Czy warto inwestować w nieruchomości?

Jak założyć firmę.

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Postautor: buros » czwartek 12 mar 2015, 11:13

Jak sądzicie, czy na rynku stawki mogą być jeszcze niższe, czy można oczekiwać poważniejszych zmian? Jeśli tak, to kiedy i na jakich zasadach?
Bo kredyty tańsze już nie będą, a niby to od nich uzależnione jest przecież zainteresowanie nieruchomościami. Jeszcze jakieś czynniki mają znaczenie?
buros
 

Re: Czy warto inwestować w nieruchomości?

Postautor: maciers » czwartek 12 mar 2015, 11:21

Warto, ale to raczej w magazyny, biurowce, czyli ogólnie nieruchomości cenne, dużo warte i wymagające większej inwestycji.
Tutaj wybór jest największe i jednocześnie można trafić fajne perełki idealnie przygotowane do tego, aby móc coś działać.
maciers
 

Re: Czy warto inwestować w nieruchomości?

Postautor: jacek pawlik » czwartek 12 mar 2015, 11:30

Odnośnie magazynów - np. JARTOM ma wolne nieruchomości w SSE, w Bieruniu, tak więc fajnych, wolnych okazji nie brakuje. Kwestia tylko jest taka, czy rzeczywiście zdołacie to wszystko wykorzystać - takie biznesy nie są dla małych, są przeznaczone wyłącznie dla poważnych gracz - nie inaczej.
jacek pawlik
 

Re: Czy warto inwestować w nieruchomości?

Postautor: fatel » piątek 13 mar 2015, 11:19

2 lata temu przejęliśmy w kilka osób biurowiec. Teraz w okolicy JARTOM ma podobną nieruchomość za znacznie mniejsze pieniądze, tak więc pod względem inwestycyjnym mamy rzeczywiście złoty okres, szkoda tylko że dopiero teraz. Podobnie grunty komercyjne i hale magazynowe.
fatel
 

Re: Czy warto inwestować w nieruchomości?

Postautor: anraczek » piątek 13 mar 2015, 11:34

Nie traktujecie drogich nieruchomości jak byle jakie inwestycje. Żeby zarobić na hali magazynowej trzeba ją sensownie zagospodarować, wykorzystać na maxa powierzchnię, to taka absolutna podstawa, rozumiecie? Dziwne, że muszę to tłumaczyć przy inwestycjach za taką kasę.
anraczek
 

Re: Czy warto inwestować w nieruchomości?

Postautor: kaszan » piątek 13 mar 2015, 11:44

Hal jest tyle, że rynek tylko czeka na inwestycje, a właśnie problem tkwi w tym, że nie ma chętnego inwestora. Póki to się nie zmieni, tak na prawdę nie ma większych szans na sukces, bo niby na jakiej podstawie? No właśnie - to dopiero problem rynku.
kaszan
 

Re: Czy warto inwestować w nieruchomości?

Postautor: paweł jarski » poniedziałek 16 mar 2015, 11:05

Hala magazynowa to inwestycja na minimum 5 lat - zakładając, że chcecie na tym zarobić. I teraz pytanie, która firma jest w stanie w tym momencie zamrozić na kilka lat taką sumę? No właśnie - to jest dopiero problem.
paweł jarski
 

Re: Czy warto inwestować w nieruchomości?

Postautor: hetu » poniedziałek 16 mar 2015, 11:14

Jeśli faktycznie masz na to środki to JARTOM, pogadaj, oszacuj budżet na inwestycję, niech ci zaproponują coś.
Teraz ilość wolnych nieruchomości jest na prawdę rekordowa i dla ludzi z dużymi środkami możliwości inwestycyjne są jednak ogromne.
hetu
 

Re: Czy warto inwestować w nieruchomości?

Postautor: kamlicki » poniedziałek 16 mar 2015, 11:25

Cała Polska ma w tym momencie świetne okazje do przejęcia, ale nie ma co ukrywać, że takie tematy wymagają wyłożenia stosownych środków - poważnie myśląc trzeba mieć kilka milionów na rozwinięcie tematu i liczyć się z wieloletnim okresem zwrotu, czyli po prostu mamy do czynienia z inwestycją dla wybranych.
kamlicki
 

Re: Czy warto inwestować w nieruchomości?

Postautor: marosiek » wtorek 17 mar 2015, 11:05

Kredyty rekordowo tanie, ale wymagania banków rekordowo wysokie - to jest dobry okres pod inwestycje, ale wymaga to uwolnienia kredytów.
Bo jak na razie problemem jest po prostu brak kasy - same firmy chętnie by przejmowały.
marosiek
 

Następna

  • Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Własna firma

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

cron
» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «