Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
Jeśli zamieszczasz link w poście to :
- niech post składa się z kilku zdań (pseudoposty będą kasowane)
- NIGDY NIE "WZMACNIAJ" swoich postów linkowaniem (posty i linki zostaną skasowane)
Chcesz wyróżnić swój post ? Daj mu +1 - stosowny button czeka na to
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Post autor: joanka3 » poniedziałek 09 gru 2019, 19:55

Mam wyznaczony termin w sądzie pracy. Prawnik jest raczej spokojny o wyrok bo prawo w tej materii jest jasne. Pytanie tylko dlaczego pracodawca unika odpowiedizalnosci, przecież i tak mu to nic nie da.

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Post autor: ioio » wtorek 12 lis 2019, 12:06

lea niby nie można a w kraju się dzieje co chce, zwłaszcza w takich zaściankach jak podkarpacie. moja kuzynka miała podobną sytuację i co z tego że to nie legalne. nic sobie z tego nie robią bo dla takich pracodawców nie liczy się w ogóle człowiek.

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Post autor: jaglanka » piątek 04 paź 2019, 11:27

też szukam prawnika od prawa pracy bo mam problem z zusem - zakwestionowali wysoką podstawę, chociaż miałam do tego prawo. Teraz wyciągają papiery sprzed 5 lat i próbują mnie przydybac, chociaż ciągle prowadzę firmę bez przerwy i bez żadnych chorbowych czy opiek na dziecko!

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Post autor: mezatka87 » czwartek 05 wrz 2019, 09:27

No w tym kraju to faktycznie wszystko możliwe - a prawo jak zwykle po stronie oszustów a nie tych pokrzywdzonych. Mam nadzieję że ci prawnicy z Centrum prawa pracy pomogą rozprawić się z takim cwaniakiem. Daj znać jak było!

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Post autor: Monika Jarosz » środa 07 sie 2019, 10:02

Ciekawy przypadek. Mówicie że się nie da a moja kuzynka miała podobną sytuację - zatrudnienie w małej hucie szkła w niewielkiem firmie. Sprawę wygrała i dostała nalezną kasę wraz z odszkodowaniem. Niektórzy ludzi którzy zatrudniają innych sami nie mają odpowiedniej wiedzy i potem kończy sie jak u niej.

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Post autor: costa » środa 31 lip 2019, 14:02

no niestety w tym kraju robią co chca i nie przejmują się zupełnie przepisami - taka samowolka. Dobrze, że są takie firmy jak Centrum Prawa Pracy, bo inaczej człowiek nie miałby nawet jak dochodzić swoich praw.

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Post autor: julka885 » niedziela 14 lip 2019, 01:37

Niestety niektórym pracodawcom wciąż się wydaje, że zakład pracy to ich prywatny folwark i żadne przepisy ich nie obowiązują. Może coraz ich mniej już, ale jednak nadal się trafiają. Siostra też na takiego trafiła niestety swego czasu, ale tak jak piszecie - skorzystała z pomocy specjalistów. Polecono jej Centrum Prawa Pracy i pracodawca oduczył się kombinowania i zagrywek nie fair.

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Post autor: Lea » czwartek 11 lip 2019, 12:11

Nie można wypowiedzieć umowy na macierzyńskim! No chyba, że jest to umowa na czas określony to pracodawca ma prawo nie przedłużyć współpracy i umowa sama wygaśnie. Z drugiej strony to znam przypadek, że dziewczyna dostała awans podczas oficjalnego macierzyńskiego - jak widać wszystko jest możliwe.

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Post autor: Paula84 » środa 10 lip 2019, 20:06

Też słyszałam o tym Centrum Prawa Pracy. Osobiście na szczęście nie musiałam korzystać, ale moja przyjaciółka miała podczas ciąży niezłe przeboje ze swoim pracodawcą. Aż strach pomyśleć, że takie rzeczy mają nadal miejsce w cywilizowanym świecie... W każdym razie udała się do tego Centrum i udało jej się wszystko poukładać. Teraz jest szczęśliwą mamą i zajmuje się córeczką na macierzyńskim. I co najważniejsze, nie musi się martwić, że zostanie bez środków do życia!

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Post autor: Janina44 » poniedziałek 08 lip 2019, 18:14

koniecznie udaj się do jakiegoś prawnika, mam nadzieję że już to zrobiłaś! jeśli nie to też mogę polecić Centrum Prawa Pracy bo mi pomogli wygrać z zusem i zajmują się też własnie takimi sytuacjami o jakiej piszesz. nie ma co czekać, bo się przedawni

Na górę

cron
» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «