Dlaczego leasing jest opłacalny?

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
Jeśli zamieszczasz link w poście to :
- niech post składa się z kilku zdań (pseudoposty będą kasowane)
- NIGDY NIE "WZMACNIAJ" swoich postów linkowaniem (posty i linki zostaną skasowane)
Chcesz wyróżnić swój post ? Daj mu +1 - stosowny button czeka na to
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Dlaczego leasing jest opłacalny?

Re: Dlaczego leasing jest opłacalny?

Post autor: roksakopro » poniedziałek 24 kwie 2017, 13:36

Ja jestem bardzo zadowolona z mojego leasingu. Oddałam swołego Fiat Bravo i zamieniłam na nowego Nissana Juke'a bez żadnego problemu. Naprawdę się opłaca.

Leasing jest najlepszy i najtańszy

Post autor: AdamsGPA » środa 01 mar 2017, 11:02

Są różne formy leasingu - jest operacyjny i finansowy. Jeżeli dobrze się orientuję to w przypadku operacyjnego można odliczyć całą ratę - czyli czynsz leasingowy od dochodu. Całość wrzucamy w koszty przez co zmniejsza nam się podatek. W ten sposób dla firmy, która ma większe przychodu niż koszty może być nawet bardziej opłacalny niż zakup za gotówkę. Oczywiście każdy leasing ma ileś tam opłat dodatkowych, ale i tak to wychodzi lepiej.

Polecam artykuł o tym jak wybrać najtańszy i najlepszy leasing https://antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html

Najtańszy leasing w moim przypadku zaoferował PKO, drugi w kolejności był Gatin. Finalnie zdecydowałem się na PKO i ogólnie jestem zadowolony. Nie warto brać pierwszej oferty od razu. Lepiej porównać kilka i negocjować, bo można prawie zawsze. Oczywiście nie zjedziemy za wiele, ale zawsze te kilka złoty miesięcznie w skali powiedzmy np. 5 lat jak w moim przypadku to się jakaś tam kwota nazbiera.

Re: Dlaczego leasing jest opłacalny?

Post autor: Pakeros » środa 06 sie 2014, 15:48

Tylko uważaj na leasingi w walutach. Banki mają złodziejskie spready.

Re: Dlaczego leasing jest opłacalny?

Post autor: autolea99 » wtorek 29 lip 2014, 15:45

a no dlatego, że w jednym momencie nie wywalasz całej kasy z kieszeni tylko spłacasz na spokojnie w ratach których praktycznie się nie odczuwa, ponadto samochód możesz sobie rozliczać jeśli chodzi o podatki, no jest mnóstwo plusów, a jak jeszcze masz wątpliwości to sobie doczytaj choćby tu

Re: Dlaczego leasing jest opłacalny?

Post autor: trkwk » piątek 09 sie 2013, 11:00

Nikt nie powiedział, że leasing się bardziej opłaca niż np. kredyt samochodowy. Ja mimo wszystko właśnie ze względu na warunki (bez wkładu własnego) wybrałbym leasing.

Re: Dlaczego leasing jest opłacalny?

Post autor: lol_wwa » czwartek 01 sie 2013, 12:52

W moim przypadku chodziło o chęć posiadania najlepszego sprzętu. Uznałem, że skoro rozpoczynam batalie o własny biznes, to muszę to robić zgodnie z zasadami jakie wyznaję. Skoro nie miałem inne możliwości pozyskać sprzętu Optima na myjnię parową, to wziąłem go w leasing. Póki co nie żałuje.

Re: Dlaczego leasing jest opłacalny?

Post autor: wbros » poniedziałek 22 lip 2013, 10:39

1. mniej kłopotów
2. korzystniejszy podatkowo
3. możesz sobie pozwolić na coś lepszego niż w zwykłym kredycie samochodowym

Czy leasing jest opłacalny?

Post autor: ewa22 » wtorek 08 sty 2013, 17:20

leasning jest mniej kłopotliwy niż kredyt

Re: Dlaczego leasing jest opłacalny?

Post autor: blanka.win » czwartek 27 gru 2012, 16:25

jeśli ktoś potrzebuje flotę, bo np. przedstawiciele handlowi obsługują klientów w terenie to trudno się dziwić, ze ktoś woli wziąć w leasing kilka/kilkadziesiąt samochodów niż kupić je w kredycie, bo przecież nie wiadomo czy za chwilę nie zbankrutują...inną sprawą są stricte firmy transportowe gdzie potrzebna jest tak ogromna ilość samochodów i często muszą one spełniać wiele wymagań, nie sądzę, aby jakąkolwiek początkującą firmę byłoby stać na takie aktywa, a nawet jeżeli to chyba nie byłoby to zbyt rentowne

Re: Dlaczego leasing jest opłacalny?

Post autor: kandos » czwartek 27 gru 2012, 15:38

Chodzi głównie o kwestie podatkowe, ale również organizacyjne. Otrzymanie kredytu to masa dokumentów, sprawdzania, czekania na decyzję. Decyzja leasingowa podejmowana jest bardzo szybko. Cały koszt opłaty leasingowej wpisujesz w koszty, również opłatę wstępną. Tymczasem kupując samochód normalnie, możesz odliczyć tylko 60% vat, a auto się amortyzuje przez nawet 5 lat. Tak długo będziesz czekał na moment, aż całe auto zostanie wpisane w koszty. To tylko kilka spraw, a można je wymieniać znacznie dłużej.

Na górę

» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «