Sklep stacjonarny + e-sklep - pytania.

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes.

Sklep stacjonarny + e-sklep - pytania.

Postautor: anthony45 » środa 27 sty 2016, 12:01

Witam :) Mam trochę pytań odnośnie założenia własnego sklepu który będzie prowadzony stacjonarnie ale i poprzez internet.

1. Czy obecnie w ogóle jest sens prowadzić sklep stacjonarny w małej miejscowości dodatkowo tworząc stronę internetową sklepu i sprzedając poprzez nią towary? Obecnie mam kilka pomysłów na otwarcie sklepu do końca jeszcze się nie sprecyzowałem ale bardzo prawdopodobne, że będzie to związane z odzieżą... Pomysł jest taki, żeby wynająć ( z kupnem będzie problem) odpowiednie pomieszczenie najlepiej w centrum miasteczka, otworzyć sklep i w tym samym czasie stworzyć stronę internetową sklepu, żeby móc sprzedawać towar większej liczbie osób...

2. Strona internetowa sklepu. Przykładowa strona: e - bielizna . pl jeśli chodzi o wygląd i funkcjonalność.

Chciałbym zlecić stworzenie strony komuś kto się na tym zna ponieważ zależy mi, żeby miała i wygląd i była funkcjonalna. Wie ktoś może z jakim kosztem muszę się liczyć? A może wiecie o jakiś tańszych rozwiązaniach niż stworzenie danej strony od podstaw? Chyba coś takiego widziałem ale teraz już nie pamiętam gdzie... że ludzie proponują tańsze i gotowe szablony pod stronę.

3. Hurtownie

Pytanie podstawowe czy oferty w hurtowniach są na tyle atrakcyjne, że kupując w danej hurtowni jest szansa na dobre zarobki mimo konkurencji czy jednak zysk nie jest duży, powiedzmy jeśli piszemy o odzieży. Jakieś zniżki dla sklepów które są stałymi klientami itp. Jeżeli ktoś miał styczność z hurtownią (jakieś tam spotkałem w internecie) bardzo proszę o trochę informacji jak to funkcjonuje.

4. Firmy kurierskie

Z tego co czytałem jest opcja z dogadaniem się z firmami kurierskimi na jakieś ciekawe warunki ale dla osoby, która zaczyna raczej ciężko będzie wynegocjować dobre ceny. Na początku pewnie skazany jestem na normalne stawki...? Tym bardziej mnie to martw, że coraz więcej sklepów w internecie w ofercie ma darmową przesyłkę.

5. Reklama

Bez tego chyba nie ma co startować... Chcę zareklamować odpowiednio stacjonarny sklep poprzez banery na terenie miejscowości ale także w internecie. I tu mam pytanie gdzie polecacie reklamy? Ważne, żeby trafiły do jak największej liczby osób ale żeby tez ceny reklam mnie nie rzuciły na kolona :)

6. Koszty założenia sklepu

Jak to teraz jest? Czytałem o tym podatku na sklepy internetowe który ma wejść... Z jakimi kosztami i co muszę zrobić krok po kroku żeby założyć sklep stacjonarny + e-sklep. Czas + koszty? Jak to na dzień dzisiejszy wygląda?

To takie wstępne pytania. Bardzo będę wdzięczny za odpowiedź :)
anthony45

Re: Sklep stacjonarny + e-sklep - pytania.

Postautor: Michaił » poniedziałek 17 paź 2016, 17:59

Bardzo polecam usługę czybizneswypali pl, właśnie pod takie zagadnienia dostaniesz dokładne opracowanie, czy się to opłaca i jak rozkręcić najtańszym kosztem :)
Michaił

Postautor: xanara » czwartek 14 gru 2017, 20:31

Można taki sklep prowadzić jednoosobowo?
xanara

Postautor: Mare3ek » niedziela 21 sty 2018, 17:37

Pewnie, że można. Na początku nie ma dużo zamówień, więc bez problemu można wszystko samemu ogarnąć.
Mare3ek

Postautor: ress » poniedziałek 30 kwie 2018, 10:43

Jeśli już ktoś chce otworzyć tego typu sklep z odzieżą, to warto się rozejrzeć za konkurencją i jak to oni mają rozwiązane. Jeśli konkurencja jest silna, to możliwe, że taki biznes nie będzie opłacalny, jeśli czymś się nie wybijesz. :/ Polecam też poczytać jak najwięcej artykułów na ten temat z wiarygodnych źródeł. Może ten będzie przydatny: Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie do sieci sklepów? positiveretail.pl/wybrac-odpowiednie-oprogramowanie-sieci-sklepow
ress

Postautor: Brajan » niedziela 03 cze 2018, 10:57

Na początku bez problemu udźwigniesz wszystko. Potem jak wszystko pójdzie dobrze trzeba będzie jednak kogoś zatrudnisz bo inaczej zajedziesz się i wypalisz :) 8-)
Brajan

Postautor: bass9 » wtorek 11 wrz 2018, 11:08

Od tego, żeby się wszystko nie pomiędliło są różnorakie programy komputerowe które ułatwią sprzedaż a co do samego prowadzenia sklepu, to jak najbardziej porada dotcząca poczytania jest bardzo istotna, tutaj masz link do fajnego bloga netgraf.pl/blog/dlaczego-lepiej-sprzedawac-u-siebie-niz-placic-prowizje-na-allegro,20 do zapoznania się. No i powodzenia w biznesie :)
bass9

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes