Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
Jeśli zamieszczasz link w poście to :
- niech post składa się z kilku zdań (pseudoposty będą kasowane)
- NIGDY NIE "WZMACNIAJ" swoich postów linkowaniem (posty i linki zostaną skasowane)
Chcesz wyróżnić swój post ? Daj mu +1 - stosowny button czeka na to
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Re: Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Post autor: bajkon » piątek 04 paź 2019, 07:28

Waluteo - tak, polecam, nie ma żadnych problemów, kursy dobre, system działa szybko, sprawnie, kasa załatwiona tego samego dnia.
Poza tym ogólnie - bardzo wygodnie. Stacjonarnie się nie opłaca - znacznie gorsze kursy, szczególnie dotyczy to kantorów w bankach.
Tam to już kosmos.

Re: Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Post autor: Good Idea » sobota 16 lut 2019, 16:31

Alior Kantor oraz te banki, w których mają specjalnie dedykowane platformy wymiany na preferencyjnych warunkach. Zdaje się Nest Bank ma, a kiedyś Raiffeisen.

Re: Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Post autor: rybaK » czwartek 07 lut 2019, 15:22

Poza wygodą wymiany waluty w banku- o ile bank oferuje internetowe transakcje w tym zakresie nie widzę innych zalet . Więcej walorów posiada kantor internetowy. Na tyle często i wystarczając długo korzystam z usług Amronet, że jestem o tym przekonany. Atrakcyjniejszy cennik, różne zniżki, a nawet opcja pozwalająca na samodzielne określenie kursu po jakim klient chce przewalutować środki. Nie spotkałem się z tym aby bank coś takiego umożliwiał jak i wyznaczał ceny tak bliskie średnim rynkowym jak kantor online.

Re: Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Post autor: fajnamama31 » środa 30 sty 2019, 23:03

Byłam mocno rozczarowana wymianą waluty w banku, tj. jej rezultatem. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło- ta sytuacja mnie skłoniła do zainteresowania się kantorami internetowymi. Obecnie z przewalutowań na Gieldawalut.com jestem zadowolona bardzo, i ceny znakomite i najwyższa jakość świadczenia usługi online.

Re: Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Post autor: drotgi » wtorek 08 sty 2019, 22:43

Mój bank jakoś drastycznie kursów nie zawyża, ale i tak taniej wychodzi mi wymiana waluty przez Pluskantor.pl , dlatego też jestem za przewalutowaniami w e-kantorze.

Re: Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Post autor: KatarzynaW » czwartek 20 gru 2018, 06:20

W bankach ceny mają kosmiczne, jeśli chodzi o kurs walut. Jeden raz tylko wymieniałam w ten sposób i powiedziałam - nigdy więcej. Teraz wymieniam online, na Amronet i na każdej wymianie oszczędzam nawet 9% - a to jest konkretna kwota już.

Re: Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Post autor: Maka30 » środa 19 gru 2018, 15:39

Ja mam konto walutowe w ing i robię po prostu tak, że wymieniam np. złotówki na euro (mają akurat normalny kurs) i wtedy płacę bezpośrednio w euro - bez żadnych prowizji. Ale gdybym nie miała wystarczających środków w euro to ściąga mi ze złotówkowego i wtedy mam prowizję od przewalutowania + prowizję od kwoty transakcji. Więc po prostu trzeba zadać dobre pytania w banku, żeby potem wiedzieć jak ominąć te prowizje. Płacę normalnie za granicą kartą w euro i płacę dokładnie tyle ile powinnam, tylko muszę pilnować, żeby mieć środki, żeby nie ściągało samo z konta złotówkowego, tylko samej muszę dokonać wymiany w kantorze aplikacji.

Re: Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Post autor: Kroppc » wtorek 04 gru 2018, 22:23

Z tym, że bank swoje zarabia na innych usługach i produktach, więc po co ma się starać o korzystne warunki wymiany walut? A w e-kantorze to już wygląda całkiem inaczej. Amronet umożliwia nawet przewalutowania po kursie średnim rynkowym , zamiast spreadu zarobkiem kantoru jest wtedy prowizja, ale bardzo mała, 0,2% maksymalnie.

Re: Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Post autor: Waikiki_pl » piątek 30 lis 2018, 12:02

Kursy w bankach czy kantorach zawsze są nawet minimalnie niekorzystne dla nas - gdyż kantor czy bank musi w jakiś sposób zarobić pieniądze.

Re: Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Post autor: szagata » sobota 17 lis 2018, 21:53

Tobys pisze:W PayPalu są ekstra kursy walut? Odkąd pamiętam, to zdzierają na kursach tak samo, jak banki. Na tym w końcu zarabiają. Ja jak kupuję coś przez internet, to wymieniam kasę na Cinkciarzu (kursy lepsze od PayPala), a następnie wrzucam sobie pieniądze na walutówkę i nią płacę. Wychodzi znacznie taniej.


Nie są rewelacyjne, masz rację. Ja porównałam z ciekawości (bo przez PayPal nigdy nie robiłam przewalutowania) z Gieldawalut.com gdzie zwykle kupuję walutę. Bezsprzecznie platforma kantorowa jest tańsza.

Na górę

cron
» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «