Strona 1 z 6

Jak dbać o własną firmę

Post: wtorek 16 sie 2011, 20:26
autor: Admin
Żeby utrzymać się na rynku, moc dalej prowadzić działalność gospodarczą w czasach kryzysu trzeba walczyć o przetrwanie. Trzeba podtrzymywać więzi z dostawcami, klientami. Najważniejsze jest zaufanie. Jego brak prowadzi do tego, że ludzie nie są ze sobą szczerzy, całą swoją energię skupiają na tym, żeby odeprzeć ataki innych. Wszędzie widzą braki, nic im się nie podoba i doszukują się złego tam gdzie go nie ma. Gdy brak jest zaufania stajemy się bardziej podejrzliwi. A w takim stanie trudno jest robić interesy - kiedy kontrahenta postrzega się jako złodzieja, kogoś, kto chce nas skrzywdzić, oszukać, zrujnować naszą firmę.

Żeby firma dobrze funkcjonowała musi istnieć porozumienie między jej pracownikami a szefostwem, a także klientami. Chodzi o chęć dialogu. Oczywiście niektórych rzeczy nie sposób uniknąć. Chociażby nieporozumień, błędnych zamówień czy składania reklamacji. Zdarzają się sytuacje, których nie sposób przewidzieć. Wówczas należy uzbroić się w anielską cierpliwość i spróbować dojść do porozumienia. Rozmowa może naprawdę wiele zdziałać. Najważniejsze, żeby klienci mimo wszystko wyszli od nas zadowoleni.

Kolejnymi istotnym czynnikiem jest pełne zaangażowanie. Coś jednak jest w powiedzeniu, ze jeśli chcesz coś zrobić dobrze powinieneś zrobić to sam. Prawdą jest bowiem, że to właściciele firm najbardziej się angażują, bowiem to im zależy na jak najlepszej opinii czy wysokich plonach za pracę. Jednakże należy stworzyć taki system wynagrodzeń, żeby motywował on pracowników do większego zaangażowania się w wykonywane obowiązki.

Co więcej nie można nigdy unikać odpowiedzialności. Prawda zawsze wyjdzie na jaw. Najlepiej od razu przyznać się do błędu i spróbować go naprawić. W przypadku obsługi, klient może liczyć na gratyfikację finansową, przyjęcie reklamacji chociażby. Każdemu zdarzają się błędy. Trzeba po prostu wiedzieć, że wiele z nich zostanie nam wybaczonych, jeśli się do nich przyznamy, weźmiemy za nie pełną odpowiedzialność.

Skuteczne szkolenia menadżerskie

Post: środa 12 paź 2011, 15:45
autor: DSkarolina
Jeśli szukacie dobrze zrobionych szkoleń menadżerskich polecam zajrzeć na stronę elearningowo.pl. Profesjonalny e-learning w formie serialu komediowego i spora dawka praktycznej wiedzy. Zresztą dostępna jest lekcja próbna, więc wiadomo co się zamawia :) Pozdrawiam!

Re: Jak dbać o własną firmę

Post: poniedziałek 28 maja 2012, 12:12
autor: damtox
Nie tylko szkolenia są ważne, ale również reklama firmy. Wiadomo, że im większa reklama danej firmy, tym większe szanse na pozyskanie klienta, nawet takiego który nie będzie sprawdzał opinii o firmie jeżeli oferta będzie interesująca. Nie można zapomnieć, że im więcej osób widzi, zna daną firmę, tym większe szanse na potencjalnego klienta.

Dodam również, że motywowanie pracowników jest ważne, tak jak napisał administrator, oraz godne zarobki...

Re: Jak dbać o własną firmę

Post: wtorek 07 sie 2012, 10:31
autor: Olemar
Jak dbać o własną firmę? Pytanie jest dość trudne. Na pewno liczy się reklama, rozwój- szkolenia, inwestycje. Co jeszcze - innowacyjność, należy szukać nowych rozwiązań, wykorzystywać nowe technologie.

Jak dbać o markę własnej firmy

Post: piątek 07 wrz 2012, 11:17
autor: luk2012
Trzeba przede wszystkim dbać o kapitał ludzki jaki posiadamy. On w firmie jest najważniejszy.

Re: Jak dbać o własną firmę

Post: sobota 15 wrz 2012, 11:39
autor: karolina121m
Prawda jest taka, że jak ktoś ma "smykałke" do interesów to dbanie o firme ma we krwi :)

Re: Jak dbać o własną firmę

Post: wtorek 02 paź 2012, 18:53
autor: Okey86
Dokładnie, jeśli ktoś ma we krwi interesy to na pewno sobie poradzi nawet na taki trudnym rynku jak polski, kumpel otworzył sklep z różnymi produktami typu kuchenki, lodówki, opiekacze i dobrze daje sobie radę bez żadnych dotacji unijnych

Jak dbać o firmę

Post: wtorek 30 paź 2012, 11:20
autor: 3one
Ja mysle, ze kazdy moze sobie poradzic jesli potrafi chociaz minimalnie ocenic rynek. Dodatkowo zeby dbac o wlasna firme trzeba ja rozwijac.

Re: Jak dbać o własną firmę

Post: piątek 15 lut 2013, 19:45
autor: Matriiiks
Po pierwsze samodyscyplina, bez tego ani rusz.

Re: Jak dbać o własną firmę

Post: sobota 16 lut 2013, 14:10
autor: blanka.win
moim zdaniem trzeba zmienić myślenie, zamiast pytać jak utrzymać się na rynku, powinniśmy już na początku działalności jak rozszerzyć jej pole działania, jeśli w Polsce rynek na nasze usługi czy produkty jest przesycony to trzeba wziąć się za export, teraz akurat taki transport międzynarodowy nie jest bardzo drogi szczególnie przy wyborze właściwych partnerów, ale to prawda, że bez samodyscypliny może być ciężko tym bardziej, ze podstawowa zasada biznesu nie brzmi już "wykonuj zadania właściwe", ale "wykonuj właściwe zadania" :)