pomysł na pierwszy biznes

W jaki biznes warto zainwestować.

pomysł na pierwszy biznes

Postautor: aro70 » piątek 22 mar 2013, 13:56

Szukam pomysłu na pierwszy biznes. Jestem po studiach , jeszcze bezrobotny. Mam niewielkie pieniądze ok 20 tys. i brak pomysłu na biznes :?
Podpowiedzcie co można by zacząć. Mieszkam w dużym mieście, może coś z dotacją?
Każdy pomysł będzie cenny
aro70

Re: pomysł na pierwszy biznes

Postautor: Marek » poniedziałek 25 mar 2013, 12:31

To może mobilna myjnia parowa? Sam sie przymierzam, kasy na początek potrzeba niedużo a biznes przyszłościowy się wydaje
Marek

Postautor: Rogerxxl » poniedziałek 25 mar 2013, 18:39

Nie wiem jak z takim podejściem chciałbyś osiągnąć sukces. Piszesz, że skończyłeś studia - jaki kierunek? - i nie były ona związane z Twoimi zainteresowaniami?

Nie da się prowadzić biznesu tylko i wyłącznie w celu uzyskania dochodu. Trzeba lubić to co się robi, wtedy człowiek ma największe szanse na powodzenie. Jeśli masz otworzyć biznes z polecenia, to lepiej zostaw sobie te pieniądze najlepiej w skarpecie, bo w bankach już nie są bezpieczne (Cypr) ;)
Firma toruńska oferująca wyrób pieczątki kikuś w Toruniu udostępnia za darmo wzory pieczątek - 150 przykładów, które możesz wykorzystać do projektu własnej pieczątki.
Rogerxxl

Postautor: aro70 » wtorek 26 mar 2013, 17:20

Marek,
ciekawe co napisałeś o tej myjni
Mieszkam w sporawym mieście, może by to zdało egzamin, trzeba by chyba zrobić rozeznanie ile myjni mamy w okolicy , jaka konkurencja
Mobilna czyli że usługi w terenie?
a trzeba miec jakieś doświadczenie, wiedzę , albo jakieś -nie wiem- pozwolenia?
No i Ile trzeba na początek bo piszesz że niewiele , dałbyś więcej info?
aro70

Postautor: aro70 » wtorek 26 mar 2013, 17:34

Rogerxxl , jakoś nie trafia do mnie co napisałeś ,jak dla mnie to biznes sie prowadzi dla pieniedzy a nie dla hobby
no i gdzie ja niby pisałem ze studia konczyłem niezgodne z zainteresowaniami ?
aro70

Postautor: Marek » środa 27 mar 2013, 12:40

Heh, no dobra
mam nadzieję że mieszkamy w różnych miejscach i mi konkurencji nie zrobisz :mrgreen:
napisz skąd jesteś?
Ja się przymierzam do franczyzy akurat, dla mnie najkorzystniejsza - tu masz namiary na firmę http://ecomyjnia.pl/ co pomaga taki biznes rozkręcić
Ja już z nimi gadałem
Marek

Jak szukać pomysłu na biznes?

Postautor: BartłomiejJakubowski » poniedziałek 08 kwie 2013, 21:17

Szukanie pomysłu na biznes to czasem żmudny, ale i ciekawy proces dochodzenia do tego, jaki biznes chcemy otworzyć.

Mam dla Ciebie kilka porad, a nie gotowych pomysłów.
1. Załóż sobie notatnik z pomysłami na biznes, ale również z pomysłami na promocję, marketing itp.,
2. Przeglądaj regularnie Internet i czasopisma biznesowe,
3. Wypisz w swoim notatniku, swoje hobby i zainteresowania, umiejętności i zdolności, wykształcenie, wiedzę i doświadczenie - pomoże Ci to znaleźc pomysł na biznes oparty na własnych kompetencjach,
4. Niektóre "gotowe pomysły na biznes" są kryptoreklamami, które mają Cię nakłonić do kupienia pewnych maszyn/urządzeń, itp. uważaj na takie gotowce,
5. Spróbuj znaleźć potrzeby mieszkańców swojego miasta, które nie są w dobrym stopniu zaspokajane.
6. To, że na czymś się nie znasz nie znaczy, że od razu nie jest dla Ciebie, zawsze możesz zatrudnić kogoś kto się na tym dobrze zna, Ty będziesz mógł się zająć tym co robisz najlepiej (marketing, finanse, księgowość, obsługa klienta, itd.).

Nie podam Ci gotowych pomysłów, bo co z tego, gdy Ci napiszę, że np. apteka czy stacja paliw są bardzo opłacalne, skoro bariery wejścia w te biznesy są bardzo wysokie. Najlepiej, gdy pierwszy biznes nie potrzebuje dużego kapitału, bo na samym początku jest go bardzo łatwo stracić.

Jeśli będziesz potrzebował pomocy możesz śmiało pisać na PW.
Pomysł na biznes to pierwszy krok do biznesu.
Jak znaleźć dobry pomysł na własny biznes?
BartłomiejJakubowski

Postautor: maja » wtorek 09 kwie 2013, 05:38

Nikt tu nie wspomniał, że na topie jest fitness! Słowa odchudzanie, dieta, ćwiczenia to najczęściej wyszukiwane w sieci. 7minutowytrening, to świetny produkti świetny program partnerski! Tak, tak, ćwiczenia trwają 7 min, ale za to są intensywne. Zresztą opracowali go mistrzowie świata. Długotrwałe ćwiczenia przyspieszają procesy starzenia, ulegamy urazom. Nie wierzysz? Szkolenia codziennie o 20.30 tutaj. Warto posłuchać. Możesz po prostu otworzyć siłownię! Połączyć to o czym mowa!
maja

Postautor: Versus » środa 10 kwie 2013, 16:58

pomyśl na czym się znasz, w czym jesteś dobry, na czym się znasz, jakie masz kontakty. tak zupełnie z sufitu ciężko o pomysł na biznes, który ma szanse na sukces.
Versus

Postautor: blanka.win » wtorek 30 kwie 2013, 13:18

hehe to zabrzmiało trochę jak cytat z filmu "Chłopaki nie płaczą"..."pomyśl sobie co chcesz w życiu robić i zacznij to robić" ;)
blanka.win

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Szukam ciekawego pomysłu na biznes