Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Ważne wydarzenia krajowe i zagraniczne.

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Postautor: julka885 » niedziela 14 lip 2019, 01:37

Niestety niektórym pracodawcom wciąż się wydaje, że zakład pracy to ich prywatny folwark i żadne przepisy ich nie obowiązują. Może coraz ich mniej już, ale jednak nadal się trafiają. Siostra też na takiego trafiła niestety swego czasu, ale tak jak piszecie - skorzystała z pomocy specjalistów. Polecono jej Centrum Prawa Pracy i pracodawca oduczył się kombinowania i zagrywek nie fair.
julka885
 

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Postautor: costa » środa 31 lip 2019, 14:02

no niestety w tym kraju robią co chca i nie przejmują się zupełnie przepisami - taka samowolka. Dobrze, że są takie firmy jak Centrum Prawa Pracy, bo inaczej człowiek nie miałby nawet jak dochodzić swoich praw.
costa
 

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Postautor: Monika Jarosz » środa 07 sie 2019, 10:02

Ciekawy przypadek. Mówicie że się nie da a moja kuzynka miała podobną sytuację - zatrudnienie w małej hucie szkła w niewielkiem firmie. Sprawę wygrała i dostała nalezną kasę wraz z odszkodowaniem. Niektórzy ludzi którzy zatrudniają innych sami nie mają odpowiedniej wiedzy i potem kończy sie jak u niej.
Monika Jarosz
 

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Postautor: mezatka87 » czwartek 05 wrz 2019, 09:27

No w tym kraju to faktycznie wszystko możliwe - a prawo jak zwykle po stronie oszustów a nie tych pokrzywdzonych. Mam nadzieję że ci prawnicy z Centrum prawa pracy pomogą rozprawić się z takim cwaniakiem. Daj znać jak było!
mezatka87
 

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Postautor: jaglanka » piątek 04 paź 2019, 11:27

też szukam prawnika od prawa pracy bo mam problem z zusem - zakwestionowali wysoką podstawę, chociaż miałam do tego prawo. Teraz wyciągają papiery sprzed 5 lat i próbują mnie przydybac, chociaż ciągle prowadzę firmę bez przerwy i bez żadnych chorbowych czy opiek na dziecko!
jaglanka
 

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Postautor: ioio » wtorek 12 lis 2019, 12:06

lea niby nie można a w kraju się dzieje co chce, zwłaszcza w takich zaściankach jak podkarpacie. moja kuzynka miała podobną sytuację i co z tego że to nie legalne. nic sobie z tego nie robią bo dla takich pracodawców nie liczy się w ogóle człowiek.
ioio
 

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Postautor: joanka3 » poniedziałek 09 gru 2019, 19:55

Mam wyznaczony termin w sądzie pracy. Prawnik jest raczej spokojny o wyrok bo prawo w tej materii jest jasne. Pytanie tylko dlaczego pracodawca unika odpowiedizalnosci, przecież i tak mu to nic nie da.
joanka3
 

Poprzednia

  • Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wydarzenia

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Feedfetcher

» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «