W co zainwestować 30 000 zł?

W jaki biznes warto zainwestować.

Re: W co zainwestować 30 000 zł?

Postautor: kodor » piątek 07 paź 2016, 13:06

Co o tym sądzicie? Tzn. o obligacjach prywatnych? Czy to co piszą tutaj - http://www.big.biz.pl/poradnik-inwestora/ bierzecie na poważnie pod uwagę?
Realnie to jest inwestycja przynosząca takie zyski i nie niosąca za sobą żadnego ryzyka? Szukamy pewniaka, który da zarobić więcej niż na lokacie.
Jesteście w stanie coś takiego wskazać?
kodor

Postautor: paulakrk » poniedziałek 23 sty 2017, 13:35

qraqq pisze:Mam pewną kwotę, chciałbym zainwestować. Nie interesuje mnie gra na giełdzie, bardziej – pewny zysk, nawet z pewnym opóźnieniem. Może aplikacje mobilne? Android, iOS? Bo każdy przecież ma telefon ;). Jest też Metro One, tworzą tam aplikacje pod Win 8.

Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, od tego trzeba zacząć :) Ale wydaje mi się, że inwestowanie w startupy może być dobrym rozwiązaniem. Innowacyjność jest teraz w cenie i może wygenerować spory zysk. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że 9 na 10 startupów upada, więc żeby zminimalizować ryzyko utraty środków - ulokuj mniejsze kwoty, ale w kilku przedsięwzięciach. Takie spółki, które szukają inwestorów wystawiają się np. na platformach crowdfundingowych. Na teraz do głowy przychodzi mi Scabrosus na FindFunds.pl. Rozpisywali się o nim w mediach, że zarabia na przerabianiu odpadów na błonnik. Sprawdź sobie, może Cię to zainteresuje. ;)
paulakrk

Postautor: Bartek » czwartek 26 sty 2017, 09:27

W jak dużej miejscowości prowadzisz działalność?
Bartek

Postautor: ewaboberr » niedziela 29 sty 2017, 14:19

Jak jesteś kumaty to handel, giełda. Pewna inwestycja to obligacje i fundusze inwestycyjne. Możesz zainwestować w "siebie", np. wykupić jakiś kurs programowania i samemu pisać aplikacje.
"Nawet najczarniejsza chmura ma srebrne brzegi" (przysl. chinskie)
ewaboberr

Postautor: PawełGadomski » poniedziałek 30 sty 2017, 12:31

To może warto zainwestować w nieruchomości? Oczywiście nie za kwotę 30 tys. zł, ale jeśli pozyskasz jeszcze trochę obcego kapitału, to myślę, że warto, przez wzgląd na to, że zawsze można dać na wynajem lub sprzedaż.
PawełGadomski

Postautor: ekolog » wtorek 31 sty 2017, 10:00

blanka.win pisze:ja zainwestowałabym w jakieś produkty eko, bo na pewno będzie na to popyt teraz...i oczywiście później też, ludzie co raz bardziej wiedzą co jedzą :P

I to jest strzał w dziesiątkę. 30 000 można zainwestować np. we wrocławski startup Scabrosus, który produkuje błonnik z odpadów organicznych. Włókna trafiają później jako naturalny wypełniacz do żywności, pasz, chemii budowlanej czy przemysłu farmaceutycznego. To wpisuje się w ekologiczny trend i pozwala zwiększyć ekonomię produkcji. Spółka szuka udziałowców na FindFunds.pl. To platforma crowdfundingu udziałowego - wpłacasz pieniądze na kapitał i w zamian obejmujesz udziały, partycypując oczywiście w późniejszych zyskach.
ekolog

Postautor: Karina_inwestuje » wtorek 14 lut 2017, 14:01

ekolog pisze:
blanka.win pisze:ja zainwestowałabym w jakieś produkty eko, bo na pewno będzie na to popyt teraz...i oczywiście później też, ludzie co raz bardziej wiedzą co jedzą :P

I to jest strzał w dziesiątkę. 30 000 można zainwestować np. we wrocławski startup Scabrosus, który produkuje błonnik z odpadów organicznych. Włókna trafiają później jako naturalny wypełniacz do żywności, pasz, chemii budowlanej czy przemysłu farmaceutycznego. To wpisuje się w ekologiczny trend i pozwala zwiększyć ekonomię produkcji. Spółka szuka udziałowców na FindFunds.pl. To platforma crowdfundingu udziałowego - wpłacasz pieniądze na kapitał i w zamian obejmujesz udziały, partycypując oczywiście w późniejszych zyskach.

I jak? Ktoś się zdecydował? Dajcie znać szybko, bo w kampanii na FindFunds.pl zostały dwa dni - sama się zastanawiam czy wpłacać. Spółka nie wygląda na taką, która miałaby upaść. Wskazują na to wyniki finansowe - 4 mln przychodu w zeszlym roku, szacowane 10 mln w 2017. Czytałam, że zyski w crowdfundingu udziałowym mogą sięgać nawet 30-50% w skali roku, jesli dobrze zainwestujesz w innowacyjny biznes. Sama platforma FF wygląda dobrze - bezpieczna, przyjazna, ituicyjna.
Karina_inwestuje

Postautor: Sergey Rustemov » poniedziałek 09 kwie 2018, 20:35

Witam!
Pomagam rozwijać własny międzynarodowy biznes na bazie istniejących Eko sklepów jak również z otwarciem własnego sklepu franszyzowego oraz internetowego sklepu w sferze Wellness, zdrowego odżywiania, zdrowego trybu życia. Temat jest N1 na rynku i jeśli mówić o niszy pokrywa on 100% rynku od dziecka do starca. Produkt całkowicie naturalny! Najwyższej jakości co potwierdzają certyfikaty oraz zadowoleni klienci. Wkład finansowy w ten biznes jest znikomy i jest to raczej wkład we własne zdrowie ponieważ najlepiej nas oraz naszych znajomych przekonuje nie reklama a nasze zdrowie, samopoczucie i własny przykład!
Pozdrawiam
W sprawie kontaktu podaje mail:
coralrustemov@gmail.com
Sergey Rustemov

Postautor: opiekunnestbank » niedziela 29 kwie 2018, 19:55

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank.pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl
opiekunnestbank

Postautor: dona3 » środa 16 maja 2018, 19:39

Dobrym pomysłem byłaby inwestycja w małą hale produkcyjną. Następnie musisz pomyśleć o tym, aby ją poważnie zmodernizować. Ważny jest zakup solidnej automatyki, np tej oferowanej przez ASC asc.waw.pl/ . Chłodnictwo i klimatyzacja, napędy elektryczne i aparatura łączeniowa to zdecydowanie obowiązkowy zakup. Na terenie naszej hali automatyka tego typu spisuje się rewelacyjnie!
dona3

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szukam ciekawego pomysłu na biznes