Franczyza - Dobry Sposób Biznes?

Franchising - informacje, opinie, wiadomości

Re: Franczyza - Dobry Sposób Biznes?

Postautor: albercik » piątek 10 sie 2012, 12:07

Ja zastanawiam się nad gastronomią ale kompletnie nie wiem od czego zacząć. Słyszałem, że wiele z tych firm żąda oprócz stałej opłaty miesięcznej także procent od obrotu. Znacie może szczegóły tych rozliczeń?
Tu pracuję i zapraszam: Wprowadzanie na rynek nowego produktu
albercik

Postautor: JanuszG » środa 29 sie 2012, 07:17

jeśli chodzi o znane sieci restauracyjne, to każda firma kieruje się własnym "kodeksem" i nie ma tutaj ujednoliconych reguł.
Gdybyś podał chociaż nazwę firmy nad franczyzą której się zastanawiasz, to byłoby łatwiej coś poradzić.
JanuszG

Postautor: Kefir » czwartek 30 sie 2012, 07:48

Słyszałem, że wiele z tych firm żąda oprócz stałej opłaty miesięcznej także procent od obrotu. Znacie może szczegóły tych rozliczeń?

Interesowałem się kiedyś franczyzą, więc coś wiem na ten temat. Każda firma ma swoje warunki. Najczęściej jest to na samym początku opłata wstępna (licencyjna), a później stała opłata miesięczna i/lub prowizja i/lub opłata na budżet marketingowy. Ale tak jak mówiłem zależy od franczyzy, bo każda firma ustala swoje warunki.
Kefir

Postautor: marta44 » niedziela 11 lis 2012, 01:25

Pracowałam w firmie która oferowała Franczyzne, tak jak w każdym biznesie trzeba samemu zrobić rozeznanie i to promować bo jak nie to pakuj walizki i do domu z płaczem.
marta44

Postautor: Anna12 » niedziela 25 lis 2012, 22:23

Zgadzam się z Eco Touch, nikt z nas, albo bardzo mało ludzi, kojarzy marki myjni samochodowych, a franczyza opiera się głównie na znajomości marki, więc dla tego typu działalności lepsze będzie działanie na własną rękę.
Anna12

Postautor: Okey86 » środa 02 sty 2013, 12:36

z franczyzną jest niestety tak, że zwykle pobiera są duże opłaty licencyjne, do tego podatki i koncesje. Naprawdę jeśli chodzi o księgowość to może być trudno -dlatego polecam program Varico do prowadzenia księgowości - ale też dobrą stroną medalu jest fakt, że nie musisz inwestować w reklamę ani w relacje z klientami bo główny oddział dba o to już sam ;) Powodzenia!
Okey86

Postautor: Krystek » wtorek 23 kwie 2013, 13:42

No i ja sie nad tym zastanawiam. Oczywiście co firma to firma, kazda ma inne warunki, jedne pewnie lepsze jedne gorsze, trzeba to dokładnie sprawdzić i porównać
No ale z drugiej strony jak ktos nie ma na początek z czym ruszyc... to wiadomo opcja franczyzy jest korzystna bo jakby nie to to biznesu nie będzie...
wiem bo przerabiam ta opcję własnie i do franczyzy powaznie się skłaniam , mnie akurat interesuje myjnia parowa we współpracy z tą firmą http://detailking.pl/
Co o tym myślicie?
Krystek

Postautor: ernii » wtorek 30 kwie 2013, 21:13

Ta myjnia parowa wygląda dość ciekawie
widziałem biznesplan na stronie
a nie myslałeś bardziej o jakiejś dotacji ta ten biznes? czytałem na stronie ze pomagają w pozyskaniu
warunki franczyzy też niezłe
ernii

Postautor: karolove » wtorek 28 maja 2013, 10:45

Temat myjni parowej jest i u mnie przerabiany. Generalnie kończę wszystkie formalności i od czerwca ruszam z tematem. Będę też się starał o dotacje, jako że pierwsza działolność itp. Mi bardzo pomagają ludzie od grennsteam, od których biorę sprzęt. Widać można w tym kraju robić interesy i pomagać sobie nawzajem.
karolove

Postautor: Natan » piątek 12 lip 2013, 10:27

Witam;) chciałbym się podzielić doświadczeniami mojego znajomego, który skorzystał z opcji franczyzy w prowadzeniu w pewnym sensie własnego biznesu;) Oto jego historia, która może zainspirować innych i przekonać się do franczyzy:

http://zukiewicz.com/sposob-na-dochodowy-biznes-bez-wkladu-wlasnego/
Natan

PoprzedniaNastępna

Wróć do Franchising, franczyza