Czy opłaca się kupno mieszkania na wynajem?

Ogólne rozmowy o interesach.

Czy opłaca się kupno mieszkania na wynajem?

Postautor: Admin » piątek 12 sie 2011, 18:39

W jakie lokale opłaca się dziś inwestować kiedy myśli się o ich wynajęciu? Otóż z najnowszego raportu wynika, że na największe zyski mogą liczyć właściciele mieszkań usytuowanych w wielkiej płycie. Oczywiście na wartości zapewne zyskają najwięcej lokale wybudowane w ostatniej dekadzie. Sierpień oraz wrzesień to miesiące, w których zawieranych jest najwięcej umów najmu. Wszystko z uwagi an studentów, którzy napędzają rynek w tej kwestii.

Ponieważ ceny mieszkań w wielkiej płycie należą do najtańszych na rynku, a podczas wynajmu lokalu nie ma to najmniejszego znaczenia, to wynajem mieszkania właśnie w wielkiej płycie jest najbardziej opłacalny.

Nowe mieszkania stanowią inwestycję na przyszłość. Ich cena z pewnością kiedyś pójdzie w górę. Jednakże nowe budynki zazwyczaj sa lokowane nie w ścisłym centrum, podczas gdy mieszkania kupowane z myślą o ich wynajęciu powinny znajdować się jak najbliżej uczelni, węzłów komunikacyjnych, miasta. W przypadku mieszkania pod wynajem najistotniejsza zdaje się być lokalizacja. Bynajmniej jest to czynnik ważniejszy aniżeli to czy mieszkanie znajduje się w bloku z wielkiej płyty czy w kamienicy.
Admin
Site Admin

Re: Czy opłaca się kupno mieszkania na wynajem?

Postautor: Marcin K. » piątek 09 wrz 2011, 12:27

Gierkowska wielka płyta to jest coś :) Powód jest oczywisty - wynajęcie takiego mieszkania nie wiążę się z wysokimi cenami. Nie ma tutaj straty dla właściciela nieruchomości, gdyż kupno takiego mieszkania również nie jest jakimś odczuwalnym posunięciem. Mieszkania z wielkiej płyty są stosunkowo tanie, zwłaszcza w porównaniu z mieszkaniami w nowszych budynkach.
Marcin K.

Postautor: Veron » poniedziałek 12 wrz 2011, 20:15

Sam zastanawiam się nad taką inwestycją w przyszłość. Zamiast wpłacać pieniądze firmom na dodatkowe pieniądze podczas bycia na emeryturze, wolę zaoszczędzić pieniądze i kupić za nie mieszkanie. Będę je wynajmował tak długo aż będę czuł się na siłach. Później je sprzedam lub zapiszę w spadku swoim dzieciom. Miesięczny zysk z najmu to dobra emerytura rzędu nawet 2.000 zł.
Veron

Postautor: Bill » czwartek 15 wrz 2011, 09:33

Veron ja już tak zrobiłem na przyszłość. Niedługo minie rok jak wynajmuję nowo-zakupione mieszkanie. Z tego co wyliczyłem, do dokładnie za 20 lat zwróci mi się całość. Jest więc to bardzo opłacalny interes. A kiedy już będę chciał zaszaleć to właśnie za te 20 lat go sprzedam i zacznę wydawać kasę na przyjemności. ;)
Pozdrawiam,
Tomek
Bill

Postautor: PHP » niedziela 18 wrz 2011, 12:39

Oj opłaca się opłaca. Idąc na studia tak sobie wyliczyłem, że sam właściciel zarobi przez 5-letni okres studiowania nawet 100 tys złotych przy większym mieszkaniu w dobrej lokalizacji. To bardzo duża suma.
PHP

Postautor: piter678 » środa 09 lis 2011, 15:07

Popieram poprzednie wpisy...inwestycja jak najbardziej opłacalna...sam wynajmuje mieszkanie w centrum Wrocławia i nie powiem da się z tego wyżyć a jak nie to można tą kaskę sobie odkładać na przyszłość...i tak jak pisaliście sprzedać na starość i mieć godziwą emeryturkę...
piter678

Postautor: Jacek2012 » piątek 20 sty 2012, 18:13

Ja patrzę na to zagadnienie z zawodowego punktu widzenia zarządcy nieruchomości i moja odpowiedź brzmi: jeszcze się opłaca, ale z roku na rok opłacalność spada. Jeszcze 10 lat temu wynajmowanie jednego lokalu mieszkalnego przynosiło naprawdę pokaźną kasę - obecnie taka kasa jest osiągalna tylko w przypadku, gdy wynajmiemy lokal na biuro, ale wiadomo, że taki lokal musi spełniać pewne dodatkowe warunki i nie każdy do tego celu się nadaje. Można natomiast podejść do tego zagadnienia tak: obecnie kupuję, aby wynająć. Z czynszu spłacam zaciągnięty kredyt i pokrywam koszty ewentualnych napraw i remontów oraz koszty eksploatacji. Ciągnę tak ile się da, a i tak jestem do przodu, bo lokal mam w sumie za darmo.
Jacek2012

Postautor: Filip » piątek 20 sty 2012, 20:22

Inwestycja w nieruchomość to ciągle chyba najvardziej opłacalna i bezpieczna forma lokowania kapitału.
Filip

Postautor: Marekg » wtorek 06 mar 2012, 13:18

oczywiście że się opłaca, tylko trzeba wiedzieć jaką nieruchomość kupić i dokładnie zrobić bilans 8-)
Marekg

Postautor: Filip » wtorek 06 mar 2012, 14:56

Ważna tez jest lokalizacja takiej nieruchomości.
Filip

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko o biznesie