Firma sprzątająca

W jaki biznes warto zainwestować.

Firma sprzątająca

Postautor: Pani Domu » poniedziałek 08 lip 2013, 11:51

Czy zwykła, szara kobieta może rozpocząć i prowadzić z powodzeniem własny biznes ? To na czym się dobrze znam to sprzątanie. Mieszkam w dużym mieście i pomyślałam o tym, że mogę w ten sposób zarabiać. Może dostała bym dotacje jako bezrobotna na taką firmę ?
Chciała bym otworzyć firmę sprzątającą domy i mieszkania głównie. Jak znajdą się także biura to dlaczego nie. Czy mimo jakiejś konkurencji panującej na rynku idzie z tego wyżyć ?
Pani Domu

Re: Firma sprzątająca

Postautor: lukrecyja0 » poniedziałek 08 lip 2013, 12:06

hmm moim zdaniem to jest dobry pomysł na biznes, ja byłam kiedyś w Anglii i muszę przyznać, że tam to rozkręciłabyś swój interes w miesiąc. Mentalność Anglików itd sprawia ze takie firmy mają rację bytu. Co do Polski to musisz się zastanowić jakiego klienta poszukujesz, kto będzie zostawiał u ciebie pieniądze, czy będą to starsze osoby? czy może chcesz sprzątać w domach typu Villa itd. Co do biur to oni raczej zatrudniają firmy sprzątające aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie aby dać się poznać. Musisz się dobrze nad tym zastanowić. Rozeznać na rynku jaka jest konkurencja i zapotrzebowanie oraz czy chcesz się ograniczyć do sprzątania w twoim mieście czy może szersza okolica.

A poza tym to skąd jesteś?
Dido - Life For Rent - powrót do starych piosenek i te wspomnienia...
lukrecyja0

Firma sprzątająca mieszkania w Szczecinie

Postautor: Jolanta » środa 10 lip 2013, 11:10

Zaciekawił mnie pomysł poruszony w tym wątku. Ja mieszkam w Szczecinie. Faktycznie taka firma może mieć sporo zleceń. Mam koleżankę z którą mogłybyśmy otworzyć taką spółkę i najpierw działać we dwie. Interesuje nas tylko kwestia konkurencji. Czy to czasem nie jest branża już przepełniona ? Ja nie znam nikogo, kto by w Szczecinie zajmował się takim czymś. Znacie może stawki jakie są średnie za sprzątanie ?
Jolanta

Postautor: nika345 » niedziela 14 lip 2013, 13:07

Sama się zastanawiam nad założeniem formy sprzątającej. Ktoś mi polecił wypożyczalnię sprzętu rent.agapit.pl . Myślicie, że warto się tym zainteresować?
nika345

Postautor: Barbara » piątek 26 lip 2013, 10:30

Myślę, że to dobry pomysł, a nawiązanie współpracy z biurami i stałe usługi mogą dać stabilizacje i stałe dostawy gotówki, trzeba przygotować tylko dobrze ofertę i podpatrzeć najbliższą konkurencję.
Barbara

Postautor: yaroo » piątek 26 lip 2013, 12:30

Zapotrzebowanie zawsze jest, jeśli do tego mieszkasz w dużym mieście, myślę, że warto zaryzykować.
yaroo

Postautor: wbros » sobota 17 sie 2013, 12:19

W większym mieście mam wrażenie, że takie firmy są potrzebne. Co do ogólnego poszukiwania pomysłów czy rozwiązań w firmach, warto podpatrzeć trochę innych przedsiębiorców. Dużo przedsiębiorstw, np.Peek & Cloppenburg to rodzinne interesy, jednak od czegoś też kiedyś musieli zaczynać. Nikt od razu, w jeden miesiąc nie stworzył potężnej firmy przynoszącej milionowe dochody. Niech to będzie kilka tysięcy na początek, a i tak już będziesz lepiej ustawiona niż większość Polaków.
wbros

Postautor: smieszka » środa 21 sie 2013, 08:00

Mam wrażenie że zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie tylko rosło. W naszej firmie kiedyś sprzątaliśmy sami ale to głupi pomysł - takie usługi nie są drogie, a ja wolę wykorzystać czas potrzebny na sprzątanie na pracę, z której mamy większy zysk.
http://www.mexim.com.p - Nowoczesne parasole ogrodowe
smieszka

Postautor: bogdans » środa 12 lut 2014, 16:09

Początek sporo kosztuje, potrzebujesz wielu maszyn czyszczących, zobaczcie - http://www.szorowarki.pl/ ale możecie je wynajmować.
Kiedy maszyny do czyszczenia to celem będzie znalezienie klienta. Jeśli się uda, to powinno już dobrze pójść, ale czy faktycznie tak będzie?
bogdans

Postautor: zuza166 » piątek 14 lut 2014, 09:40

Sądzę, że zapotrzebowanie na takie usługi nigdy nie maleje więc warto nad tym pomyśleć
zuza166

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Szukam ciekawego pomysłu na biznes