Kto najczęściej popada w depresję ?

Rozmowy ogólne, zupełnie nie na temat. Co ciekawego w kinie.

Re: Kto najczęściej popada w depresję ?

Postautor: Gość » czwartek 29 wrz 2016, 17:38

Porcelanowalady pisze:Właśnie pare dni temu był w tv ciekawy program o tym, że w Polsce duży odsetek samobójstw to właśnie samobójstwa osób cierpiących na depresję.
Problem palący moim zdaniem... no i warty uwagi.
Bo jednemu w depresji pomoże http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/psycholog]dobry psycholog (tu ranking) , a inny nawet nie zacznie go szukać, myśląc, że to nie choroba i się potem obwiesi...
Leczenie depresji to podstawa, a kto najczęściej na nią zapada? Hm, nie wiem - ludzie bez bliskich, bez dobrych kontaktów z bliskimi? Trudno powiedzieć

Wydaje mi się, że skuteczna psychoterapia pomoże każdemu. No ale trafić na doświadczonego psychologa nie jest łatwo, chociaż ja swojego znalazłem w Katowicach - psychologpraktyka.pl. Teraz depresja jest tylko wspomnieniem.
Gość

Postautor: Gość » piątek 31 mar 2017, 11:17

Od razu psychoterapia. Może najpierw porady psychologiczne? Teraz można uzyskać je online, np. u psycholog-online.org/ :)
Gość

Postautor: adsay » poniedziałek 31 lip 2017, 09:06

Kobiety chyba częściej...
adsay

Postautor: heweea » środa 30 sie 2017, 12:26

chyba faktycznie kobiety częsciej popadają w depresję. Chyba, że po facetach nie widać. Tak naprawdę ciężko sobie samodzielnie poradzić z tym, więc warto skorzystać z pomocy psychologa. Zostawiam Wam namiary na stronę Bezproblemowo.com - tam możecie zasięgnąć porady psychologa online. Ja korzystałam - warto.
heweea

Postautor: HelenitaHelenita » poniedziałek 08 sty 2018, 12:28

Z depresją nie ma żartów.... moja znajoma po stracie męża całkowicie popadła w depresję, ze aż chcieli ją zwolnić z pracy. Dobrze, że i ja miałam coś do powiedzenia w tej sprawie i siłą zaciągnęłam ją do gabinetu psychologicznego akurat koło naszej firmy na Lwowskiej 5 w Warszawie. Bardzo bylo mi jej szkoda ale szkoda było mi tez jej dzieciaków 8 i 10 letnich chłopaczków. Teraz moja znajoma na każdym kroku dziękuje mi, że jej pomogłam...wyszła z depresji ale cały czas chodzi na terapie na Lwowską.
HelenitaHelenita

Postautor: vegeMaja » środa 10 sty 2018, 08:35

Myślę, że często są to osoby młode, które są w pewnym stopniu odrzucane przez społeczeństwo, ale także osoby, które mają już rodziny i nadmiar obowiązków, z którymi nieustannie próbują się zmierzyć i zazwyczaj nie mają już na to sił. Niestety jest to dosyć poważny problem, na który często wiele osób zwyczajnie nie reaguje, a depresja jest chorobą, którą należy skonsultować ze specjalistą.
vegeMaja

Postautor: Romek_dolny78 » środa 28 lut 2018, 10:16

Moja żona miała problemy w pracy - typowy wyścig szczurów, bezwzględność, oszukiwanie, podpuszczanie i tym podobne. Nie każdy jest na tyle mocny, żeby to wytrzymać.... i troszkę mi się kobita podłamała. Wspólnie podjęliśmy decyzję o tym, że moja żona pódzie do psychologa i zapisałem ją do przychodni medis w Katowicach na Szeptyckiego 1 . Po kilku sesjach moja żona zaczeła normalnie funkcjonować i podjeła decyzjęo zmianie pracy..... Ktoś by mógł powiedzieć, że się poddała ale ja tak nie uważam bo zmieniła prace na inną i teraz dzięki wizytą u Pani psycholog zrozumiała co jest ważne.
Romek_dolny78

Postautor: Gość » niedziela 18 mar 2018, 14:03

W terapii depresji pomaga olejek konopny na cbdcentral.pl można kupić dobrej jakości, z atestami.
Gość

Postautor: vegeMaja » czwartek 12 kwie 2018, 14:35

W ogóle ostatnio trafiłam na taki artykuł kobiety.pl/lifestyle/najwieksze-minusy-bycia-kobieta-i-jak-im-sprostac i tak pomyślałam właśnie, ze jednak kobiety są chyba bardziej podatne na depresje. Wydaje mi się, ze mają więcej na głowie, a przed wszystkim w ich przypadku częściej pojawiają się wahania nastrojów. Oczywiście nie ma na to reguły, zwłaszcza że jednak sporo kobiet często wykazuje swoją siłę i determinację.
vegeMaja

Postautor: Gość » czwartek 19 kwie 2018, 14:13

Gość pisze:W terapii depresji pomaga olejek konopny na cbdcentral.pl można kupić dobrej jakości, z atestami.

Warto go stosować również przy zaburzeniach endokrynologicznych, one mogą być przyczyną depresji.
Gość

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko i nic