Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
Jeśli zamieszczasz link w poście to :
- niech post składa się z kilku zdań (pseudoposty będą kasowane)
- NIGDY NIE "WZMACNIAJ" swoich postów linkowaniem (posty i linki zostaną skasowane)
Chcesz wyróżnić swój post ? Daj mu +1 - stosowny button czeka na to
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Re: Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Post autor: katherinex1 » wtorek 02 gru 2014, 21:04

Odpowiednie podejście, przepełnione pewnością siebie. Strój adekwatny do okoliczności. Uśmiech, kultura osobista i motywacja.

Re: Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Post autor: re-kin » piątek 14 lis 2014, 09:21

No i ważne jest także to, żeby przyjechać zadbanym i, jak wspominał poprzednik, ubranym odpowiednio do sytuacji.

No i przede wszystkim, trzeba poczytać o firmie. Dowiedzieć się czym się zajmuje, kto ją prowadzi, w jaki sposób (o ile takie informacje są dostępne). Najgorsze co moim zdaniem może być, to przyjechać na rozmowę i nie wiedzieć gdzie się przyjechało.

Taka mała anegdota. Pracując niegdyś na hali produkcyjnej miałem taką sytuację, że przyszedł do pracy chłopak, zapytał się co ma robić itd, wszystko mu pokazali. Pracował przez 6 godzin i dopiero po takim czasie zaczęło mu coś nie pasować. Zapytał więc jaka to jest firma. Powiedzieliśmy mu, a on stwierdził, że to nie tu miał przyjść. Okazało się, że został zatrudniony do firmy znajdującej się niedaleko nas, na stanowisko pracownika biurowego. Mimo to na produkcji przepracował 6 godzin i nie zorientował się, że coś jest nie tak.

Taka mała przestroga. ;)

Re: Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Post autor: biznestobiznes » poniedziałek 27 paź 2014, 13:51

Jeśli nasze CV nie będzie za bardzo "upiększone" to nie będziemy musieli się podczas rozmowy kwalifikacyjnej stresować niewygodnymi dla nas pytaniami. O odpowiednim stroju wspomniano powyżej kilkakrotnie i chociaż trąbi się o tym na prawo i lewo to mnie i tak zdarzało się widzieć osoby, które na rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą pracy o charakterze biurowym przychodziły w trampkach :? Jeśli mamy taką możliwość to warto wcześniej sprawdzić dojazd na miejsce rozmowy. Czasem trasa, która niewinnie wygląda w google maps w praktyce może okazać się znacznie gorsza (korki, roboty drogowe itp.) Jeśli pojawimy się na rozmowę kwalifikacyjną spóźnieni to bardzo trudno będzie nam potem opanować stres....

Re: Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Post autor: jabłon » piątek 10 paź 2014, 18:57

Musisz być pewna siebie i swoich kwalifikacji, jeśli Ty w nie nie wierzysz, pracodawca też nie uwierzy. No i bądź naturalna, szczera, uśmiechnięta.

Re: Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Post autor: Joanna.darc » czwartek 04 wrz 2014, 14:45

Ja to przyjmowałam zawsze zasadę, aby starać sie trakttować potencjalnego pracodawce jako zwykłą osobe z którą akurat mam przyjemność rozmawiać. stres potrafi zepsuś wszystko dlatego trzeba jak najmniej myśleć o "powadze"sytuacji, patrzec w oczy, mówić ładnie uśmiechać sie, samemu też zadać pytanie, nawiązać rozmowe to najważniejsze ;)

Re: Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Post autor: andrzej zielinski » poniedziałek 18 sie 2014, 21:18

Wiedza o firmie jest bardzo ważna, bo często takie pytanie pada. Ważne jest pokazanie entuzjazmu, że naprawdę chce się pracować w tej firmie. Odpowiedzi na podstawowe pytania: warto je poznać. Na pytania o swoich umiejętnościach, dokonaniach z przeszłości, osiągnięciach, co nam udało się osiągnąć, pomimo problemów, które były na drodze. No i podejść na "luzie", bo zdenerwowanie często jest przeciwnikiem naszym. Miałem taki przypadek, kiedy w ostatnim, bodajże trzecim etapie skopałem całą rozmowę, bo za bardzo się przejąłem wagą rozmowy. To sprawiło, że nie ciężko było mi opowiedzieć na o sobie:( Ale bynajmniej takie sytuacje uczą:)

Re: Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Post autor: karol837 » czwartek 23 sty 2014, 10:00

Ja proponuję przede wszystkim wyspać się, zaplanować wcześniej dojazd tak żeby się nie spóźnić, no i nie stresować:) Oczywiście wcześniejsze przygotowanie sobie informacji o firmie do której startujemy wraz ze stosowną argumentacją na kluczowe pytania typu: dlaczego akurat ta firma? dlaczego to stanowisko? dlaczego Pan/Pani na tym stanowisku to najlepszy wybór? to podstawa.

Re: Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Post autor: Eizzy » poniedziałek 20 sty 2014, 14:46

Zgadza się, warto posiadać jakąś wiedzę o firmie do której rekrutujemy, szczególnie z bieżących faktów. Dzięki temu możemy połączyć nasze umiejętności z planami i perspektywami firmy np. Firma organizuje większa konferencję - możemy wspomnieć, że uczestniczyliśmy w czymś podobny, dzięki czemu zdobytą tam wiedzę udałoby się nam wykorzystać również przy tym projekcie. Oczywiście, argumentujemy to w ten sposób tylko wtedy, jeśli jest to prawdą! :)

http://mycv.pl/wzory-cv

Re: Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Post autor: Edeon » wtorek 16 lip 2013, 15:35

Podstawa to wiedza, warto poczytać czym zajmuje się firma, jakie ma kierunki rozwoju, zakres działalności.

Re: Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Post autor: damian12 » wtorek 16 lip 2013, 10:50

Pracodawca na pewno zapyta o mocne i słabe strony. To jest 100% pewności, musisz być przygotowany. Zapyta również o to dlaczego to właśnie Ciebie ma wybrać.
Dużo pisania, najlepiej przeczytaj na internecie :)
: mycv.pl/porady_rozmowa-kwalifikacyjna np tu.
Pozdrawiam ;)

Na górę

cron
» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «