Wyposażenie gabinetu medycznego

Jak założyć firmę.

Wyposażenie gabinetu medycznego

Postautor: gonsik » wtorek 03 lis 2015, 15:05

Czy gabinet medyczny musi według przepisów posiadać jakieś konkretne wyposażenie? Mam na myśli materiały, certyfikaty, jakieś kluczowe dodatki? Czy to wystarczy, aby to były dowolne rozwiązania, bez względu na formę, budowę czy przede wszystkim producenta?
gonsik
 

Re: Wyposażenie gabinetu medycznego

Postautor: trokos » środa 04 lis 2015, 15:16

Tak na szybko sprawdzając internet widzę, że są sprzedawane specjalne meble medyczne. Zakładam, że głównie chodzi o zapewnienie odpowiednich warunków do trzymania leków. Inna sprawa - zazwyczaj i lekarzy wyposażenie jest białe, mam wrażenie, że metalowe. Ale czy takie są odgórne wymogi? Tego już nie wiem.
trokos
 

Re: Wyposażenie gabinetu medycznego

Postautor: gonsik » czwartek 05 lis 2015, 15:15

Ja widzę np. http://kart-map.pl/pl/101-szafy-medyczne
Ale brakuje jakichkolwiek konkretnych informacji na temat zasad wykorzystywania, wymagań, spełnianych certyfikatów.
Więc wypada zadań pytanie - czy jakiekolwiek wymagania tutaj istnieją?
gonsik
 

Re: Wyposażenie gabinetu medycznego

Postautor: jakub mostek » piątek 06 lis 2015, 15:09

Raczej bardziej chodzi tutaj o wymagania funkcjonalne. Po prostu łatwiej ci będzie z wyposażeniem dopasowanym pod działalność. To nie jest przypadek, że w zasadzie we wszystkich gabinetach mają coś takiego. A o konkretnych przepisach w tym względzie nie słyszałem - no chyba że głębiej poszperasz, ale nie sądzę, abyś coś znalazł.
jakub mostek
 

Re: Wyposażenie gabinetu medycznego

Postautor: wawa111 » wtorek 10 lis 2015, 13:01

Na pewno powinien mieć odpowiednie wyposażenie chodzi mi tu o meble, szafki itp. czyli sprzęt typowo dedykowany to tego typu działalności. Można taką ofertę zobaczyć tutaj http://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/meble-metalowe/meble-medyczne przyda się do każdej medycznej działalności.
wawa111
 
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 11:22

Re: Wyposażenie gabinetu medycznego

Postautor: olaf567 » wtorek 29 gru 2015, 22:23

Poszukałem w internetach i faktycznie nie za bardzo wiadomo co to reguluje. Może warto zwrócić się z zapytaniem Ministerstwa zdrowia albo NFZ? ;)
olaf567
 
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 29 gru 2015, 22:15

Re: Wyposażenie gabinetu medycznego

Postautor: jeremiej » niedziela 03 sty 2016, 12:41

Jeżeli chodzi o typowe wyposażenie gabinetu, jest wiele stron w internecie, na przykład https://kredos.pl/aparaty-ekg . Warto sprawdzić cały asortyment jaki mają albo podpytać na pewno się orientują w temacie.
jeremiej
 
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 12:36

Re: Wyposażenie gabinetu medycznego

Postautor: laik » wtorek 04 paź 2016, 18:28

Trzeba zadbać o wszystkie niezbędne sprzęty, zobacz, jakie oferuje www.bytmed.pl. Na pewno wybierzesz coś do swojego gabinetu.
laik
 

Re: Wyposażenie gabinetu medycznego

Postautor: Ragis » piątek 07 paź 2016, 10:33

Konieczną sprawą jest też sprzęt do dezynfekcji narzędzi, których używamy w kontakcie z pacjentem. To bardzo ważna kwestia dlatego nie powinno się jej nigdy pomijać. Popularnym ostatnio i niedrogim sprzętem są tzw. Myjki Ultradźwiękowe. W necie można poczytać sobie na ich temat. Pamiętać należy jednak że nie wszystkie takie maszyny poradzą sobie z dezynfekcją a te, które sobie poradzą należy używać wraz ze specjalnym do tego płynem. Ultradźwiękowe myjki na bank nie poradzą sobie ze sterylizacją ale w kwestiach dezynfekcji są naprawdę super. Wygodne, dobrze czyszczą no i nie są drogie. Gdyby ktoś coś to poniżej znajdziecie kilka modeli niemieckiego producenta. Niemcy jak wiemy słyną z precyzji i dokładności tak więc moim zdaniem warto. http://emaks.pl/myjka-ultradzwiekowa.html
Ragis
 
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 02 cze 2016, 07:14

Re: Wyposażenie gabinetu medycznego

Postautor: zbyszek3 » środa 12 paź 2016, 12:56

Według mnie certyfikaty na ścianach nie są obligatoryjnej, ja przynajmniej nigdy nie zwracam na nie uwagi. Ponadto wydaje mi się, że dobrze na wizerunek gabinetu działać będą oznaczenia zewnętrzne i wewnętrzne (jasno oznaczony gabinet według mnie wzbudza większe zaufanie), ponadto ważny jest schludny i nowoczesny wystrój. Tutaj można między innymi zobaczyć o czym mówię http://www.apla.eu/oferta/oznakowanie-zewnetrzne wydaje mi się, że inwestycja w rozwiązania, które można znaleźć w tej ofercie to bardzo dobry sposób na budowanie marki. A praca z profesjonalistami w branży pozwoli oszczędzić nam kłopotów.
zbyszek3
 
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 21 cze 2016, 12:10

Następna

Wróć do Własna firma

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «