Dotacje przez bank? Próbował ktoś?

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
Jeśli zamieszczasz link w poście to :
- niech post składa się z kilku zdań (pseudoposty będą kasowane)
- NIGDY NIE "WZMACNIAJ" swoich postów linkowaniem (posty i linki zostaną skasowane)
Chcesz wyróżnić swój post ? Daj mu +1 - stosowny button czeka na to
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Dotacje przez bank? Próbował ktoś?

Re: Dotacje przez bank? Próbował ktoś?

Post autor: BUrger » piątek 08 gru 2017, 13:50

zależy na co ta dotacja, przez bank to tylko się staram o dofinansowanie do fotowoltaiki, prosument w Bosiu. ale tam bym sam papierologii nie ogarnął, zajmuje mi się wszystkim wykonawca pvprojekt

Re: Dotacje przez bank? Próbował ktoś?

Post autor: chroopka » piątek 25 sie 2017, 10:02

Tak, dokładnie tak było. Nie byłam pozostawiona sama sobie ze stosem papierów, doradca pomógł we wszystkim. Wniosek złożony, czekamy na decyzję. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Re: Dotacje przez bank? Próbował ktoś?

Post autor: Vera » wtorek 25 lip 2017, 20:10

W Idea Banku nie musisz martwić się o papierologię i terminy. Wszystkie punkty przechodzi się z doradcą, krok po kroku, więc błędów we wniosku o dotację nie będzie.

Re: Dotacje przez bank? Próbował ktoś?

Post autor: Romad » piątek 21 lip 2017, 08:07

Właśnie z papierologią jest największy problem, żeby z wszystkimi wnioskami zdążyć i by wszystkie zostały za pierwszym razem poprawnie wypełnione to nie lada wyzwanie. Warto śledzić strony www zajmujące się doradztwem przy datacjach na przykład z Unii Europejskiej. W tej chwili jest nabór dla województwa małopolskiego MG Premium dotacje-unijne.org/dotacje-unijne-i-fundusze-dla-firm/poddzialanie-3-3-2-rpo-malopolskiego Przeznaczona jest dla mikro-, małych- i średnich firm. Przeznaczone mają być głownie na cele umiędzynarodowienia przedsiębiorstwa.

Re: Dotacje przez bank? Próbował ktoś?

Post autor: chroopka » wtorek 06 cze 2017, 20:29

Nie, spokojnie. Na pierwszym spotkaniu po prostu zapoznałam się z ofertą, wybraliśmy najsensowniejszą dla mnie opcję, teraz zbieram dokumenty, wypełnimy wnioski i będziemy czekać. Trochę papierologii jest zawsze, ale do przeżycia. Moim zdaniem gra jest warta świeczki, no i sporo przy tym doradcy pomagają.

Re: Dotacje przez bank? Próbował ktoś?

Post autor: Vera » wtorek 30 maja 2017, 21:56

No 85% to chyba całkiem nieźle. Dużo formalności wymagają na rozmowie? Nadal śledzę te dofinansowania w idea banku, więc jestem zainteresowana.

Re: Dotacje przez bank? Próbował ktoś?

Post autor: chroopka » wtorek 23 maja 2017, 20:33

No to jestem już po spotkaniu z doradcą. Co prawda w moim województwie nie ma dofinansowań do 100%, ale 85% na zakup urządzeń i oprogramowania też mnie zadowala, bo pozwoli mi to znacznie rozszerzyć rynek działania.

Re: Dotacje przez bank? Próbował ktoś?

Post autor: Vera » czwartek 18 maja 2017, 21:44

Na stronie spokojnie zorientujesz się co jest obecnie jeszcze dostępne, bo pule dotacji nie na wszystko i nie w każdym rejonie Polski są takie same przyznawane. Jak tylko znajdziesz coś dla siebie, to śmiało możesz udać się do banku i tam już Ci wszystko wyjaśnią. ;)

Re: Dotacje przez bank? Próbował ktoś?

Post autor: chroopka » niedziela 07 maja 2017, 19:19

Chodzi mi o dotacje na rozwój dziąłalności, bo firmę już mam, więc odpadły mi wszystkie dotacje na założenie działalności z UP. Ale własnie w Idea Banku widziałam ich sporo. Chyba będę musiała musiała się umówić na spotkanie, bo tyle tam tego, ze nawet nie wiem jak się za to zabrać. To normalnie w placówce banku się załatwia, tak?

Re: Dotacje przez bank? Próbował ktoś?

Post autor: Vera » wtorek 25 kwie 2017, 17:28

Te dotacje to finansowanie ze środków unijnych. Każdy konkretny cel ma swoje zasady, czy to dofinansowania czy założenie firmy, czy przykładowo szkolenia pracowników, mają określoną pulę dla danych regionów. Różnie to wygląda w różnych bankach, trochę sprawdzałam temat w idea banku akurat. A Ciebie interesuje jakaś konkretna sprawa?

Na górę

» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «