Szwalnia - czy to dobry biznes ?

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes. Gdzie znaleźć pomysł na dobry biznes. Dyskutujemy o tym jak zarabiać pieniądze.

Szwalnia - czy to dobry biznes ?

Postautor: motoonn » piątek 16 lut 2018, 08:04

Witam,może mi doradzicie czy mam dobre myślenie co do biznesu.Moja żona pracowała w pewnej firmie szwalniczej która szyje dla zagranicznego klienta,ma bardzo dobre relacje z ludźmi tam pracującymi.Firma w której pracowała cały czas szyje dla tego klienta ale ludzie odchodzą z tego zakładu i przenoszą się do konkurencji,więc pewnie z czasem firma zwinie się.Moim zdaniem jest dobry czas na pomysł nad przejęciem tego zagranicznego klienta.Wiadomo wszystko rozbija się o kasę bo trzeba trochę zainwestować.W szybkim uproszczeniu przychody ze sprzedaży to ok.13,5mln,potrzebuje ok 150 osób do pracy czyli jak liczyłem to w roku koszty pracownicze to 6,5mln+koszty maszyn to ok.0,5mln+inne koszty tzn energia,woda,ogrzewanie i parę innych pewnie rzeczy strzelam ze z 1,5mln,podatek powinien wynieść ok.1mln.Teraz pytanie czy budować halę stalową czy szukać do wynajęcia ?czy dostanę kredyt na budowę/lub kredyt obrotowy na przeżycie pierwszych 3 miesięcy?czy dostanę leasing na maszyny?Moim zdaniem gra warta świeczki ale proszę o wasze opinie lub zdanie.
motoonn

Re: Szwalnia - czy to dobry biznes ?

Postautor: xanara » piątek 16 lut 2018, 18:58

Myślę, że to całkiem rozwojowy pomysł. Teraz jest coraz większe zainteresowanie takimi usługami.
xanara

Postautor: Albercikkkkk » piątek 23 lut 2018, 23:56

Kredyt dla nowej spółki na taka kasę bez zabezpieczenia? Zadnych nawet najmniejszych szans
Albercikkkkk

Postautor: fonik » sobota 24 lut 2018, 12:04

Może warto podpytać znajomych w tej kwestii? Moim zdaniem jest to dość dobra opcja ;)
Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
fonik

Postautor: motoonn » niedziela 25 lut 2018, 21:13

Wiem,że kwota jest spora ale i obroty jakie podałem są pewne.W ostateczności może będę musiał poszukać wspólnika.Tak naprawdę jeśli gdzieś udałoby mi się coś wynając na produkcję to potrzebuję finansowania na jakieś maksymalnie 6miesięcy.
motoonn

Postautor: intuicja » niedziela 25 lut 2018, 22:36

Ja takie sprawy załatwiam poprzez speców. Wolę być pewny swoich decyzji w takich sytuacjach.
Podejście jest tą małą rzeczą, która robi dużą różnicę.
intuicja

Postautor: ZareklaujSię » wtorek 27 lut 2018, 18:21

Moim zdaniem ten biznes ma szanse przynosić fajne dochody, ale bardzo ważne jest dobre zareklamowanie swojego biznesu i wyróżnianie się na tle konkurencji. Zastanów się jak czego nie mają inni, co mógłbyś mieć ty - może tą innowację wprowadzić właśnie w reklamie. "Jedną z najlepiej przyciągających uwagę form reklamowych jest reklama multimedialna. Kreatywność w reklamie tego typu kojarzy się najczęściej z dobrym pomysłem lub zaskakującym wykonaniem." Może inspirując się przytoczonym fragmentem warto pomyśleć o jakiejś animacji? Raczej niewiele szwalni kojarzy się z tego typu reklamą. ;) Zapraszam do całości artykułu i do Newslettera, w którym autor podaje wiele rozwiązań reklamowych: pawel-lipka.com/jak-powstaja-nisko budzetowe-reklamy/
ZareklaujSię

Postautor: HelenitaHelenita » środa 28 lut 2018, 12:49

Moja siostra ma mały sklepik odziezowy nawet bardzo dobrze prosperujący. Ceny w sklepie nie są wygórowane i ostatnio zaczęła sprowadzać rzeczy z hurtowni
www . kmtextile . pl. Ubrania z kmtextile są bardzo dobrej jakosci...wiem bo sama kupiłam kilka sztuk dla siebie.
HelenitaHelenita

Postautor: boris » czwartek 01 mar 2018, 13:32

Jeśli szwalnia będzie w pewien sposób odróżniać się od konkurencji, to na pewno jest w tym sens. Obecnie jest duża moda na produkty eko, może to coś Ci podpowie ;)
https://studioswiatla.pl/ - najlepsze oświetlenie dla Twojego mieszkania
boris

Postautor: motoonn » niedziela 04 mar 2018, 00:11

Ale nie o to chodzi żeby się wyróżniać,teoretycznie jest duży klient zagraniczny który szyje w obecnym zakładzie juz ok 20 lat,ale wiem że jest szansa przejąć go.
motoonn

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes