Ogrzewanie domu

Rozmowy ogólne, zupełnie nie na temat. Co ciekawego w kinie.

Ogrzewanie domu

Postautor: Julek » wtorek 24 sty 2017, 22:21

Czy ktoś z Was spotkał się z ogrzewaniem domu pompą ciepła albo pelletem?? Czytałem że to ekologiczne rozwiązania coraz częściej stosowane w Polsce. Zastanawia mnie jak to wygląda w naszych warunkach.
Julek

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: Miron » środa 01 lut 2017, 10:13

Ogrzewam dom pelletem. W moim przypadku jest dobrze. Dom jest ocieplony, Kocioł dostosowany do tego typu opału. Dodatkowym plusem jest możliwość kupienia go online, przez stronę eprllrty.pl Jest to spora wygoda
Miron

Postautor: dambo » środa 08 lut 2017, 22:24

a czemu wybór padł na pellety?? ktoś Ci podsunął ten pomysł?
dambo

Postautor: marek » piątek 10 lut 2017, 17:54

Wydaje mi się, że wciąż jednym z najpopularniejszych rodzajów ogrzewania jest ogrzewanie gazowe. W kwestii wyboru pieca gazowego powinniśmy poradzić się osób doświadczonych, w Częstochowie mogę tu wskazać na naprawy-gazowe.pl. Zajmują się nie tylko montażem pieców gazowych, ale i przeprowadzaniem przeglądów, napraw itd.
marek

Postautor: Tonik » wtorek 14 lut 2017, 09:41

My mamy mały wybór. Dlatego zdecydowaliśmy sie na pellet. To ekologiczny opał i co ważne prawie nie ma popiołu. Z jednej tony dobrego pelletu zostaje tylko ok 3 kg popiołu.
Tonik

Postautor: Tocznik » niedziela 19 lut 2017, 18:03

Pellet to w obecnych smogowych czasach dobry i ekologiczny sposób ogrzewania domu. Lekki w zasypywaniu , nie wydziela sadzy, więc nie ma problemu z czyszczeniem przewodów kominowych.
Tocznik

Postautor: tomaszinio » poniedziałek 27 lut 2017, 13:48

Najlepiej postawić na wydajny piec: od 15 do 18 KW, taki który będzie zasilany zasypem od góry - najlepiej z pompą i regulacją ustawień z panelu.
tomaszinio

Postautor: Jonik » sobota 11 mar 2017, 09:20

Podobno piec na pellet można nawet przerobić nie robiłem tego bo akurat od początku kupiliśmy sobie piec właśnie do spalania pelletu.
Jonik

Postautor: torpeDOS » środa 03 maja 2017, 17:28

Najlepszym sposobem od zawsze i na zawsze będzie kominek w domu. Poza tym, że daje dużo ciepła i jest ekologiczny, to daje też świetny klimat. Znalazłem fajną firmę kom-in.pl, zrobili mi ostatnio elegancki kominek w salonie i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, kominek tak pasuje do mebli i przestrzeni. Pies siedzi cały czas pod szybką i patrzy w ogień
torpeDOS

Postautor: Welmer » piątek 05 maja 2017, 12:03

Najlepiej zacząć od porządnego ocieplenia domu, bo bez tego koszty ogrzewania będą wysokie, ale nie będzie oczekiwanego efektu.
Welmer

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko i nic