Księgowość

Jak założyć firmę.

Księgowość

Postautor: Kamilka » wtorek 19 mar 2013, 21:31

Lepiej jest prowadzić księgowość samodzielnie czy może lepiej by była ona prowadzona przez biuro rachunkowe? Która z tych opcji jest lepsza i korzystniejsza? Ile kosztuje prowadzenie księgowości przez takie biuro? Nawet nie wiem jakie są koszty takiej usługi. Może lepiej zatrudnić księgową, jak myślicie?
Kamilka

Re: Księgowość

Postautor: Barakuda » środa 20 mar 2013, 11:06

Ja tam zleciłem księgowość na zewnątrz i jestem zadowolony bo ubyło mi wiele obowiązków tak naprawdę. Koszty zależne są od wielu rzeczy: czy rozliczasz się ryczałtowo czy księga przychodów-rozchodów, co sprzedajesz produkt czy usługę itp. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie.
http://profitness.pl
Barakuda

Postautor: Czekolada » środa 20 mar 2013, 11:19

Uważam, że lepszą opcją jest nawiązanie współpracy z zewnętrznym biurem rachunkowym, z tego co wiem, to opłaty nie są wysokie, a Ty możesz prowadzić firmę, nie zaprzątając swojej uwagi takimi szczegółami, w których łatwo się pomylić :P
Czekolada

Postautor: Maczka » sobota 23 mar 2013, 19:50

A znasz się na prowadzeniu księgowości czy miałaś tu na myśli zatrudnienie księgowej? Jeśli nie jest to duża firma, lepiej iść do biura rachunkowego. Jeśli jednak jest to duże przedsiębiorstwo, lepiej zatrudnić księgową, by móc na bieżąco z wszystkimi operacjami finansowymi.
Maczka

Postautor: Kameczka » sobota 23 mar 2013, 20:01

Biuro rachunkowe na pewno będzie tańsze. Dokładnie Cie nie powiem ile się płaci, bo każde biuro ma inny cennik, ale wydaje mi się, że na tym lepiej wyjdziesz. Takie biuro na pewno dobrze zajmie się Twoją księgowością. Poszukaj jakiegoś dobrego i zaufanego biura. Popytaj znajomych, może takie znają.
Kameczka

Postautor: Czekolada » środa 03 kwie 2013, 12:10

Maczka pisze:A znasz się na prowadzeniu księgowości czy miałaś tu na myśli zatrudnienie księgowej? Jeśli nie jest to duża firma, lepiej iść do biura rachunkowego. Jeśli jednak jest to duże przedsiębiorstwo, lepiej zatrudnić księgową, by móc na bieżąco z wszystkimi operacjami finansowymi.

Chyba się nie zna, skoro pisze o zatrudnieniu księgowej ;-)
Czekolada

Postautor: asusolo » środa 24 kwie 2013, 13:10

Zatrudnienie księgowej, to chyba najdroższa opcja z możliwych. Ma to jedynie sens, w przypadku większych firm. A co do samodzielnego prowadzenia księgowości, to trzeba się trochę na tym znać i jeszcze mieć na to czas. Z doświadczenia wiem, że nie ma na to czasu i lepiej rozejrzeć się za biurem księgowym, które poprowadzi księgowość naszej firmy. Finansowo też jest to korzystniejsza opcja, bo mamy więcej czasu na zajęcie się właściwą działalnością. Ja polecam: http://www.extor.pl/. Można im powierzyć, oprócz księgowości, obsługę kadrowo-płacową, oraz pomogą np. przy sporządzaniu raportów finansowych.
asusolo

Postautor: blanka.win » wtorek 30 kwie 2013, 12:52

z doświadczenia wiem, ze lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z firmy zewnętrznej, odkąd sama korzystam z usług biura rachunkowego w Katowicach to problemy w temacie podatków i zusów jakoś zaczęły się zmniejszać ;)
blanka.win

Postautor: emgielka » wtorek 21 maja 2013, 13:35

Z księgowości mogę polecić Biuro Rachunkowe Profais z siedzibą 91-337 Łódź, Grunwaldzka 39A, bardzo solidni i terminowi, też trafiłam tam z polecenia znajomej i nie mogę złego słowa powiedzieć, pełen profesjonalizm i dobry kontakt z księgową, a to bardzo istotne. Także polecam!
emgielka

Postautor: nutia » środa 05 cze 2013, 09:54

Zdecydowanie lepiej jest zlecić prowadzenie rachunkowości swojej firmy. Masz wtedy przynajmniej pewność, że wszystko jest dobrze prowadzone. A w przypadku zawalenia to biuro rachunkowe ponosi odpowiedzialność. Ja korzystam z usług Biura Rachunkowego PROEFEKT z Karkowa. Jestem z usługi zadowolona . http://biurorachunkowe.krakow.pl/
nutia

Następna

Wróć do Własna firma