Pomysł na biznes - franczyza?

Rozmowy ogólne, zupełnie nie na temat. Co ciekawego w kinie.

Pomysł na biznes - franczyza?

Postautor: MarekOl » czwartek 15 lis 2018, 20:40

Cześć,
Chciałbym zapytać co sądzicie na temat franczyzy? Czy jest to dobry pomysł na prowadzenie własnego biznesu, czy jednak lepiej spróbować działań samodzielnie? I czy macie może dla mnie jakieś świeże propozycje jeżeli chodzi o prowadzenie biznesu, byłbym wdzięczny i na pewno dokładnie sprawdzę czego może brakować jeszcze w naszym mieście, pozdrawiam :)
MarekOl

Re: Pomysł na biznes - franczyza?

Postautor: DamianEr » środa 21 lis 2018, 13:21

Ja uważam, że to jak najbardziej fajna opcja na swój pierwszy biznes jeżeli rzeczywiście chcesz mieć dochodową działalność ale i duże wsparcie z góry w zakresie planowania, dostaw produktów oraz marketingu. Ja zdecydowałem się jak na razie na otworzenie swojego punktu motoryzacyjnego w którym sprzedaję oleje, smary, części samochodowe itd. we współpracy franczyzowej z LucArt lucart.pl/zostan-franczyzobiorca i jak najbardziej mogę polecić jeżeli szukasz pomysłu i do tego interesujesz się motoryzacją.
DamianEr

Postautor: KacperIl » środa 21 lis 2018, 16:11

Myślę, że to niezła opcja na franczyzę bo akurat co do tego typu biznesów jak najbardziej wydaje mi się, ze jest to opłacalne co innego w przypadku gastronomii tam bardzo ważna jest lokalizacja i też smak z którym czasami można nie trafić. Dlatego polecam sprawdzić wszystko dokładnie, a przede wszystkim pomysły które mogą przyjąć się w danej lokalizacji i gdzie jest najmniejsza konkurencja.
KacperIl

Postautor: SebastianM » czwartek 22 lis 2018, 15:14

Moja opinia nie będzie odbiegała od tych poprzedników bo również mam bardzo dobre skojarzenia z franczyzą i wiem, że może być to niezły dochodowy biznes jeżeli tylko będziemy zaangażowani i jednocześnie chętni do nauki nowych rozwiązań i pomysłów.
SebastianM

Postautor: WeronikaMek » piątek 23 lis 2018, 13:52

Przede wszystkim wszystko sobie przeanalizuj, sprawdź jak wygląda rynek zbytu, czy nie ma dużej konkurencji oraz jak kształtują się koszty utrzymania. Czasami nie warto się spieszyć z decyzją, natomiast opcja sklepu z LucArt (lucart.pl/zostan-franczyzobiorca/) naprawdę może być dobrą formą biznesu, szczególnie że masz już tak naprawdę wszystko gotowe co odejmuje Ci sporo stresu i obowiązków. A zarobić jak najbardziej się da, ponieważ my z mężem zdecydowaliśmy że w przyszłym roku otwieramy z nimi już nasz drugi punkt.
WeronikaMek

Postautor: KubaT » piątek 23 lis 2018, 14:13

Ja również chciałbym zacząć coś swojego bo jednak praca na etacie nie jest najlepszą opcją, szczególnie w korporacji. Dlatego postanowiłem poszukać alternatywy i taki biznes o jakim piszecie pasowałby też mi, bo sam często weekendami lubię podłubać coś przy samochodzie swoim i znajomych więc wydaj mi się że w niektórych aspektach też bym był w stanie coś doradzić.
KubaT

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko i nic