Oszukani przez Idea Bank

Jaki wybrać bank dla firmy. Dobre konto firmowe.

Oszukani przez Idea Bank

Postautor: zdeterminowana » piątek 09 sie 2013, 17:27

Szukam osób oszukanych przez Idea Bank, najlepiej z okolic Krakowa (ale nie tylko). Chciałabym porozmawiać i znaleźć ludzi, z którymi mogłabym walczyć o swoje pieniądze. Prosiłabym również o kontakt te osoby, które walczyły z tym bankiem. Z niecierpliwością czekam na wiadomości- mój e-mail : zdeterminowana18@wp.pl
Bardzo chętnie podzielę się moimi doświadczeniami związanymi z tym bankiem.
zdeterminowana

Re: Oszukani przez Idea Bank

Postautor: kimi_99 » sobota 10 sie 2013, 12:16

Ale w jakim sensie są oszukani? O co dokładniej chodzi w tym bankiem?
kimi_99

Re: Oszukani przez Idea Bank

Postautor: ariadna79 » czwartek 01 maja 2014, 22:13

Też jestem zdziwiona, ten bank ma raczej dobre opinie...
ariadna79

Zamiast Idei może Bank Facto i lokta Facto

Postautor: Giepes » piątek 21 lut 2020, 13:22

Na Idea Bank jest teraz ostra nagonka KNF, BFG że nie spełnia wymogów kapitałowych, poza tym UOKiK nałożył karę, że mają zwracać część kasy poszkodowanym z GetBack. Bodajże do 10 tys., ale bank się odwołał i podaje, że kosztowało by go to chyba tam 42 mln, czy jakoś tak.

Obecnie w Idea Banku nie ma chyba już nic ciekawego, poza lokatą Happy. Lokata nowe Środki ma już tylko 2,2%. Teraz niedawno pojawiły się oferty lokat Facto z banku BFF Farmafactoring z Włoch. To coś jak InBank, nie są w Polsce, ale oferują lokaty przez Internet dla polaków za zgodą KNF na 2,85, 3, a nawet 4%, ale to ja się zakłada na 5 lat.

Tu jest dość skrupulatnie opisany ten bank i lokata Facto https://antyhaczyk.blogspot.com/2020/02 ... eczna.html Lokata Facto nie jest objęta ochroną polskiego BFG, a włoskiego. Przy czym to wszystko jest na tych samych zasadach co w przypadku naszego BFG w ramach Unii europejskiej przepisy są jednolite co do gwarancji bankowych.
Giepes

Re: Zamiast Idei może Bank Facto i lokta Facto

Postautor: Adam O. » piątek 21 lut 2020, 13:29

Giepes pisze: oferty lokat Facto z banku BFF Farmafactoring z Włoch.

No rzeczywiście jest objęty ochroną włoskiego bankowego funduszu gwarancyjnego FITD. Można to sobie zweryfikować na ich stronie https://www.fitd.it/ jest tam na liście bank Banca Farmafactoring.

Co do Getback to ja osobiście nie rozumiem, że bank ponosić ma odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne klientów. Każdy sam powinien się zorientować w co inwestuje, a w przypadku obligacji korporacyjnych zawsze jest ryzyko bankructwa. Nawet jeśli doszło do misselingu to powinny być dowody w postaci nagrań, a nie zeznań świadków, bo przecież teraz każdy powie, że nie wiedział i został wprowadzony w błąd, bo mało być bezpieczne.
Adam O.

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Banki – konta bankowe