Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Ważne wydarzenia krajowe i zagraniczne.

Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Postautor: joanka3 » środa 22 maja 2019, 16:37

Kochani poradźcie coś. Miałam umowę o pracę, dowiedziałam się że jestem w ciąży dałam l4 kiedy już nie mogłam pracowac. Urodziłam i byłam na macierzyńskim i podczas tego urlopu dostałam wypowiedzenie.
Co mam z tym zrobić? Wg mnie niesłusznie!
joanka3

Re: Wyrzucenie z pracy podczas macierzyńskiego

Postautor: Monika Jarosz » czwartek 23 maja 2019, 09:34

Hej!
To straszne co piszesz i jest to całkowicie niezgodne z obowiązującym prawem. Musisz znależć dobrego prawnika od spraw pracowniczych i na pewno pilnować sprawy i nie popuścić. Ja niestety nie znam nikogo takiego kto mógłby pomóc w zakresie prawa pracy ale może ktoś tu się znajdzie :)
Monika Jarosz

Postautor: lodzinka » środa 29 maja 2019, 13:42

uderzaj bezpośrednio do CENTRUM PRAWA PRACY na pewno ci pomogą bo siedzą mocno w prawie pracy, w bataliach z nieuczciwymi pracodawcami czy zusami.
lodzinka

Postautor: AlicjaM » piątek 31 maja 2019, 08:52

Do radcy prawnego / prawnika od razu. Na macierzyńskim nie możesz w żadnym razie dostać wypowiedzenia.
AlicjaM

Postautor: Tomek444 » piątek 31 maja 2019, 14:31

Z przestrzeganiem czasu pracy w naszym kraju jest źle. Nie tylko ja miałem tego typu problem, że nie otrzymałem wynagrodzenia za nadgodziny. Szukałem trochę w sieci i znalazłem kancelarię specjalizującą się w prawie pracy centrumprawapracy.pl Mam nadzieję, że bedą mi w stanie pomóc. w każdym razie warto zachować ten kontakt w przypadku problemów z pracodawcą.
Tomek444

Postautor: hdc » czwartek 06 cze 2019, 09:49

ciężka sprawa, w ogóle nie mieści mi się w głowie że ktoś w tych czasach tak postępuje - ale podobno w małych miejscowościach to norma. ludzie tylko patrzą jak komuś dopiec. Mam nadzieję że ten prawnik pomoże i będziesz mogła cieszyć się macierzyńskim! powodzenia!
hdc

Postautor: hbogo » wtorek 02 lip 2019, 15:37

masakra, że takie rzeczy mają jeszcze miejsce w naszym kraju! ale podobno w małych miejscowościach to dalej jest problem :(
hbogo

Postautor: Janina44 » poniedziałek 08 lip 2019, 18:14

koniecznie udaj się do jakiegoś prawnika, mam nadzieję że już to zrobiłaś! jeśli nie to też mogę polecić Centrum Prawa Pracy bo mi pomogli wygrać z zusem i zajmują się też własnie takimi sytuacjami o jakiej piszesz. nie ma co czekać, bo się przedawni
Janina44

Postautor: Paula84 » środa 10 lip 2019, 20:06

Też słyszałam o tym Centrum Prawa Pracy. Osobiście na szczęście nie musiałam korzystać, ale moja przyjaciółka miała podczas ciąży niezłe przeboje ze swoim pracodawcą. Aż strach pomyśleć, że takie rzeczy mają nadal miejsce w cywilizowanym świecie... W każdym razie udała się do tego Centrum i udało jej się wszystko poukładać. Teraz jest szczęśliwą mamą i zajmuje się córeczką na macierzyńskim. I co najważniejsze, nie musi się martwić, że zostanie bez środków do życia!
Paula84

Postautor: Lea » czwartek 11 lip 2019, 12:11

Nie można wypowiedzieć umowy na macierzyńskim! No chyba, że jest to umowa na czas określony to pracodawca ma prawo nie przedłużyć współpracy i umowa sama wygaśnie. Z drugiej strony to znam przypadek, że dziewczyna dostała awans podczas oficjalnego macierzyńskiego - jak widać wszystko jest możliwe.
Lea

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wydarzenia