Zakładanie firmy - samemu czy z pomocą biura rachunkowego?

Jak założyć firmę.

Zakładanie firmy - samemu czy z pomocą biura rachunkowego?

Postautor: frini » wtorek 31 sty 2017, 09:17

Ostatnio biorę się poważnie za założenie działalności. Słyszałam, że biura rachunkowe pomagają dopełnić wszystkich formalności. Jak to wygląda? Mam pomysł na biznes, ale jeszcze nie do końca rozumiem sprawy papierkowe i nie chcę przypadkowo namieszać przy jakiejś drobnostce.
frini

Re: Zakładanie firmy - samemu czy z pomocą biura rachunkoweg

Postautor: moneygrabbing » niedziela 12 lut 2017, 19:45

Najlepiej samemu. Warto rozważyć księgowość online.
www.moneygrabbing.co.uk - blog opisujący jak oszczędzać oraz jak zarobić
www.polishpower.co.uk/blog - blog dla ludzi przedsiębiorczych
moneygrabbing

Postautor: Komen » poniedziałek 13 lut 2017, 11:55

Jeżeli posiadasz na ten temat jakąkolwiek wiedzę, to możesz spróbować samemu, ale wydaje mi się, że pomoc jak najbardziej może się przydać.
Komen

Postautor: Krystyna85 » środa 15 lut 2017, 10:17

Nasza firma jeśli chodzi o księgowość korzysta z outsourcingu. Współpracujemy z elitetax.pl i wszystko jest tak jak należy. Nasza firma to spółka kapitałowa więc taki sposób jest jak dla nas najlepszy.
Krystyna85

Postautor: duralex » środa 15 lut 2017, 11:29

Samo założenie firmy nie jest trudne bo możesz to zrobić nawet telefonicznie. Warto jednak mieć na początku jakieś biuro, które wszystko Ci poukłada skoro "nie znasz się na papierkach". Ja tak właśnie od początku działalności współpracuję z biurem Kasprzyk i Niziołek, które prowadzi całą moją księgowość i mogę śmiało polecić takie rozwiązanie.
duralex

Postautor: Komen » czwartek 22 cze 2017, 08:35

Osobiście, na podstawie własnych doświadczeń wiem, że nawet jeśli posiada się odpowiednią wiedzę z tego zakresu, to nie ma co zabierać się za to na własną rękę. Jeśli tylko ma się taką możliwość, to lepiej od razu zacząć współpracę z jakimś biurem rachunkowym, podatkowym, czy księgowym. Takie firmy często zajmują się doradztwem gospodarczym, czy nawet prawnym, więc znacznie łatwiej jest rozpocząć wszelkie działania. Ja miałem okazję współpracować z wrocławską firmą KORF - korf.pl/, której biuro znajduje się na ul. Kościuszki. Pracują tam wykwalifikowani ludzie, znający się na rzeczy. Póki co nie potrafiłbym zrezygnować z takiej współpracy. Zbyt dużo na tym zyskuję ;)
Komen

Postautor: Amigosprzewozy_pl » czwartek 03 sie 2017, 06:54

Wiele rzeczy można załatwić samodzielnie, wystarczy tylko dowiedzieć się jakie wymogi orz dokumenty należy złożyć oraz dopilnować wszystkich formalności, biuro rachunkowe i współpraca z nim także jest istotna, jednak to już na dalszym etapie prowadzenia działalności.
Amigosprzewozy_pl

Postautor: Kalinka » poniedziałek 13 lis 2017, 18:28

A czy warto współpracować z jakąś firmą w kwestiach prawnych na początku działalności i potem już w trakcie? Słyszałam, że trzeba niektóre rzeczy do różnych instytucji zgłaszać, np. do KRS jak są wszelkie zmiany w spółce. Jak to formalnie wtedy wygląda z taką zmianą?
Kalinka

Postautor: Tomislaw » niedziela 19 lis 2017, 17:37

Tak naprawde zgłaszanie jakichkolwiek zmian do KRS i samej działalności, dotyczy chyba tylko spółek. Czy ktoś może potwierdzić moje słowa?
Tomislaw

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Własna firma