Strona 1 z 1

Protesty w PKP na Śląsku - związkowcy chcą podwyżki

Post: wtorek 14 cze 2011, 16:13
autor: zet
Wczoraj spółka Przewozy Regionalne odwołała w województwie śląskim około dwudziestu pociągów z powodu problemów z obsadzeniem drużyn trakcyjnych.

Kilkunastu maszynistów wzięło urlop na żądanie lub zwolnienie lekarskie i nie pojawiło się w pracy, więc niektóre pociągi, między innymi na relacji Gliwice – Katowice, Bielsko-Biała – Katowice, Rybnik - Racibórz czy Oświęcim – Czechowice nie mogły jechać. Ponadto zawieszono połączenie Tychy Miasto – Katowice.

Nie wiadomo czy jest to forma protestu, ponieważ związkowcy oficjalnie tego nie potwierdzili, jednak wiadomo, że od pewnego czasu w spółce trwa spór zbiorowy na tle płacowym a związkowcy chcę podwyżki przeciętnie o 200 zł do wynagrodzenia zasadniczego z wyrównaniem od 1 lutego. Na razie trwają rozmowy w tej sprawie i nie wiadomo, kiedy znów nastąpią utrudnienia w połączeniach kolejowych.

Re: Protesty w PKP na Śląsku - związkowcy chcą podwyżki

Post: piątek 01 lut 2013, 20:14
autor: green
Ja mam już serdecznie dosyć tych Pseudo Kolei Państwowych, znalazłam ostatnio stronę: http://www.ipozwy.pl/myślę aby dołączyć się do zbiorowego pozwu, zachęcam też innych którzy mają już tego wszystkiego dosyć.

Re: Protesty w PKP na Śląsku - związkowcy chcą podwyżki

Post: środa 20 mar 2013, 18:02
autor: boguś
zajrzę :)) swoją droga dobrze że nie jeżdżę koleja , he he