Kto najczęściej popada w depresję ?

Rozmowy ogólne, zupełnie nie na temat. Co ciekawego w kinie.

Re: Kto najczęściej popada w depresję ?

Postautor: natiii » środa 21 lis 2012, 20:08

Kobiety z pewnoscia czesciej, ale ponoc gorzej depresje przechodza mezczyzni...
natiii

Postautor: kosma » czwartek 22 lis 2012, 09:39

zgodzę się z powyższym. kobiety są z natury otwarte na rozmowy i dyskusję - na budowanie więzów dzięki temu. a nic tak nie pomaga w walce z wszelkimi smutkami jak rozmowa i zrozumienie innych osób. faceci są zamknięci w sobie - nie dzielą się swoimi uczuciami a to wzmaga uczucie pustki i wyizolowania ;)
kosma

Postautor: Luiza22 » czwartek 22 lis 2012, 10:48

Osoby, które mają zbyt dużo problemów bądź nie mają zbyt bliskich przy sobie osób.
Luiza22

Postautor: aga22 » niedziela 30 gru 2012, 13:29

bogaci popadają w depresję bo biedni są zbyt zajęci robotą
aga22

Postautor: klawisz » środa 02 sty 2013, 09:22

nie jest to IMHO dziwne, że deprecha częściej dopada ludzi o sporych dochodach, bo w końcu większość z nich haruje, jak przysłowiowe woły, żeby taką kasę mieć. później nie ma na nic czasu, popada się w monotematyczność praca-dom-praca i depresja jest tego skutkiem.
klawisz

Postautor: MartynaSz24 » czwartek 03 sty 2013, 18:00

ja ostatnio miałam depresję ale zrobiłam sobie drinka i mi przeszło
MartynaSz24

Postautor: Horacy » piątek 06 maja 2016, 10:47

Współcześnie depresja dotyka co raz większej liczby osób, i takie placówki jak warszawska klinika Psychomedic.pl, będą mieć coraz więcej klientów. Główną przyczyną jest nasz tryb życia, wieczny stres, pogoń za pieniędzmi, izolacja społeczna, to wszystko sprawia, że nie umiemy się cieszyć życiem, i bardzo szybko dopadają nas stany depresyjne oraz nerwicowe. Pomóc może terapia, a także drastyczna zmiana podejścia do życia, polecam szczególnie przeprowadzenie się na wieś na łono natury, nic tak nie koi jak kontakt z przyrodą.
Horacy

Postautor: szalwia » piątek 20 maja 2016, 16:06

Moim zdaniem najbardziej narażone są osoby z niskim poczuciem własnej wartości, które nie potrfaią cieszyć się życiem ( z bardzo różnych powodów), dla takich osób jedynym ratunkiem jest profesjonalna terapia w placówkach takich jak Psychomedic, bo ani one same, ani otoczenie nie motywuje ich do zmiany...
szalwia

Postautor: Kristianna » piątek 17 cze 2016, 14:26

Smutna prawda jest taka, że depresja może się przytrafić każdemu, a często znaki ostrzegawcze są ignorowane przez otoczenie (lub umniejszane do poziomu chandry, czy innego bezproduktywnego jęczenia). Niskie poczucie własnej wartości na pewno mocno potrafi się do tego przyczynić - myślę, że można też dołożyć do niego samotność... a że można się czuć samotnym nawet w otoczeniu bliskich ludzi, to wcale nie poprawia sytuacji. Mój brat zmagał się z depresją przez długi czas (prawdopodobnie o wiele dłuższy, niż od momentu, gdy zaczął szukać pomocy), a potrafił to znakomicie przed nam ukrywać.
http://orbe.pl/ - krakowska agencja pracy (i szkoleniowa)
Kristianna

Postautor: paracetamol » piątek 05 sie 2016, 19:05

Cóż, w depresję może popaść każdy, myślę, że mniejsze szanse mają osoby o usposobieniach z natury pogodnych, ale nigdy nic nie wiadomo. W każdym razie warto czym prędzej udać się do psychologa (np. w Warszawie wrelacji.pl), nawet jeśli nie ma jeszcze konkretnych "objawów" depresji. Zawsze rozmowa z kimś i próba zrozumienia samego siebie może okazać się przydatna. I nie m a się czego wstydzić.
paracetamol

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko i nic