W co inwestować na giełdzie?

Zarabianie na rynku finansowym.

W co inwestować na giełdzie?

Postautor: nant3s » czwartek 08 lis 2012, 20:19

Jak myślicie w jakie społki obecnie jest najlepiej inwestowac??
Moimi typami jest Synthos i Ursus.. choc ten 1 szczegolnie ostatnio cos nie idzie wiec czekam na odrodzenie ;)
A wy jak myślicie?? :)
nant3s

Re: W co inwestować na giełdzie?

Postautor: Okey86 » środa 21 lis 2012, 22:35

myślę, że przy dobrych wiatrach i we współpracy z dobrym biurem rachunkowym, które pomoże odpowiednio ulokować pieniądze inwestowanie na giełdzie to dobry interes. A w co? To już zależy od chwili ;)
Okey86

Postautor: patryk22 » czwartek 22 lis 2012, 12:19

Ja bym pomyślał na poważnie o spółkach paliwowych - energetycznych
Jeśli mówimy o długiej inwestycji.
patryk22

Postautor: budzik » poniedziałek 03 gru 2012, 20:10

Jesli chodzi i inwestycje długoterminowe to ja bym pomyślał o spółkach budowlanych czy deweloperach. Jeśli chodzi o tych drugich to przecież ten program pomocy przy kredytach jest własnie dla nich pisany, a spółki budowlane te lepsze mimo, że teraz mają problem w końcu się odbiją.
budzik

Postautor: Katarysz123 » środa 05 gru 2012, 21:50

Moim zdaniem -energia,to nasza przyszłość,warto w nią zainwestować,to może być dobry wybór.
Katarysz123

Postautor: solcowna » wtorek 18 gru 2012, 18:17

Ja inwestuję w informatyczne, ale młode. Takie jak np. piLAB na NewConnect.
solcowna

Postautor: Adiams » czwartek 20 gru 2012, 20:20

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie, bo przecież co chwilę się coś zmienia, ogólnie to nazywanie gry na giełdzie inwestowaniem jest dosyć abstrakcyjne. Jedno co mogę powiedzieć jak już się chce lokować kapitał na giełdzie to najlepiej bezpośrednio, nie ma sensu dawać zarobić jakimkolwiek pośrednikom, lepiej unikać złożonych funduszy, a już na pewno doradców finansowych, którzy sprzedają produkty inwestycyjne oparte o wiele poziomów instytucji pośredniczących, z których każda zbiera swoją prowizje i nawet dobrze ulokowany kapitał teoretycznie zarabiający może przynosić straty, bo każda jednostka jest obciążona stałymi prowizjami, czy zarabia czy traci. Najlepiej zbudować własny zdywersyfikowany portfel akcji z różnych branż, ale to trzeba się mocno zaangażować i na bieżąco dziennie śledzić rynki.
Adiams

W jakie akcje inwestować na giełdzie?

Postautor: blanka.win » piątek 21 gru 2012, 10:54

moim zdaniem przez rozpoczęciem jakichkolwiek decyzji w co inwestować, należy zglebić wiedzę na ten temat...jedną z takich złotych zasad jest to, ze przed kupnem akcji trzeba wziąć pod uwagę nie tylko prognozy, ale też historie spółki na giełdzie...to akurat przeczytam w książce o9 inwestowaniu Buffeta, więc może jest w tym trochę prawdy...ja akurat po ostatniej mojej inwestycji straciłam 20%, ale to głównie dlatego, że musiałam w danym momencie wypłacić pieniądze, ale teraz jakbym zamierzała kupić to raczej wybrałam też coś z branży informatycznej
blanka.win

Postautor: Anita80 » poniedziałek 24 cze 2013, 14:40

Inwestowac nalezy tam gdzie jest zysk a w tym jesli sie na poczatek nie orientujesz pomogą ci specjaliści forumtfi.pl
Anita80

Postautor: migal » środa 26 cze 2013, 10:21

Macie kapitał to obserwujcie to - http://www.jartom.com/hale - giełda to wciąż ogromne ryzyko, a nieruchomości długo nie będą stały z takimi wycenami.
Kryzys musi się skończyć. Nieruchomości kiepsko stoją już od dobrych dwóch lat. Udało się wam coś w tym okresie przejąć?
migal

Następna

Wróć do Giełda i akcje