Ile wydajecie na zabawki dla dzieci?

Rozmowy ogólne, zupełnie nie na temat. Co ciekawego w kinie.

Postautor: Porcelanowalady » niedziela 20 sty 2013, 17:39

Tak mniej więcej oczywiście... - 10 zł miesięcznie, czy 150? Może więcej?

My raczej oszczędnie kupujemy (sklep z zabawkami szkolnis, dobrodziecka, aukcje), a potem jak się już znudzą dzieciakom to je odsprzedajemy.
Zawsze wtedy zostaje jakieś grosz na dodatkowe zakupy.
Porcelanowalady

Re: Ile wydajecie na zabawki dla dzieci?

Postautor: kosma » czwartek 24 sty 2013, 09:00

ja bym powiedziała, że 160 zł na zabawki to wydatek półroczny ale to może przez to, że większość zabawek córeczka mojej koleżanki ma po swojej starszej siostrze :)
kosma

Postautor: Czekolada » piątek 25 sty 2013, 10:19

Ja zauważyłam, że dzieciaki mają dziś tak wiele zabawek, że większość leży w kącie nieużywana. A przy tym zabawki są bardzo drogie :-/ Dlatego uważam, że nabywanie nowych rzeczy jest w tym wypadku nieuzasadnione. O wiele lepiej poszukać i zainwestować w zabawki używane, które ktoś odsprzedaje, bo dziecko wyrosło z zabawy nimi. Można sporo zaoszczędzić i nabyć rzeczy, które przecież wcale nie są zniszczone. Poza tym nie opłaca się kupować zbyt wiele rzeczy dla dziecka, bo tak to już teraz jest, że ludzie nie chcą przychodzić do nikogo z pustymi rękoma: wszelkie odwiedziny, urodziny, chrzciny - wszystko wiąże się z otrzymywaniem prezentów, a nierzadko są to właśnie zabawki. Dlatego uważam, że kwota 150 zł na pół roku jest wystarczająca, a może nawet i mniej potrzeba, bo powiedzmy sobie szczerze - jak dziecko ma dużo zabawek, to i tak wybiera ze 3-4 ulubione i tylko nimi się bawi.
Czekolada

Postautor: Ivvona » środa 30 sty 2013, 09:48

Coraz mniej, kryzys idzie :) , nie oczywiście żart z tym kryzysem, zaczęłam kupować za sprawą internetu a jak to w sklepach z zabawkami przykład tutaj - różnica cen jest spora, dodatkowo warto kupować zabawki używane np. na Allegrom, można trafić na prawdziwe perełki.
Ivvona

Postautor: Filip » piątek 01 lut 2013, 14:56

Mój syn już raczej zabawkami się nie bawi - teraz uwilebia piłkę nożną i gry PS - więc kiedy coś mu kupuję to zwykle z tego działu :)
Filip

Postautor: Papilot » niedziela 03 lut 2013, 16:40

Głupia odpowiedź, która musi prędzej czy później się pojawić: nic, bo nie mam jeszcze dzieci :) Więc jak na razie wydaję pieniądze na zabawki dla siebie. Ale już niedługo...
Papilot

Postautor: blanka.win » sobota 09 lut 2013, 14:39

ja też nie mam jeszcze swoich dzieci, ale kupuję dla mojej kochanej bratanicy najczęściej na takiej wyprzedaży zabawek bo faktycznie ja ktoś już stwierdził powyżej zabawki do najtańszych nie należą, a ciocia przecież wykazać się musi :D średnio tak od 50-100 zł na miesiąc mi na to idzie, ale jak są jakieś urodziny czy święta to więcej
blanka.win

Postautor: Alexia » wtorek 19 lut 2013, 00:09

miesięcznie jakieś 200 - 300 zł ( głównie pieluchy, jedzenie, kosmetyki, ubranka ) na półroczne dziecko. Kupuję najczęściej w marketach i drogeriach, staram się zwracać uwagę zarówno na jakość produktów, jak i na cenę. Na stronie mamadaj.pl znaduję sklep, w którym są najlepsze promocje i tam właśnie idę robić zakupy
Alexia

Postautor: rafael » środa 27 lut 2013, 13:55

Filip pisze:Mój syn już raczej zabawkami się nie bawi - teraz uwilebia piłkę nożną i gry PS - więc kiedy coś mu kupuję to zwykle z tego działu :)

Mój dzieciak też uwielbia gry PC - na szczęście tanio mogę je kupić na www.cdp.pl - nie jest wybredny - gra w zasadzie we wszystko, więc nie mam problemów :)
rafael

Postautor: ania » sobota 23 mar 2013, 11:12

Policzyłam sobie i myślę że średnio wychodzi 200 zł miesięcznie.Z podkreśleniem że nie są to wydatki zabawkowe na dziecko tylko na dzieci w najbliższej rodzinie z okazji i bez okazji.
ania

Następna

Wróć do Wszystko i nic