Bieganie - jak zacząć

Rozmowy ogólne, zupełnie nie na temat. Co ciekawego w kinie.

Bieganie - jak zacząć

Postautor: kamil1982 » poniedziałek 18 lis 2013, 13:42

Co najmniej 10h dziennie siedzę przed komputerem i tak sobie pomyślałem, że warto byłoby zacząć biegać, żeby stracić trochę kilogramów, jak zacząć biegać - chodzi mi o przygotowanie jakiegoś planu, no i co będzie mi potrzebne: jakie buty, spodnie itd. (tutaj mogę wydać max 500 zł), jakie inne sporty można jeszcze uprawiać?
kamil1982

Re: Bieganie - jak zacząć

Postautor: grzegorz1823 » niedziela 24 lis 2013, 15:25

nie będę się rozpisywać, ale poczytaj sobie np. ten artykuł http://bieganie.natemat.pl/5617,jak-zaczac-biegac-bieganie-bez-wypluwania-pluc-czyli-przewodnik-poczatkujacego-biegacza masz tutaj wskazówki, a co do obuwia i odzieży, to na początek możesz kupić sobie jakieś niedrogie buty z np. http://www.sklepbiegacza.pl/ (często mają promocje), a z odzieży na razie wystarczą ci zwykłe dresy
grzegorz1823

Postautor: sky-shop.pl » poniedziałek 25 lis 2013, 22:28

Są osoby, którym wystarczą dobre buty, reszta to dla ich kwestia mody, której nie chcą ulec. Dlatego jeśli chcesz - zacznij od razu. Teraz już w kalesonach, ciepłej czapce i rękawiczkach, bo ziiimno za oknem, aż... biegać się nie chce ;) Powodzenia!
Oprogramowanie sklepów internetowych
sky-shop.pl
sky-shop.pl

Postautor: marcelina » sobota 30 lis 2013, 16:36

ja nie polecam cyztać artykułów, ale samą wizytę w www.sklepbiegacza.pl - dobiorą dobre buty, a jak ma sie dobre buty to sie czlowiek sam chce az ruszyc do biegania. ja zauwazylam to u siebie, dopoki mialam zwykle adidaski latwo mi bylo zrezygnowac, ale teraz mam wrazenie, ze plyne nad ziemia.
marcelina

Postautor: Rybka » wtorek 11 lut 2014, 09:44

Zaplanuj sobie ile chcesz codziennie biegać. Możesz zacząć od kilku minut i z każdym dniem zwiększaj czas na ćwiczenia.
Rybka

Postautor: zuza166 » piątek 14 lut 2014, 09:35

Polecam taki program 40 minut biegaj - pomoże powoli zwiększać czas biegania
zuza166

Postautor: milenkas22 » poniedziałek 03 mar 2014, 17:56

A ja proponuję na początek marszo-bieg, aby nabrać powoli kondycji. I najważniejsze - nie zniechęcaj się, bo na początku może być trudno.
szybka pożyczka przez internet - www.extra-pozyczka.pl
milenkas22

Postautor: Janusz05 » środa 26 mar 2014, 13:18

ja też uważam że najlepiej zacząć od spacerów i stopniowo zwiększać tępo a i warto też co jakiś czas podnosić ręce w górę i brać głęboki wdech i nie przerywając, truchtu biegu ;)

http://www.kpkbiuro.pl/
Janusz05

Postautor: walladam » czwartek 27 mar 2014, 10:23

nie szalej od razu z zakupami zwykłe adidasy na początek wystarczą. Bieganie zaczynamy od bardzo małych kroczków i dystans na początek 1-2 km każdego dnia nieco więcej i więcej.
walladam

Postautor: magda906 » czwartek 27 mar 2014, 11:08

A ja polecam może najpierw spacerki, może jakiś nordic walking na początek. Skoro tyle siedzisz przed komputerem, to twoje stawy mogą źle znieść nagłe bieganie. Ja zaczęłam najpierw od nordic walking. Kijki kupiłam na www.sklep.freesports.pl . Takie zwykłe kijki. Teraz biegam po godzince 3 razy w tygodniu, a 2 razy chodzęe z kijkami. Buty są ważne, ale muszą być dopasowane do ciebie. Na początek nie kupuj jakichś mega drogich, bo może sie okazać, że na przykład ci nie będą do końca odpowiadać. Nie kupuj też od razu ubrania do biegania. Idzie wiosna. Wystarczy na początek dres i wiatrówka. W miarę postępów będziesz w stanie ocenić to co ci jest potrzebne do biegania. Ja na wiosnę wskakuję jeszcze na rolki i może rower- niech tylko szwagierka w końcu kupi rolki, to bedziemy razem sobie śmigać:)
magda906

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko i nic