiębiorczości Idea Bank - Opinie

Postautor: p4pking » poniedziałek 19 wrz 2011, 14:21

Hej,

Co sądzicie o tym pomyśle Idea Banku? Piszą ze sfinansują dzialanie nowej firmy, ale jednoczesnie wymagaja wkladu wlasnego. Czy warto w cos takiego inwestowac? Mial juz ktos do czynienia z inkubatorami przedsiebiorczosci? Czy te pozyczki moga byc bezzwrotne?

http://ideabank.pl/inkubator_przedsiebiorczosci
p4pking

Re: Inkubatory przedsiębiorczości Idea Bank - Opinie

Postautor: misiek » czwartek 15 maja 2014, 10:20

z tego co słyszałem to dobry pomysł, ale trzeba dokładnie jeszcze przejrzeć warunki, żeby potem rozczarowania nie było :)
misiek

Postautor: Preciozo » niedziela 15 sty 2017, 11:05

Może lepiej najpierw udać się do lokalnego inkubatora przedsiębiorczości - państwowego.
Idea bank ma bardzo różne opinie. Jedni chwalą za proste produkty typu konta, lokaty http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/06/ ... edyty.html
Inni krytykują za różne kruczki w przypadku złożonych produktów, a inkubator raczej jest złożoną ofertą. Także najpierw bym sprawdził raczej jakie tam są dokładnie warunki.
Preciozo

Postautor: Onel » niedziela 15 sty 2017, 11:08

W przypadku Idei trzeba wszystko 3 razy dokładnie przeczytać i sprawdzić. Oni się specjalizują w marketingowych zabiegach i dziwnych warunkach. Przy czym nie twierdzę, że to zły bank. Ja go osobiście lubię. Nie mam tam konta, ale korzystam z lokat. Przy czym ograniczam się do podstawowych prostych i przejrzystych produktów.
Onel

Postautor: Admiasz » niedziela 15 sty 2017, 15:39

Moim zdaniem to jest dość ciekawy projekt i nietypowa dla banków. Nigdy nie widziałem w żadnym banku podobnych. Idea moim zdaniem się bardzo rozwinęła jest bardzo innowacyjnym bankiem. Chyba jednym z najbardziej. Stosuje wiele nieszablonowych, pomysłowych rozwiązań jako prekursor, których nie ma w innych bankach.
Admiasz

Postautor: Laska » czwartek 26 sty 2017, 12:17

Co w zasadzie daje ten inkubator, płacą za Ciebie Zusy i rozpoczynasz działalność jako Idea Bank? Tak to chyba działa w przypadku tych normalnych urzędowych inkubatorów przedsiębiorczości.
Laska

Postautor: Pakman » sobota 28 sty 2017, 18:38

Nie, oni pomagają w statupie, pomagają w założeniu firmy, pokrywają koszty założenia np. spółki i dają dofinansowanie przez pół roku, bodajże na poziomie 750 zł, ale nie jestem pewny. Poza tym doradzają itp. Dostajesz tam pewnie jakiegoś doradcę, który Ci mówi co i jak się robi.
Pakman

Postautor: Giepes » poniedziałek 08 maja 2017, 21:39

No a na czym zarabiają przy takiej usłudze? No bo przecież muszą na tym zarabiać, bo to bank a nie Państwowa organizacja finansowana z budżetu, która pomaga przedsiębiorstwom. Bo chyba nie jest to od tak żeby konto firmowe mieć u nich i ewentualnie kredyty brać, czy leasingi. Pewnie coś na tym muszą zarabiać.
Giepes

Postautor: Vera » czwartek 18 maja 2017, 21:43

W tym momencie to już nie inkubatory, a pozyskiwanie dotacji na różne cele. Idea Bank ma je w ofercie, a jaką mają korzyść, szczerze nie wiem, bo konta firmowe mają i za 0 zł, a do kredytu czy leasingu nikt przecież zmusić nie może. Nawet gdyby, to chyba jeden z niewielu banków, gdzie masz czarno na białym dostępne regulaminy i tabele opłat na stronie.
Vera

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Instytucje finansowe