Jaki rodzaj leasingu?

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
Jeśli zamieszczasz link w poście to :
- niech post składa się z kilku zdań (pseudoposty będą kasowane)
- NIGDY NIE "WZMACNIAJ" swoich postów linkowaniem (posty i linki zostaną skasowane)
Chcesz wyróżnić swój post ? Daj mu +1 - stosowny button czeka na to
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Jaki rodzaj leasingu?

Re: Jaki rodzaj leasingu?

Post autor: telalgie9a » piątek 14 wrz 2018, 12:30

Popytajcie znajomych w tej materii. Myślę, że bez trudu będą w stanie pomóc i doradzić :)

Re: Jaki rodzaj leasingu?

Post autor: exotic » wtorek 17 lip 2018, 09:24

Tak jak w innym temacie pisałem o leasingu konsumenckim od Platformy Finansowej to teraz doczytałem na temat leasingu dla firm wychodzi na to, że jest równie korzystny. Osobiście z leasingu dla firm nie korzystałem, bo nie prowadzę dzialałności, ale pozytywne opinie innych klientów nie biorą się znikąd. Coś musi być na rzeczy :)

Re: Jaki rodzaj leasingu?

Post autor: Gość » wtorek 03 kwie 2018, 13:04

wiesz, ciężko doradzić konkretnie jaki rodzaj leasingu bo tak naprawdę to każdy ma swoje wady i zalety. Dużo też zależy od samych warunków oferowanych u sprzedawcy. Zerknij sobie np. na ofertę salonu Carolina Toyota Wola - oni mają korzystny leasing dla klientów i są one różne w zależności od tego jakie auto kupujesz - czy nowe czy używane. To jest wydaje fair :)

Re: Jaki rodzaj leasingu?

Post autor: boris » czwartek 01 mar 2018, 13:40

Właśnie się zastanawiam czy wybrać leasing finansowy czy operacyjny. Może ktoś ma konkretne doświadczenie w tym temacie?

Re: Najlepszy rodzaj leasingu na samochód?

Post autor: AdamsGPA » wtorek 20 lut 2018, 13:15

Tak masz rację, może niezbyt trafne porównanie, ale chodziło mi przede wszystkim o to, że pośrednik nie pobiera prowizji od klienta tylko do banku / firmy leasingowej.

Re: Najlepszy rodzaj leasingu na samochód?

Post autor: Adam O. » wtorek 20 lut 2018, 13:13

AdamsGPA pisze:To tak jak kupujesz wakacje, jak bierzesz od pośrednika to i tak cena nie różni się od tej, którą dostaniesz bezpośrednio.
Nie jest tak - przy wakacjach jest jedne system i zawsze masz tą samą cenę, która jest na dany moment. Obojętnie czy u pośrednika, czy nie. Prze leasingu negocjujesz oferty, to całkiem co innego.

Nie warto się od razu zgadzać na pierwszą ofertę. Warto negocjować porównać kilka przesłać tę najtańszą do konkurentów, żeby przygotowali kontrofertę itd. Jest z tym dużo zachodu, ale to w końcu leasing, który będziemy spłacać kilka lat (zazwyczaj) no i zwykle też chodzi o większe pieniądze. Cudów też nie można oczekiwać, ale nieco zejść z ceny (wysokości raty) się da. Tak samo z ubezpieczeniem.

Re: Najlepszy rodzaj leasingu na samochód?

Post autor: AdamsGPA » wtorek 20 lut 2018, 12:21

Broker w zasadzie powinien porównywać wiele ofert z wielu różnych firm. Pełno jest takich agencji pośredniczących. Dostarczają dużo wniosków więc mają lepsze oferty, ale też muszą zarobić, więc finalnie wychodzi na to samo.

W każdym razie ani agent ani broker od klienta nic nie bierze. To tak jak kupujesz wakacje, jak bierzesz od pośrednika to i tak cena nie różni się od tej, którą dostaniesz bezpośrednio.

Re: Najlepszy rodzaj leasingu na samochód?

Post autor: Giepes » wtorek 20 lut 2018, 12:18

AdamsGPA pisze:Lepiej chyba oprócz samodzielnego szukania wybrać się też do brokera - oni nie pobierają od nas prowizji tylko od banków.Są różni brokerzy, niektórzy współpracują z jednym bankiem i w zasadzie to jest niby broker, bo zewnętrzny, ale czym się różni od agenta? Niczym.

Re: Najlepszy rodzaj leasingu na samochód?

Post autor: AdamsGPA » wtorek 20 lut 2018, 11:57

Przeprowadzałem analizę na potrzeby własne - porównałem w prawdzie tylko kilka firm i w efekcie zdecydowałem się na PKO, zaproponowali trochę lepsze warunki niż Getin. Masterlease dość drogą ofertę mi dał.
Zbierałem oferty indywidualnie i za pośrednictwem brokera. Ta z PKO była od brokera. Lepiej chyba oprócz samodzielnego szukania wybrać się też do brokera - oni nie pobierają od nas prowizji tylko od banków, a wśród tych, z którymi współpracują wybiorą nam najtańszy i najlepszy leasing.

Rzeczywiście najtańszy leasing to nie koniecznie będzie najlepszy, bo ma dużo czynników tu znacznie, od wysyłania faktur, po ubezpieczenia, wykup itp. jednak przy dłuższym, wieloletnim leasing nawet nieco tańsza rata, czy tam też czynsz leasignowy, bo tak się to nazywa robi sporą różnicę.

Re: Jaki rodzaj leasingu?

Post autor: Adam O. » wtorek 20 lut 2018, 11:54

zbyszek3 pisze:czy w ogóle leasing to korzystne rozwiązanie, czy może lepiej jest zdecydować się na kredyt. Niby przy leasingu jest mniej załatwienia ale chyba koszt będzie większy, prawda?


Nie koniecznie - leasing może być najtańszą formą finansowania samochodu, wszystko zależy od relacji kosztów i przychodów w firmie - czy możesz sobie odliczyć od podatku, czy jesteś Vatowcem itp.

Tu masz ciekawy artykuł jak wybrać najlepszy leasing http://www.eit-centrum.waw.pl/najtanszy-leasing-gdzie/

Tani leasing to nie koniecznie najlepszy, bo są jeszcze koszty opłat i samo funkcjonowanie i współpraca nawet też ma znaceznie, bo związujesz się taką umową zwykle na kilka lat. Dlatego warto poszukać posprawdzać wiele, poczytać opinie i dopiero wtedy podjąć decyzję.

Na górę

» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «