Jakie wybrać ogrzewanie do domu?

Rozmowy ogólne, zupełnie nie na temat. Co ciekawego w kinie.

Re: Jakie wybrać ogrzewanie do domu?

Postautor: dziadek » środa 19 gru 2018, 19:51

pompa ciepła to przyszłościowe ogrzewanie które jest coraz częściej wybierane. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomagamy walczyć ze smogiem ponieważ nic nie spalamy. A dodatkowo jest bezobsługowe więc ten czas który potrzebujemy np przy węglu możemy poświęcić na coś innego
dziadek

Postautor: magiczny » poniedziałek 10 cze 2019, 22:08

debreska pisze:Czym ogrzewacie wasze domy? Na razie palę ekogroszkiem ale chcę z tego zrezygnować i przejśc na coś innego, zastanawiam sie między gazem a pelletem? Liczę na Wasze opinie

Zależy, czy masz odpowiedni piec, bo jeśli tak, to możesz spróbować ogrzewać pelletem. Jak wychodzi cenowo sprawdzisz sobie w sieci epellety.pl/produkty/lava-pellet-paleta-975kg-8mm na stronach dystrybutorów.
magiczny

Postautor: bezelt » środa 31 lip 2019, 12:14

a może kocioł uniwersalny tzw retortowy? zobacz sobie te nowe kotły Smart Fire. solidne, mają palniki na różne paliwa, dobry sterownik Negros, niskie spalanie opąłu. Bardzo dobrze wykonane koły musze przyznac
bezelt

Postautor: RaMbO » wtorek 01 paź 2019, 19:59

Witkowski popieram , najlepsza marka kotłów. Tez mamy od nich kocioł tyle ze z tych nowoczesnych 5 klasy Toret pellet, ze znakomitym obrotowym palnikiem kipi
RaMbO

Postautor: kedira » niedziela 06 paź 2019, 21:10

przy dzisiejszej walce ze smogiem warto szukać ogrzewanie ekologicznego. Pompa ciepła nic nie spala więc nie dokładamy się do smogu. A w lato może taka pompa służyć jako chłodzenie.
kedira

Postautor: Budujew2018 » wtorek 08 paź 2019, 09:07

Ze swojego doświadczenia polecę piec na eko groszek. Według mnie wychodzi najoszczędniej i najwydajniej. Nawet jak są mrozy to w domu mamy idealną temperaturę plus jeszcze gorąca woda. Czasami nawet trzeba regulować z zimną, żeby się nie poparzyć pod prysznicem. I wielki plus za to, że dorzucam średnio raz na tydzień, ustawiam wszystko na komputerze i mam z głowy myślenie o piecu i rozpalaniu. Bardzo intuicyjnie się wszystko obsługuje, w razie czego jak występują jakieś błędy na komputerku to po prostu wklikuje w Google i od razu mam rozwiązanie. Często też szukam porad na blogach ibudujemy.pl , żeby jak najefektywniej korzystać z tego pieca i jeszcze więcej zaoszczędzić na opale.
Budujew2018

Postautor: loszka » sobota 30 lis 2019, 23:49

tez mamy kociol tylko na wegiel. A sam wegiel zamawiamy ze skladu sobianek - maja dobra jakosc, wegiel certyfikowany z polskich kopalni, wiec naprawde super sie sprawdza
loszka

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko i nic