Kto najczęściej popada w depresję ?

Rozmowy ogólne, zupełnie nie na temat. Co ciekawego w kinie.

Kto najczęściej popada w depresję ?

Postautor: Admin » czwartek 28 lip 2011, 23:50

Liczne badania wskazują, ze na depresję choruje znaczna część naszego społeczeństwa. Jak się okazuje nie trzeba być wcale nie wykształconym czy biednym, żeby poddać się chorobie. Wbrew pozorom największe żniwa depresja zbiera wśród osób o wysokich dochodach.

Ostatnie badania przeprowadzone na zlecenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wśród mieszkańców na całym świecie wskazują, że w państwach dobrze rozwiniętych, gdzie mieszkańcy mogą pochwalić się wysokimi dochodami rocznie z depresją ma problem 15% społeczeństwa, podczas gdy w krajach, gdzie obywatele nie osiągają już tak wysokich dochodów było to 11%.

Najwięcej zachorowań było w Stanach Zjednoczonych, Francji, Holandii, najmniej zaś w Chinach. Niestety to kobiety są bardziej podatne na depresję aniżeli mężczyźni. Przypomnijmy, ze nieleczona depresja może przyczynić się do samobójstwa.
Admin
Site Admin

Re: Kto najczęściej popada w depresję ?

Postautor: madź » poniedziałek 07 lis 2011, 16:50

Depresja choroba duszy,nie można jej zapobiec ani przewidzieć,czasem życie przerasta niektórych,a raczej wyścig szczurów.
madź

Jak walczyć z depresją ?

Postautor: damtox » poniedziałek 28 maja 2012, 21:49

Można walczyć z depresją... Wystarczy osoba, która w tym pomoże...
damtox

Postautor: Bebeee » niedziela 07 paź 2012, 20:31

Zycie płynie ostanio za szybko, ciagle gdzies gonimy nie mamy czasu odpoczac, odprezyc sie, mamy za duzo na głowie i to nas przerasta...a kobiety sa ogolnie bardziej wrazliwe i stad bardziej podatne na depresje...niestety nie bedzie juz lepiej...trzeba by zwolnic w zyciu a teraz z tym ciezko, albo wrecz nie jest to mozliwe... a szkoda;/
Jedyne takie wiaty stalowe!
Bebeee

Postautor: kosma » wtorek 16 paź 2012, 14:11

to akurat nie jest zbyt wielkie odkrycie. natomiast bardzo ciekawą sprawą są profesjonalne badania - mierzące poziom szczęścia wśród społeczeństw. okazuje się, że najszczęśliwszym państwem na świecie jest jednocześnie jedno z najbiedniejszych państw na świcie - Bhutan :)
kosma

Postautor: Porcelanowalady » wtorek 23 paź 2012, 10:35

Właśnie pare dni temu był w tv ciekawy program o tym, że w Polsce duży odsetek samobójstw to właśnie samobójstwa osób cierpiących na depresję.
Problem palący moim zdaniem... no i warty uwagi.
Bo jednemu w depresji pomoże dobry psycholog (tu ranking) , a inny nawet nie zacznie go szukać, myśląc, że to nie choroba i się potem obwiesi...
Leczenie depresji to podstawa, a kto najczęściej na nią zapada? Hm, nie wiem - ludzie bez bliskich, bez dobrych kontaktów z bliskimi? Trudno powiedzieć
Porcelanowalady

Postautor: anita89 » poniedziałek 12 lis 2012, 09:43

Ja choruję na depresję choć w moim życiu nie wydarzyło się nic strasznego ani potwornego, nigdy nie klepałam biedy ani nie brakowało mi chleba.
anita89

Postautor: Wiki24 » wtorek 13 lis 2012, 13:20

Trzeba mieć osobę, która potrafi wesprzeć - ja na szczęście taką mam :)
Wiki24

Postautor: versacceee » wtorek 13 lis 2012, 19:31

Ci najbardziej zestresowani i Ci ktorym aktualnie sie nie powodzi dobrze, a wczesniej mieli wszystko ;D ogolnie w takich sytuacjach najbardziej potrzebna jest rodzina, ale znam tez osoby ktore po prostu biora chorobowe, siedza w domu i czekaja az im przejdzie i juz, a znam te ztakich ktorzy musza isc do psychoterapeuty niestety
chorwacja apartamenty -wypocznij w luksusie!
versacceee

Postautor: natasza » czwartek 15 lis 2012, 18:04

myślę, ze kobiety. mamy zdecydowanie więcej na glowie niż męzczyżni no i jesteśmy bardziej tkliwe jakoś tak.
natasza

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko i nic